• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

"Zot qen"

Didi

C'est la vie.
Ne zonat e veriut it e perdorin shum sidomos padova shprehje me verku pa lidhje fare
Ne tere Italin perdoret. Eshte blasfemi dhe si e tille eshte shume fyese.

Te ishte per mua e kisha fshire temen!
 

Didi

C'est la vie.
Jo ne zonen ku jam une nuk perdoret kit e mort e stra mort po por dio cane jo
Kit e mort’ nuk eshte blasfemi :)

Ka shume te tjera qe jane, teresisht ne It perdoret, kush me shume e kush me pak.

Ndersa ne Shqiperi jo, ne nuk i perdorim.
 

Lauri

Anunnak
Po lere ate! Po nuk doli ndonje i krishter ketu, qe te rebelohet per temen!

Mos me cito aman, se kaçurrelat me behen tel ne kete teme!
Po gabon e dashur. Po krijon dy pole te ndryshme kunder njera tjetres kot se koti.
Ne itali eshte blasfemi, dhe e perdorin gjithe diten, ne shkoder perdoret gjithe diten nga mysliman e katolik dhe jo si basfemi.
Keshtuqe nuk ka asgje ofenduese, edhe pse kjo shprehje eshte ne kllapa.
Keni argumente mbi temen? Me duket se jo.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po gabon e dashur. Po krijon dy pole te ndryshme kunder njera tjetres kot se koti.
Ne itali eshte blasfemi, dhe e perdorin gjithe diten, ne shkoder perdoret gjithe diten nga mysliman e katolik dhe jo si basfemi.
Keshtuqe nuk ka asgje ofenduese, edhe pse kjo shprehje eshte ne kllapa.
Keni argumente mbi temen? Me duket se jo.

Argumentet i ke ne faqet e pare.

Ama sic thote populli nga Kosova:

"Foli Laurit foli murit".

:p
 
Per mu didit i duhen qeth floket zero lol
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po gabon e dashur. Po krijon dy pole te ndryshme kunder njera tjetres kot se koti.
Ne itali eshte blasfemi, dhe e perdorin gjithe diten, ne shkoder perdoret gjithe diten nga mysliman e katolik dhe jo si basfemi.
Keshtuqe nuk ka asgje ofenduese, edhe pse kjo shprehje eshte ne kllapa.
Keni argumente mbi temen? Me duket se jo.
Në Shkodër përdoret njësoj si në Itali dmth nga injorantet.
 

Didi

C'est la vie.
Në Shkodër përdoret njësoj si në Itali dmth nga injorantet.
Oh, faleminderit!

Didin mos e citoni me tek kjo teme!
Se nuk kam ndermend te futem.

Hajd me te mira te gjitheve.
 

Lauri

Anunnak
Oh, faleminderit!

Didin mos e citoni me tek kjo teme!
Se nuk kam ndermend te futem.

Hajd me te mira te gjitheve.
E gjuajte gurin ne lum? Tashi futu e nxirre 😛
Ndrysho titullin po deshe, po harroje te mbyllesh temen.

Tema bashkon astrologji, shprehjet popullore, shkrime fetare, ndertime antike e moderne mbrenda ne nje kontekst.
Kush ofenfohet le te shtrengoje dhembet.
 
Top