Zbuloni sekretet e joshjes

Gazolina

Moskokecarese
Te joshesh eshte art me vete. Hyni ne zemren e dikujt dhe dilni pa u ndier. Ky eshte realisht arti i vertete i joshjes dhe lojes me shikime.

Por asnjehere nuk duhet ta teproni. Duke qene nje ndjekes i merzitshem dhe flet shume rreth personalitetit tuaj, harrojeni qe te mund te fitoni zemren e dikujt. Kjo tregon se jeni te pasigurt. Mos harroni, heren e pare duhet te jeni terheqes. Nese ju do te jeni ne nje klub, atehere ju mund te shikoni tek te gjithe se spikasin veshjet dhe aksesoret, prandaj se pari duhet te shikoni pamjen tuaj te jashtme, ne menyre qe te bini ne sy menjehere. Ndonjehere vete veshja mund te beje nje ndryshim mjaft te madh. Ne fakt, ka disa teknika sekrete te cilat do t’ju bejne te papermbajtshem per grate, pavaresisht nga pamja. Nje nga teknikat me efektive eshte quajtur “Funny”, apo ngacmime me ane te batutave.

thumbnail.php


Ne po ju shpjegojme disa nga fazat te cilat duhet te “shkelni” per te joshur dike deri ne momentin final.

Ne fillim zgjidh

Ne cdo situate, gjeja e pare per t’u bere eshte qe te shikosh rrotull vetes per te zgjedhur mes kandidateve te mundshem te cilet mund t’ju terheqin me shume. Pas kesaj, ne pergjithesi duhet te gjejme nje menyre per te vendosur nje kontakt me shikim, ne menyre qe ky i fundit te duket fare i rastesishem. Te shikosh me ngulm njerezit qe nuk i njeh, mund te duket si nje sjellje “kercenuese” dhe pa takt, prandaj eshte e rendesishme qe te natyralizohet sa me shume kjo sjellje derisa te afroheni me te.

Komuniko me te

A mund t’i tregojme dikujt interesimin tone vetem nepermjet nje buzeqeshje ose thjesht me nje shikim? Te shikosh ne sy nje person, eshte nje rregull qe vlen edhe ne shume situata te tjera. Prandaj edhe gjate bashkebisedimeve ne shikojme ne sy kedo; nese refuzon te na shikoje ne sy, tregon se eshte shume i turpshem, ose refuzon teresisht bashkebisedimin me ty. Ky moment do te vleje per ju gjate, prandaj duhet te krijoni nje simbioze me ate qe synoni derisa gjithcka te duket nje njohje sa me natyrale.

Njihuni

Ne rast se buzeqeshja ose shikimi na kthehen mbrapsht, duhet te bejme nje tjeter hap, qe eshte perpjekja per ta njohur. Ne kete faze, bashkebisedimi shkon pak me shume se prezantimet e rastit. Nese beni pjese ne grupin e miqve qe tashme njihen, zakonisht zgjidhet te behet dicka se bashku, per shembull i afrohet per te pire ose zgjidhet muzika qe do te degjohet. Nese ky ushtrim i pare tregon se partneri eshte i papershtatshem, hiqni dore ne nje menyre shume te sjellshme, pa ofenduar sjelljet e tjetrit.

Jep nje shenje

Nje shenje tjeter qe tregon pranim eshte leja per t’u prekur nga njeri-tjetri. Fillimisht vendoset nje kontakt pa ndonje kuptim te percaktuar: rregullohet shalli rreth qafes se partnerit, largohen floket qe mund t’i kene rene paksa ne fytyre, i kapet dora me justifikimin per t’u ndihmuar pak. Por edhe nje e shtrenguar dore paksa me e gjate se zakonisht gjate prezantimit mund te kete shpesh te njejten domethenie. Kontakti i pare fizik mes dy personave qe terhiqen nga njeri-tjetri shpesh merr nje intensitet te madh, kjo edhe pse mund te zgjase vetem pak caste.

Perqafohuni

Hapi i mepasshem eshte krahu rreth qafes, i cili ndiqet nga nje tjeter rreth belit, keto veprime tregojne nje intimitet me te madh, shfaqin nje interes me te madh rreth saj dhe tregojne se ju jeni personi i duhur qe jeni joshur. Pjesa tjeter ka te beje pikerisht me afrimitetin, saktesisht me ate fizik, nese vertet do te tregoheni i gatshem per ta perqafuar vazhdimisht, kjo eshte nje shenje besnikerie dhe guximi qe ju ben me ne fund padron. Ajo eshte e bindur perfundimisht se ju jeni i gatshem per njohjen.

Putheni

Ngadale, vjen pas momentit te perqafimit ai i puthjes, e cila fillimisht mund te jete ne faqe dhe ne zonat perreth, e me pas duke perfunduar me ate te verteten, ne buze. Duhet te keni kujdes, pasi ne keto raste femrat jane te kujdesshme. Nuk japin menjehere puthjen e pare, derisa te binden se kjo do te mbaroje pasi ju te jeni ndare. Kjo loje tipike femerore ka lidhje me armen me te forte te grave, pikerisht ruajtjen e sensit te mases, kjo do te vendose perfundimisht te ardhmen e lidhjes suaj. INFOALBANIA
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Hajde keshilla hajde...Nuk pashe ne asnje vend te shkruhet,ji vetvetja,sillu normalisht,leri gjerat e lira...Cdo gje me plan,madje dhe me koordinata te caktuara...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Sa keq qe keto keshilla kaq te vyera perfunduan me puthjen, per te mos vazhduar me :lol:
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Hajde keshilla hajde...Nuk pashe ne asnje vend te shkruhet,ji vetvetja,sillu normalisht,leri gjerat e lira...Cdo gje me plan,madje dhe me koordinata te caktuara...

Gloom ne fakt nuk e ke kuptuar me sa duket thelbin e artikullit qe e ka vete pergjigjen e asaj qe ti kerkon te gjesh.

Ti jeton dhe ne nje bote me mentalitet te emancipuar dhe duhet te dish si jane njohjet reale.

Sa keq qe keto keshilla kaq te vyera perfunduan me puthjen, per te mos vazhduar me :lol:

Kitrra tema flet per artin e joshjes ndaj nuk besoj te ishte e nevojshme vazhdimi i pas puthjeve.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

sa sekrete qe ka :D

Sekrete qe u zbuluan tashme:p..Squhen me sekrete:D

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

Gloom ne fakt nuk e ke kuptuar me sa duket thelbin e artikullit qe e ka vete pergjigjen e asaj qe ti kerkon te gjesh.

Ti jeton dhe ne nje bote me mentalitet te emancipuar dhe duhet te dish si jane njohjet reale.Kitrra tema flet per artin e joshjes ndaj nuk besoj te ishte e nevojshme vazhdimi i pas puthjeve.

Gazolina po cte kuptosh??Qe ne fillim thote ''duhet te zgjedhesh ate qe te duket kandidat i mundshem'',dmth te fusesh doren ne thes e kush te dali,mes gjithe atij thesi...Me shume ka konceptin e one night stand,qe smarr mendja se do ndonje joshje te vecante,mjafton te jete reciproke ''qellimi''...
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Sekrete qe u zbuluan tashme:p..Squhen me sekrete:D

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:49 ----------Gazolina po cte kuptosh??Qe ne fillim thote ''duhet te zgjedhesh ate qe te duket kandidat i mundshem'',dmth te fusesh doren ne thes e kush te dali,mes gjithe atij thesi...Me shume ka konceptin e one night stand,qe smarr mendja se do ndonje joshje te vecante,mjafton te jete reciproke ''qellimi''...

Ky eshte kendveshtrimi yt, menyra e jote e te parit gjerat. Nuk po them ka brire artikulli por edhe sic e interpreton ti nuk eshte. Pastaj duhet te dish qe sjellja e femrave ashtu si e meshkujve kur behet fjale per te terhequr vemendjen e dikujt qe i duket terheqes/e ndryshon sadopak. Shfaq armen me te forte te vetja qe ka, dikush karakterin e dikush bukurine shpirterore (rast i rralle) ose ate trupore etj etj dhe kjo tregon karakterin e personit. Keto hapa nuk realizohen brenda nates LOL Pak durim nese ke qellim tjeter. Kjo ishte thjesht nje njohje e rastesishme e paraqitur ne club por mund te jete ne nje mjedis tjeter. (Nuk po flas per virtualitetin).

---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

Ps: Jeni qe jeni jepeni dhe ju ndonje keshille te menyres tuaj te joshjes :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Ky eshte kendveshtrimi yt, menyra e jote e te parit gjerat. Nuk po them ka brire artikulli por edhe sic e interpreton ti nuk eshte. Pastaj duhet te dish qe sjellja e femrave ashtu si e meshkujve kur behet fjale per te terhequr vemendjen e dikujt qe i duket terheqes/e ndryshon sadopak. Shfaq armen me te forte te vetja qe ka, dikush karakterin e dikush bukurine shpirterore (rast i rralle) ose ate trupore etj etj dhe kjo tregon karakterin e personit. Keto hapa nuk realizohen brenda nates LOL Pak durim nese ke qellim tjeter. Kjo ishte thjesht nje njohje e rastesishme e paraqitur ne club por mund te jete ne nje mjedis tjeter. (Nuk po flas per virtualitetin).

---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

Ps: Jeni qe jeni jepeni dhe ju ndonje keshille te menyres tuaj te joshjes :D

Aha nqs nuk tregohen keta gjera brenda nje nate,ca nevoje ka per joshje??Njekohe kur gjerat munden shume bukur ti lihen natyralitetit te secilit,pa u nderthur me mendime''joshje''...Thjesht te qenurit vetvetja...Pra meqenese duhet kohe per ti vene ne dukje karakterin e keta gjera,atehere le te jene ne kohen e tyre pa pare anash majtas djathtas ne kerkim te ''gjahut'',ose te zgjedhjes se kandidatit...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Kjo ceshtja e joshsjes kam pershtypjen se eshte me shume diversitet dhe thuajse kurre nuk arrine ta mesosh, nga fakti se secila qenia eshte komplekse dhe e ndryshueshme ne vete e po aq nga arsyeja se shijet na ndryshojne. Por si mesime fillestare duken te bukura.

E them kete ngase shume rralle personi kundruall nesh na di shijen dhe ndoshta me gjestin qe bene shume lehte ka mundesi te na krijoj apati se sa joshje.

Shembull, per mua bukuria fizike kurre nuk me ka bere pershtypje dhe po qe se dikush ka nje te tille por nuk arrine te shpalos virtyte tjera, krijon shume apati dhe negativitet nese perdor bukurin si joshje ndaj meje :konfuz: perkunder faktit se koheve te fundit edhe nuk tentojne te me joshin si plakush qe jam :merzitje::lol:
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Kjo ceshtja e joshsjes kam pershtypjen se eshte me shume diversitet dhe thuajse kurre nuk arrine ta mesosh, nga fakti se secila qenia eshte komplekse dhe e ndryshueshme ne vete e po aq nga arsyeja se shijet na ndryshojne. Por si mesime fillestare duken te bukura.

E them kete ngase shume rralle personi kundruall nesh na di shijen dhe ndoshta me gjestin qe bene shume lehte ka mundesi te na krijoj apati se sa joshje.

Shembull, per mua bukuria fizike kurre nuk me ka bere pershtypje dhe po qe se dikush ka nje te tille por nuk arrine te shpalos virtyte tjera, krijon shume apati dhe negativitet nese perdor bukurin si joshje ndaj meje :konfuz: perkunder faktit se koheve te fundit edhe nuk tentojne te me joshin si plakush qe jam :merzitje::lol:

Po Kitrra jam dakord me ty,pasi qe nga fillimi kur thuhet zgjedhja e kandidatit dmth te pelqen ty por nga ta dish se do i pelqeje krahut te kundert ajo qe po ben ti??...Ndaj zakonisht ne keta gjera me shume lihen ne rastesi ose si te vijne,se sa ne kerkim,duket sikur eshte nje ''ambicie''qe ja ve vetes,o e bej per vete kete njeri o ska...Pak a shume sikur do te plotesosh nje ego tende...Kurse nqs jane te dy te pelqyeshem me ''ngacmimet''apo shenjat qe i japin njeri tjetrit atehere le te vazhdojne...Por qe ne fillim te temes thuhet,''te hyni e te dilni nga zemra e dikujt pa u ndjere'',gje qe shpjegon shume bukur,qe fillon nje joshje aty dhe mbaron po ate nate aty...
 

ShkodranNe

Dwell in possibility
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Edhe une jam dakort me parafolesit (GLOOM dhe Kitrrushi)
nuk besoj te kete me mire se sa te jesh vetvetja... po ndodhi e kunderta,duhet te jesh shume i zoti/e zonja....
gjithsesi deshirat dhe pasionet e "fshehta" ca nuk bejne,na bejne edhe "artiste" !
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

Ne fakt edhe Gazolina ka te drejte pasi qe shumica e njerezve (perfshi meshkuj dhe femra) nuk mundohen ti klasifikojne joshjet dhe menyren e joshjes, por per nje shumice e rendesishme eshte te kete joshje dhe ti shkojne joshjes mbrapa :biciklete:
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Zbuloni sekretet e joshjes

Ne fakt nese nje mashkull apo nje femer te terheq (sigurisht qe varet sipas shijes) do te duash ti japesh nje sinjal qe ty te pelqen (nepermjet pamjes, gjesteve dhe sjelljes se tij) sadopak. Dhe me pas, pasi ka interes nga pala tjeter ( dmth kuptoi mesazhin dhe kthen ngacmimin) kalohet ne hapin tjeter ne nje shkembim fjalesh ku dhe kuptohet qellimi i ngacmimit c'ka ben te mendosh nese eshte i njejte apo jo. Nese jo shmangesh, nese po vazhdon. Por nuk thuhet kund qe duhet te jesh fallso. Ti e ke ne dore te mund te vendosesh se cfare te flasesh. Eshte thjesht nje menyre per te treguar si mund ti afrohesh dikujt kur ti do ta besh ate gje si perqafimin apo puthjen. Mos e merr kaq shabllon infon Gloom.

Kitrra ne fakt jane hapat fillestare dhe ke te drejte. Mbase dhe per ata qe kane eksperiencat e para eshte me shume sepse femrat dhe meshkujt me me shume se 2-3 eksperienca lidhjeje mbase do i binin me drejt ketyre ngacimeve :p
 

MasteR

I'm offline
Pe: Zbuloni sekretet e joshjes

fotoja qenka interesante :p
 

dangerous

* * * *
Te joshesh eshte art me vete. Hyni ne zemren e dikujt dhe dilni pa u ndier. Ky eshte realisht arti i vertete i joshjes dhe lojes me shikime.

Por asnjehere nuk duhet ta teproni. Duke qene nje ndjekes i merzitshem dhe flet shume rreth personalitetit tuaj, harrojeni qe te mund te fitoni zemren e dikujt. Kjo tregon se jeni te pasigurt. Mos harroni, heren e pare duhet te jeni terheqes. Nese ju do te jeni ne nje klub, atehere ju mund te shikoni tek te gjithe se spikasin veshjet dhe aksesoret, prandaj se pari duhet te shikoni pamjen tuaj te jashtme, ne menyre qe te bini ne sy menjehere. Ndonjehere vete veshja mund te beje nje ndryshim mjaft te madh. Ne fakt, ka disa teknika sekrete te cilat do t’ju bejne te papermbajtshem per grate, pavaresisht nga pamja. Nje nga teknikat me efektive eshte quajtur “Funny”, apo ngacmime me ane te batutave.


thumbnail.php


Ne po ju shpjegojme disa nga fazat te cilat duhet te “shkelni” per te joshur dike deri ne momentin final.

Ne fillim zgjidh

Ne cdo situate, gjeja e pare per t’u bere eshte qe te shikosh rrotull vetes per te zgjedhur mes kandidateve te mundshem te cilet mund t’ju terheqin me shume. Pas kesaj, ne pergjithesi duhet te gjejme nje menyre per te vendosur nje kontakt me shikim, ne menyre qe ky i fundit te duket fare i rastesishem. Te shikosh me ngulm njerezit qe nuk i njeh, mund te duket si nje sjellje “kercenuese” dhe pa takt, prandaj eshte e rendesishme qe te natyralizohet sa me shume kjo sjellje derisa te afroheni me te.

Komuniko me te

A mund t’i tregojme dikujt interesimin tone vetem nepermjet nje buzeqeshje ose thjesht me nje shikim? Te shikosh ne sy nje person, eshte nje rregull qe vlen edhe ne shume situata te tjera. Prandaj edhe gjate bashkebisedimeve ne shikojme ne sy kedo; nese refuzon te na shikoje ne sy, tregon se eshte shume i turpshem, ose refuzon teresisht bashkebisedimin me ty. Ky moment do te vleje per ju gjate, prandaj duhet te krijoni nje simbioze me ate qe synoni derisa gjithcka te duket nje njohje sa me natyrale.

Njihuni

Ne rast se buzeqeshja ose shikimi na kthehen mbrapsht, duhet te bejme nje tjeter hap, qe eshte perpjekja per ta njohur. Ne kete faze, bashkebisedimi shkon pak me shume se prezantimet e rastit. Nese beni pjese ne grupin e miqve qe tashme njihen, zakonisht zgjidhet te behet dicka se bashku, per shembull i afrohet per te pire ose zgjidhet muzika qe do te degjohet. Nese ky ushtrim i pare tregon se partneri eshte i papershtatshem, hiqni dore ne nje menyre shume te sjellshme, pa ofenduar sjelljet e tjetrit.

Jep nje shenje

Nje shenje tjeter qe tregon pranim eshte leja per t’u prekur nga njeri-tjetri. Fillimisht vendoset nje kontakt pa ndonje kuptim te percaktuar: rregullohet shalli rreth qafes se partnerit, largohen floket qe mund t’i kene rene paksa ne fytyre, i kapet dora me justifikimin per t’u ndihmuar pak. Por edhe nje e shtrenguar dore paksa me e gjate se zakonisht gjate prezantimit mund te kete shpesh te njejten domethenie. Kontakti i pare fizik mes dy personave qe terhiqen nga njeri-tjetri shpesh merr nje intensitet te madh, kjo edhe pse mund te zgjase vetem pak caste.

Perqafohuni

Hapi i mepasshem eshte krahu rreth qafes, i cili ndiqet nga nje tjeter rreth belit, keto veprime tregojne nje intimitet me te madh, shfaqin nje interes me te madh rreth saj dhe tregojne se ju jeni personi i duhur qe jeni joshur. Pjesa tjeter ka te beje pikerisht me afrimitetin, saktesisht me ate fizik, nese vertet do te tregoheni i gatshem per ta perqafuar vazhdimisht, kjo eshte nje shenje besnikerie dhe guximi qe ju ben me ne fund padron. Ajo eshte e bindur perfundimisht se ju jeni i gatshem per njohjen.

Putheni

Ngadale, vjen pas momentit te perqafimit ai i puthjes, e cila fillimisht mund te jete ne faqe dhe ne zonat perreth, e me pas duke perfunduar me ate te verteten, ne buze. Duhet te keni kujdes, pasi ne keto raste femrat jane te kujdesshme. Nuk japin menjehere puthjen e pare, derisa te binden se kjo do te mbaroje pasi ju te jeni ndare. Kjo loje tipike femerore ka lidhje me armen me te forte te grave, pikerisht ruajtjen e sensit te mases, kjo do te vendose perfundimisht te ardhmen e lidhjes suaj. INFOALBANIA
.
.
.
Janë të mjaftueshme këto këshilla në ditët e sotme.,?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Pertoj te lexoj pikat

Gjithsesi joshes lind, nuk behesh.. duhet ta kesh ne dna.
Dhe ska rregulla fikse sepse ajo cfare i pelqen dikujt, nuk i pelqen dikujt tjeter.
Kam mesuar te jem spontanee dhe kush do, afrohet vet.
 

Bebw

🍅🍌🍎🍒🍑🫐🍇🥕
Staf në FV.AL
S/M
Pertoj te lexoj pikat

Gjithsesi joshes lind, nuk behesh.. duhet ta kesh ne dna.
Dhe ska rregulla fikse sepse ajo cfare i pelqen dikujt, nuk i pelqen dikujt tjeter.
Kam mesuar te jem spontanee dhe kush do, afrohet vet.
fiks, ja keshtu mendoj dhe une ???
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ka dhe nga ato qe kujtojn se joshin por ne te vertet te fusin friken.

Po ju sjell nje epizod nga te miat:

Femer yll yll yll nga surrati pa makeup fare:
Lyhej aq rend sa qe e therrisnin Moira Orfei. Qepik fallso... extension bionde te ngjitura keq. Me donte dhe me urrente sepse thonte qe ishte xheloze (per cfare?! Realisht per cfare?!)
Kishte fiksim njonin qe ishte dhe eshte alamet gnammy gnammy por qe un tallja sepse sdi te sillem ndryshe ?
Ky e saluton kshu si nga larg edhe pse ne faqe...
Tenton te afrohet tek un por mpa surratin dhe nuk u afru. Ben 4 hapa dhe kthehet mbrapsh "ehu un tani do te puth me zor"
Degjon parfumin (cokollat!) dhe ben sikur don tme haj ?????
Shoqja/kolege sme ka fol per 1 jav
Kjo e shkreta shkruj ktit ne fb... mesazhe... telefonata anonime...
Kurse un gropsitja me birr ne dor perpara tij kot sa me e bezdis.
Prandaj them qe nuk egzistojne rregulla
Bohu sa dush sexy ti
 
Top