• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbulohet varri masiv i mamutheve

Empire

Antarë i Respektuar
Një varr masiv gjigand Mamuthesh është zbuluar ne Meksike

mammothbones.jpgArkeologet ne nje deklarate te merkuren thane se kan bere zbulimin me te madh persa u perket eshtrave te mamutheve , ne nje numer prej 800 eshtrash , prej gjigandeve te zhdukur qe kan jetuar ne Meksike.
Gjithashtu ata besojne se kane zbuluar nje gracke Mamuthesh nga njerzit me ane te nje grope gracke per te kapur gjigandet vegjeterian afersisht 14.000 vjet me par ,deklaroje instituti arkeologjise dhe historise i Meksikes.

anexpertwork.jpg


"Ky eshte zbulimi me i madh i llojit i ber ndonjeher me par" deklaruan ata
Eshtrat e skeleteve u gjenden ne Tultpec , afer nje zone ku qeveria Meksikane po mderton nje aeroport te ri per qytetin e Meksikes.
Disa nga eshtrat kishin shenja se ishin te goditura nga gjyetaret duke i detyruar te drejtoeshin drejt grackes se ngritur ,
Mamuthet jetuan para shum mijera vitesh ,neper kope duke u shtuar , duke u sulmuar , ata jetuan sebashku me kuajt e devet , tha ne nje deklarate per gazetaret arkeologu Luis Cordoba.

mammothskele.jpg


Zbuluesit deklaruan se te pakten 5 kope jetuan ne ate zone.
Meksika ishte dhe vazhdon te jet zona e zbulimeve mbreslenese te mamutheve , ne dekaden e 1970 puntoret qe punuan ne qender te meksiko gjeten skeletin e nje mamuthi nderkoh qe germonin.
 

Vvetoni

Larguar
Mos po ma shihni Mamanukin, mamuthin kafshen shtepiake te ster ster ster ster ster ster...100x gjyshit tim.
 
Private conversations
Help Users
    Top