• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zgjedhjet ne Maqedonine e veriut?!

NGU

Wild child full of grace 💫
Seriozisht, perkunder kohes se pakte, kam ndjere kenaqesi te lexoje @NGU dhe @Vajza me perlat e tyre, dhe them me plote pergjegjesi se e ardhmja e atij vendi jane ato dhe te tillet/at.
Kur jemi te e ardhmja, rrezimet e kohes me kane mesuar se, 4 vite, 8 vite, 12 vite per gjeneratat (vajze, ngu, harbin, .......etj) jane shkaterruese por per procese shoqerore jane jo shume. Pra ndryshimi do me shume kohe fatkeqesisht.

Ju ngacmova sepse ne fakt kisha nje parandjenje se ju munde te jepni me shume nga vetja se sa ato chit-chatet. Ndjehem mire se parandjenja nuk me ka genjy. U knaqa tu lexu mendime te lira. Fjala jone eshte vet liria jone.

Cfare te them une per ish-shoket e mi?! Ne fakt ishim cuna te ndryshimit por dhe ndryshimi ka nje kufi. Jeta, aq me pak Liria, nuk eshte mal e as anarki. Liria e jeta duan rregulla. Ne fakt ne keto vite edhe pati ca ndryshime por kishte dhe gjera qe munde te beheshin me mire.

Po te me degjonin mua do shkonin ne shtepi kesaj radhe. Jo per tjeter gje por per t'i leshuar rruge rinise, si shprese e ketij vendi, si dhe per tu bashkuar me familjet e tyre te cilet pa dyshim se i ka marre malli per ta.

Por ata sme degjuan mua, frikacakun, asnjejere. Lakmojne majet. Majet jane te mira por zbritja e pakontrolluar eshte gje e keqe. Dhe nje dite patjeter se do fillojne zbritjen.

Nje gje e mire megjithate ndodhi. Si cdo gje e mire qe na ndodhe neve jo nga arsyeja se ne bejme pune te mira por se di se si fati (zoti) na shperblem ashtu. Shqipet, perfshi dhe Besen, paskan marre 32 deputet.
Kitrra te falenderoj perzemersisht!:)

Pertej temave me shaka, ka pas dhe ca te tjera qe kam dhene komente serioze. Por sic dihet me sh jane te klikume temat qe kane si atmosfere sportivitetin sesa mbi disa ceshtje te tjera.
Pastaj sic e tha dhe @Vajza me sh kane qene debate per Shqiperine dhe kur nuk di dicka saktesishte me mire eshte heshtja sesa t’thuash budalliqe.
Kte kohe skam pas mundesi as te mare fryme e lere mo t’i perkushtohem mire e mire fv.

Por ja qe na paskan munguar kto temat e vendit tone, @Vajza tani duhet me hap tema vec per Mk:p
 

Mennel

_/\__________________________.
Kitrra te falenderoj perzemersisht!:)

Pertej temave me shaka, ka pas dhe ca te tjera qe kam dhene komente serioze. Por sic dihet me sh jane te klikume temat qe kane si atmosfere sportivitetin sesa mbi disa ceshtje te tjera.
Pastaj sic e tha dhe @Vajza me sh kane qene debate per Shqiperine dhe kur nuk di dicka saktesishte me mire eshte heshtja sesa t’thuash budalliqe.
Kte kohe skam pas mundesi as te mare fryme e lere mo t’i perkushtohem mire e mire fv.

Por ja qe na paskan munguar kto temat e vendit tone, @Vajza tani duhet me hap tema vec per Mk:p
Dreq , sdija a te vej hug ,ose "haha" .

E kisha per rreshtin e fundit. lool .
Njs vetem un e ti do japim do marim me duket, me icik ndihme nga @kitrra 123 dhe @Baboon , dhe @Harbin si tifoz lool .

Njs do mundohem t'i perkthej disa tema ,dhe ditet ne vijim kismet i sjell. 🤗
 

Baboon

Be a voice not an echo.
Dreq , sdija a te vej hug ,ose "haha" .

E kisha per rreshtin e fundit. lool .
Njs vetem un e ti do japim do marim me duket, me icik ndihme nga @kitrra 123 dhe @Baboon , dhe @Harbin si tifoz lool .

Njs do mundohem t'i perkthej disa tema ,dhe ditet ne vijim kismet i sjell. 🤗
S'di ç'a osht argumenti por po qe kitrra123 im in
 

Mennel

_/\__________________________.
Ja kshu behen punet e mira dalengadale.
Sot 32 deputet, zgjedhjet e ardhshme 40, deri sa Shqiptaret te marrin plotesisht frenat e shtetit Maqedonas.
Shpresojme se do punojn ne interesin e popullit e jo kunder tij :) .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Tani per shqypet ne Maqedonine e veriut dhe situaten andej kam nje pershtypje se nje pjese jo te vogel te fajit e kane Shqiperia dhe Kosova, madje Kosova jo rralle i ka vene ne situata jo shume te kendshme dhe qe besa i ka demtuar ne jo pak raste.
 

Boreas

Advanced
Tani per shqypet ne Maqedonine e veriut dhe situaten andej kam nje pershtypje se nje pjese jo te vogel te fajit e kane Shqiperia dhe Kosova, madje Kosova jo rralle i ka vene ne situata jo shume te kendshme dhe qe besa i ka demtuar ne jo pak raste.

Sakte sidomos Tirana.

Tani qe numri i deputeteve shqiptare shkoi rreth 35 se shof me as te pamundur qe Maqedonia e Veriut te drejtohet dhe nga 1 kryeminister shqiptar.
Mendoj se Tiranes zyrtare i lind detyrimi te hartoje nje platforme kombetare unifikuese per faktorin shqiptar ne ballkan. Duhet shfrytezuar se sben kjo erë pozitive per shqiptaret sduhet te kalohet ne heshtje.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Rezultati i zgjedhjeve eshte i kenaqshem per ne shqiptaret, tani nuk na ngelet vecse ne bashkepunim me nderkombetaret te kemi peshen politike qe na perket... .
 

Boreas

Advanced
Rezultati i zgjedhjeve eshte i kenaqshem per ne shqiptaret, tani nuk na ngelet vecse ne bashkepunim me nderkombetaret te kemi peshen politike qe na perket... .

Si e kemi mendjen sinkron per politiken e jashtme :p

Ke kjo e brendshmja calojme pak por prap merremi vesh lol
 

Mennel

_/\__________________________.
Kreu i KSHZ-së, Oliver Derkoski në konferencën e sotme për shtyp deklaroi se është sulmuar ueb-faqja e KSHZ-së dhe se për këtë është njoftuar edhe MPB-ja.

Ai shpreson se së shpejti do të dihet se çfarë ka ndodhur, njofton Telegrafi Maqedoni.


“Ueb-faqja ishte sulmuar, ishte sulm nga jashtë”, tha Derkoski.

Ai tha se janë përpjekur që t’i publikojnë rezultatet në shpejt, por kanë qenë të sulmuar në mënyrë kibernetike dhe nuk është mundur të prezantohen rezultatet.

“Ju them se aplikacioni funksiononte. Me këtë dua t’u kërkoj falje për vonesën e vogël”, tha Derkoski./Telegrafi/

Lol dhe keto gjera ndodhin vetem.tek ne sulm hakerash, djegja e makines te Kshz me gjithe vota ne Gostivar ... 🤦🏻‍♀️
 

kitrra 123

plak gjufurrak
“Ueb-faqja ishte sulmuar, ishte sulm nga jashtë”, tha Derkoski.

Lol dhe keto gjera ndodhin vetem.tek ne sulm hakerash, djegja e makines te Kshz me gjithe vota ne Gostivar ... 🤦🏻‍♀️
Lufta kibernetike sot eshte nder lufterat kryesore ne bote. Vendet e vogla jane te rrezikuara nga kjo sfide mjafte e rrezikshme.
Ne fakt ne zgjedhjet e fundit ne SHBA pat tendenca serioze per nderhyrje kibernetike. Madje dhe vendet e Europes u ndien mjafte te rrezikuara gjate zgjedhjeve ne vendet e tyre.
 

Mennel

_/\__________________________.
Lufta kibernetike sot eshte nder lufterat kryesore ne bote. Vendet e vogla jane te rrezikuara nga kjo sfide mjafte e rrezikshme.
Ne fakt ne zgjedhjet e fundit ne SHBA pat tendenca serioze per nderhyrje kibernetike. Madje dhe vendet e Europes u ndien mjafte te rrezikuara gjate zgjedhjeve ne vendet e tyre.
Po perse sulmojne, cfar fitojne?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Po perse sulmojne, cfar fitojne?
Ka shume arsye?
Sjellin pasiguri dhe besim jo te plote te qytetaret.
Mledhjen e te dhenave personale dhe perdorimin e tyre.
Etj, etj, munde te na sqaroje ndonje i fushes ketu por sot ne bote zhvillohet nje lufte e papare kibernetike.
Ne injotantet mire qe si dim ca gjona.
 
Private conversations
Help Users
    Top