Zhgarravina...dedikuar vetes!

FaithfulSmile

Anëtar i ri
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Qendro ne kembe !
Edhe pse fuqite po te lene ,
Edhe pse jeta po te qesh ne fytyre.

Qendro ne kembe !
Edhe pse dashuria u amortizua,
Edhe pse miqesia katran u shnderua.

Qendro ne kembe !
Edhe pse semundja eshte shoku yt i padukshem ,
Edhe pse koha ka djegur llamben tende.

Qendro ne kembe !
Edhe pse llamba e Aladinit nuk te ra kurre ne dore,
Edhe pse magjia brenda zemres tende kurre nuk mbreteroi.

Qendro ne kembe !
Edhe pse vdekja po troket me shkop ne deren tende,
Edhe pse helmet e trupit u helmuan nga helmet e jetes.

Qendro e forte !
Qe te pakten nje here ne jeten tende
T'i tregosh botes qe, Ti di te luftosh
TI MUNDESH !!
white dream.jpg
 
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

..Sempre cè un domani e la vita ci dà unaltra possibilità per fare le cose bene, ma se mi sbagliassi e oggi fosse tutto ciٍ che ci rimane, mi piacerebbe dirti quanto ti amo, che mai ti dimenticherٍ. Il domani non è assicurato per nessuno, giovane o vecchio. Oggi puٍ essere lultima volta che vedi chi ami. Perciٍ non aspettare oltre, fallo oggi, perchè se il domani non arrivasse, sicuramente compiangeresti il giorno che non hai avuto tempo per un sorriso, un abbraccio, un bacio e che eri troppo occupato per regalare un ultimo desiderio. Tieni chi ami vicino a te, digli quanto bisogno hai di loro, amali e trattali bene, trova il tempo per dirgli "mi spiace", "perdonami", "per favore", "grazie" e tutte le parole damore che conosci. Nessuno ti ricorderà per i tuoi pensieri segreti. ( Gabriel Garcia Marquez
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Dy vjet me pare, ne nje nate si kjo, une e zbardha duke qendruar tek kryet e tim eti. Ishte nje nate e gjate dhe e rralle: ai flinte ndersa here pas here e zgjonin trokitje te brendshme - ndoshta dhimbjesh- qe ai i detyronte te heshtnin. Une e ngrija ndenjur dhe ate perseri e kaplonte gjumi, duke buzeqeshur pafuqishem, por embel. Dhimbja e tij ishte e ngjashme me jeten e tij. Por ai kishte jetuar si nje falenderim levizes, qe ka gjithmone nje fuqi te fundit pa deshmuar. Kjo e bente paqen e tij te pathyeshme, hyjnore. Ne mengjes te gjithe ishin te pangopur me gjume, te gjithe - vec meje dhe atij. Ai hapi syte, pa karrigen bri shtratit ku une isha ulur dhe me shtrengoi pak doren. Pastaj fjeti prape. Bota rrotullohej, dielli i mekur i janarit po ngrihej perseri dhe koha tashme per te rridhte me nje shpejtesi tjeter. Ai i mbylli syte e fjeti. Kurse une isha e lumtur. Asnje s'e kuptonte perse...
 

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Familja Nderohet , Shoqeria Rrespektohet , Tradhetia Pushkatohet !!!!!

1208922_564883083572751_589439670_n.jpg
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

"Sa e dua lumturinë që më falin gjërat e vogla e të bukura. Zgjimi në mëngjes me idenë
që do qëndroj nën rrezet e diellit e do programoj ditën që më pret. Takimi me njerëz që më duan të mirën, e më
mbushin me energji. Bekimin e prindërve që e marr në çdo moment, edhe atëherë kur më pak e meritoj.
Qetësinë që më fal një këngë e bukur, një komedi që më bën të qesh e të harroj çdo problem... Ato momente
heshtje kur kam mbretërinë e vetes sime në duar... Fëmijët e vegjël që më buzëqeshin e më ngrohin shpirtin. Ah,
lumturia më dhuron pika nektari të ëmbla, e unë kam kohë që i mbledh. Kam gjithë ëmbëlsinë e botës tani, s'më bën
dëm asgjë dhe askush... E dua jetën; si mund të mos e dua?! ثshtë kaq e bukur nëse përpiqesh të japësh, përpara
se të kërkosh të marrësh. E kam prekur lumturinë. Njerëz, ndihmomëni ta mbaj në duar sa më gjatë."
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

اdo gjë është ndryshe me ty.
Sado që provojmë gjithçka dhe çdo gjë, të shkruar në ndonjë libër apo të parë në ndonjë film, gjithnjë ngel diçka tjetër.
Një diçka që të fton ta vazhdosh kërkimin.
Një mister që të deh.
Një forcë, përtej kësaj bote, që të rinon.
Madje, edhe grindjet nuk janë të lodhshme.
Aty, ku të gjithë të tjerët do të përfundonin në grushte dhe ulërima, ne shpërthejmë në të qeshura.
Dhe me sy i themi njëri-tjetrit: "Sa të marrë jemi!"
اdo gjë është më e bukur me ty.
Sa herë matem të ta them.
Ta nxjerr nga vetja dhe mos të ta fsheh, por, si për inat, diçka ma lidh gojën.
Më ngurtëson në prehjen e melankolisë, thuajse trembem se, nëse ta them, atëherë do t'i zbulosh të gjitha sekretet e mia dhe do të ngel lakuriq.
Do ta kuptosh se jam personazh nga kënga "A fool in love."
A thua, kjo qenka dashuria?
Një druajtje e përhershme...
Kur nuk di t'i gjesh fjalët e duhura, as për të treguar sa i lumtur je.
A. Rexhaj
 
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Edhe une bej pjese tek "fajtoret"
Bej pjese tek ai llumi i shoqerise
Bej pjese tek genjeshtaret
Bej pjese tek mendjemedhenjte
Bej bjese tek palacot!!!

Bej pjese sepse aty te njoha ty!
Ky ishte cmimi qe paguajta x te ndenjur me ty!

..... /L0v3rm4n
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

kam rreshtur se dashuruari, per te vetmen arsye qe askush nuk arrin te me doje me te njejten force.

Kam rreshtur se ndjeri se askush ama askush nuk e ka lekuren kaq te holle sa une!

kam reshtur se egzistuari , per te vetmen arsye mos egzistenca ime ben te tjeret me te varfer se vete mua !

Hej bote me deshe robot ?!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Ti ndoshta vuan ,dhe nga vuajtjet humbe shpresen! Ti ndoshta nga ato mallkon apo bekon jeten.Ndoshta kur te kaplojn plaget, cdo gje te duket e pamundur!dhe nga dhembja e madhe te duket vetja i humbur!!Mirpo njeriu edhe koha e ndimon, ndoshta eshte ilaqi qe plagen sheron.
prandja sherohu kujtimin e hidhur fanite...bashke me te ardhmen jeten tende ndrite.
 

dangerous

* * * *
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

" Shterngata fort me goditi mua

Dielli donte te me shkrumberoj
Rrufeja donte ne hiri te me shnerroj
Shiu donte te me shperlante mua
Bresheri tha te te coptoj dua
Te gjitha i kam s'provua
Te gjithave ju kam perballua
Veç dashuria me ka gjunjezua - se te dua "
 

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Të jesh i sinqerte është fatkeqsi.. Në këtë botë rebele nuk njihet drejtësi.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Dhe une pres te ndodhe dicka,
Pres mengjesin, dreken, darken...
Nen pluhurin e monotonise pres te zgjohem,,
Pres njerez qe hyne e dalin ne jeten time!
A thua jeta qenka nje udhe me destinacjon te sigurte !
Me te nje bilet on Way pritjen !
 

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

...dhe pastaj te iken deshira per ti kuptuar njerezit per ti justifikuar sjelljet feminore te iken deshira per te pyetur gjithmone veten "PSE" dhe ketu perfundon toleranca qe ke ...pastaj pyet:gjithmone ne duhet ti kuptojme te tjeret ,po ata duhet te na fillojne te na kuptojne?
 
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Nje marrezi

Ky pasion i zjarrte i anasjell i prinderve
te ardheshem,qe zvogelon me perjashtim te vetes se vet
eshte nje kllapi e pakrahasushme ne saje te te ciles
i ''Dashuruari'' do te jepte cdo gje te vyer te kesaj bote
per te pasur nje bashkim sek.sual
me nje grua te caktuar, e cila ne te vertete
nuk eshte se i jep ndonje kenaqesi me te ''Madhe''
se ajo qe do ti jepte nje grua tjeter Cfaredo.
 

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Nese dikush te ben keq ke te drejten absolute per t'ja kthyer ne te njejten menyre..Nuk ka falje..Valle nuk kane ditur qe ti ke shpirt?Tregoju qe e ke dhe qe di te sulmosh bashke me te..!!
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
V.I.P
Pe: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

"E te qenit e deshiruar..."
E kush jam une qe duhet te deshirohem nga ju?!
Vec per nje prezence figurante, nje pale buze mishtore, nje shikim provokues etj detaje siperfaqesore...
Ej! Ti...qe kur une kaloj perpara teje, shikimi yt i uritur me bezdis pa mase. Ti...qe kur une te flas, me sheh sikur kerkon te me shqyhesh me ato dhembe te palara, dhe peshtyma jote tek mundohesh te lidhesh dy fjale...me infekton lekuren!
Ti tjetri, qe pasi kthjej shpinen, syte e tu fokusohen te te pasmet e mia dhe imagjinata jote e varfer arrin deri tek fakti i te qenit ngjitur pas tyre...
Pffff gjths ne c'do version, ngelet gjithnje nje fantazi e kufizuar e nje mjerani te uritur.

p.s.vijon...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

E te qenit i dashuruar nuk do te thote qe te shuash urine ne mishin e saj....

Ngase ti ke gjithcka qe une munde te deshiroje dhe dashuroje!

Jo vetem shpirti yt dhe feminiteti yt por dhe cdo detaj siperfaqesore, tek dhe buzet mishtore, madja dhe parakalimi yt me bene te ndjehem, dhe ne mes te dimrit si nje syth pranveror,.... dhe kur kalon pran meje me behet se pranvera ka ardhe e dua te behem blete per tu zhytur e stermbushur ne polenin tend, dhe kur me shikon, edhe venger, me ipset te notoje ne ato ujra te embla te liqenjeve akullnajor, dhe kur ecen me bene te behem pluhur qe shkel take e ytja, .....

Eh, e kur kthen shpinen syte e mi fokusohen ne driten qe ndrine erresiren per rreth dhe imagjinata ime e varfer arrin deri atje sa te veje koken aty, aty afer Kepit te shpreses se mire, ku cdo gje tjeter harrohet, te futem brenda, te zhbiroje gjithcka: shpirtin tend, mendimin tend, qetesine tende, lotin tend, buzeqeshjen tende dhe te shijoje gjithcka qe ti ofron........
Tani gjithe kjo duket nje fantazi mjeruese ama qe eshte uri dhe eshte, por jo vetem per mish :fluturbardhe:
 

Endrra

VIP
V.I.P
Pe: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Perse po qan?
Sepse jam vetem!
Gjepura. Secili nga ne lind i vetem ne kete jete. Familja, miqte, dashuria jane vetem iluzionet e shoqerise. Por perpara se te flesh ne ate hapesire qe eshte midis endrres dhe realitetit, ne ate cast ku koha humb, net ne te cilet une dhe ti bejme pjese, vetem une, HIJA jote te ben shoqeri... dhe mendimet e tua, te cilat ti as do ti imagjinoje qe do ti beje marrin forme dhe kercejne perreth atyre krijuesve dhe eshte ketu subkoshienca, e cila kupton se te gjithe personat e dashur nuk jane asgje me shume sesa nje kuader memec perball vetmise tende.

Perse qesh?
Sepse shpresoj tek e nesermja.
I deshtuar. Cdo dite zvarritesh ne perendim, duke perseritur te njejtat aksione, te njetat rruge qe me miliarda si ty kane pershkruar dhe qe ke per ta perseritur tek e nesermja jote e megjithate ti pret!E paparashikueshme, dicka qe te ndryshon jeten nga nje moment ne tjeter, dicka e e parealizuar per ty e megjithate arrin te evidentosh nje dhurate qe te kane bere dikur, por qe nuk vlen asgje sot per ty, aq me teper per te nesermen tende...

Perse qesh?
Sepse kam nje enderr.
I cmendur. Ti ke nje enderr te cilen nuk mund ta realizosh, nje enderr, te cilen mund ta perkufizosh si dicka te paarritshme. Pra dicka inekzistente. Mendon se duke luftuar kunder jetes mund te arrish te realizosh endrrat e tua?Me shpjego pak, pastaj cfare do te besh? Do ndalosh se enderruari, ose do te enderosh dicka tjeter te paarritshme?! Dhe pastaj imagjinata jote do te fillojr te gjakoset perballe gjyqit ne nje dere qe nuk do te hapet kurre...

Perse merr fryme?
Sepse jam i dashuruar!
Budallalleqe! Pervec vuajtjeve qe ke kerkon vuajtje te tjera! Nuk e kupton se dashuria nuk eshte gje tjeter, vecse nje mbledhje bashkesie fjalesh te nje kenge pa kuptim?! Shpirti yt binjak nuk eshte gje tjeter, vecse une? Jam pjesa jote me e thelle qe njeh te gjitha pergjigjet e pyetjeve te tua, ajo e cila nuk le aspak hapsire ne nje moment deshperimi, jam e verteta jote cdo dite. Jam ti!

Perse qesh?
Sepse jam vetem! GjesiiPershendetje te gjith realisteve lol
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

2:30para ... nen qiell pa drita qyteti.

Me ka ndodhur nje nate te gjate,
te me shpetoj jeten nje yll qe vinte nga lart,
me la shakull , shtrire me fytyr nga qielli,
te mos qe per te, do kisha kthyer thembrat nga dielli,
u shurdhua cdo zhurme, erresira u ndricua,
luani i purpurte u sul plot mall mbi mua,
ate me kujtoi i rezuari yll,
po sfidonte ne renie universin erresir.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Eshte shoqja jote me e mire…

ka per te te treguar sa seriozisht je plagosur,

do te te mbaje te dropitur e te uritur,

do te te kujtoj se puna duhet mbaruar e se shtepia po te pret.

Por a e di gjene me te mire te dhimbjes ?

Te ben te besosh se ende ske vdekur…!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Mos e merrni për dobësi heshtjen time, se nëse unë flas, ju nuk do të mund ta përballoni
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Start from number 2 again, Lol, But, Never let it be "just" "another dream":D
#motivim#momenti#
10801666_796130027091197_7444233220069622692_n.jpg
 
Redaktimi i fundit:

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Esht nga ato meshkuj qe bie menjeher ne sy per xhentilesen e tij
esht nga ato meshkuj qe ja vlen ta dashurosh
esht nga ato meshkuj qe ja vlen te provosh ferrin per te
esht nga ato meshkuj qe ja vlen te qash per te
esht nga ato meshkuj qe ja vlen te qash per te
esht nga ato meshkuj qe ja vlen te enderrosh per te
esht nga ato meshkuj qe ja vlen te qendrosh me te
esht nga ato meshkuj qe ja vlen qe ja vlen trrosh vetem per te par syt e tij
esht nga ato meshkuj qe te duan per ate qe je
esht nga to meshkujt e vecant
rrespekt per meshkujt e till
 

cent

...Lontano
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Gabojme gjithmone. Gabojme nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojme per te mesuar. Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabime. Gabojme per te kerkuar falje, per te pranuar qe kemi gabuar. Gabojme per tu rritur, per t'u pjekur.
Gabojme sepse nuk jemi perfekt
 
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

dq2cfc.jpg

Dashuria……….eshte e papershkrueshme
Por ne dashuri te duash,
Jo gjithmone do te thote te dashurosh.
Dashuria……….eshte e pashpjegueshme
Na ben me krahe, me te fluturojme.
Dashuria……..nuk i nenshtrohet asgjeje
Por kujdes,
Te mos kesh mundesi te duash,
Te gerryen shpirtin.
Te dua, ndaj dhe te kerkoj,
Po me pyet nese e di,
c`eshte dashuria?
Jo nuk e di!
Di vetem te dashuroj
Nuk e di as si
Por di ama perse!
Te duash,
Te dashurosh…….
 

Attachments

  • dq2cfc.jpg
    dq2cfc.jpg
    15.3 KB · Shikime: 0
  • dq2cfc.jpg
    dq2cfc.jpg
    15.3 KB · Shikime: 0

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Ne naten me shi
Me puth ne naten me shi,
ma dhuro nje puthje plot me embelsi.
Ne naten me shi
vetem un me ty,
aty ku sna sheh asnji
te shohim henen qe qiellin ndricon
te shohim njeri-tjetrin derisa nata te agoj
te shohim njeri-tjetrin derisa mos tkemi fuqi
tjetojm ne boten e mallkuar vec un e ti
 

cent

...Lontano
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Nuk lakmoj fatin dhe lumturine e askujt... sepse une nuk mund te vesh nje pale kepuce qe sme bejne, pasi nuk do te ndihesha rehat.
Nuk jam xheloz per bukurine as per parane, per talentin as per karakterin e dikujt... sepse jam pafund i lumtur per ate qe ZOTI ka dhuruar te une. Jam unik ne llojin tim dhe nuk dua te jem si askush, madje as pasqyren nuk e dua, sepse une jam shembellimi im...
Jam shum ndryshe ... asnje nuk eshte si UNE
 

cent

...Lontano
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

Mik i mire eshte ai, qe kur ti rrezohesh dhe te gjithe te vene shkelmin,ai te jep doren dhe te ngre,edhe pse mund te rrezohet vete.........
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Titulli: Zhgarravina .. dedikuar vetes!!

That's the thing about the people of presence, and the open hearted. When they love, they love fiercely. Completely. That is what they offer. The whole thing. And when they love, they accept all of you. They will love the beautiful parts. Deeply. But they will also love the parts you think are ugly...the parts you spent your entire life trying to hide. From the world. The parts you even tried to hide from yourself. Well, they see those parts too. And for them, those parts you call broken are just as beloved because, unlike most, they see the thorn beautifies the rose. You won't find many people like them. See, we live in a world of false perfection, and layered masks. A world of people so afraid to let themselves be seen, as they are. People so afraid to love completely, and even more afraid to let themselves be loved. Because deep down they're ashamed of their broken parts. Deep down they think they're not enough. They think they're not worthy.
But if you have the courage to be seen and loved--just as you are--you will discover something amazing:
You *are* enough.
 
Top