• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbulohet për herë të parë vendi ku u varros Jezu Krishti

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Zbulohet për herë të parë vendi ku u varros Jezu KrishtiPllaka e varrit që shumë të krishterë në mbarë botën besojnë se ka mbajtur trupin e Jezu Krishtit është zbuluar nga shkencëtare për herë ta parë pas shumë shekujsh. Sipas National Geographic, sipërfaqja e gurtë ku besohet se u vendos trupi i Krishtit është ekspozuar gjatë punës restauruese në Kishën e Varrit të Shenjtë, në qytetin e vjetër të Jerusalemit.Pllaka e varrit kishte qëndruar e mbuluar nga mermeri të paktën që nga viti 1555 pas Krishtit.

Fredrik Hiebert, arkeolog i shoqatës National Geographic tha: “Mermeri që mbulonte varrin është tërhequr prapa dhe ne kemi mbetur të habitur nga sasia e madhe e materialit që gjendej nën të. Do të bëhen analiza të gjata dhe të hollësishme shkencore, por në më në fund do të jemi në gjendje të shohim sipërfaqen origjinale të shkëmbit, ku sipas krishtërimit, u vendos trupi i Krishtit.Tradita e krishterë thotë se trupi i Krishtit ishte vendosur në një pllakë të prerë nga një shpellë gëlqerore, në formë rafti, pas kryqëzimit të tij nga romakët, më shumë se dy mijë vjet më parë.
g.shqip
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Zbulohet për herë të parë vendi ku u varros Jezu Krishti

Po skelet u gjet?
 
Top