• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbulohet elementi më i ri i tabëlës së Mendelejevit.

Vinjol

Status offline...... KÇK

Eleementi 115

Emri :
Grua

Simboli : Fm

Zbuluesi: Adami

Masa atomike : e pranueshme deri në 60 kg, po existojnë izotope nga 40-120 kg.

Densiteti : me shumicë në të gjithë botën.

Vetitë fizike : arrin pikën e vlimit për hiç gjë, dhe atë të ngrirjes për asnjë arsye.
Përçueshmëria termike : e dobët, sidomos në ekstremitetet e poshtme.
Aftësia dilatuese : rritet me kalimin e viteve. Dorëzohet prej shtypjes së aplikuar në pikat e ndjeshme .
Struktura molekulare : idealja : 90/60/90.
Megjithatë ekziston në SHBA në formë masive 60/90/120 dhe në vendet nordike në formën e ashtuquajtur të sheshtë 50/50/50.
Vetitë kimike : afinitet shumë të madh me arin, argjendin, platinin dhe metalet e çmuara. Aftësi thithëse për substancat e shtrenjta. Mund të shpërthejë papritur e në mënyrë spontane. E patretshme në lëngje, por dëshmon rritje të aktivitetit në rast vaditje me alkool. Reagim të ndryshueshëm në varësi të fazave të ditës. Aftësi e jashtëzakonshme për ndryshim të humorit dhe për xhelozi.
Përdorimet e zakonshme : shërben si dekoracion, sidomos për veturat sportive. Agjent i fushqishëm pastrues. Ndihmës efikas për relaksim dhe shlodhje.
Testi : nxihet kur ndodhet përkrah një specimeni të një cilësie më të mirë.

Kujdes në përdorim : shumë e rrezikshme nëse përdoret nga duar jo eksperte. Pronësia mbi disa specimenë njëkohëshisht përbën shkelje ligji, por mund të mbahen disa të tillë në vende të ndryshme, mjaft që specimënët të mos bien në kontakt me njeri-tjetrin (rrezik shperthimi).

KUJDES : disa studiues në Amerikën e Jugut kanë arritur të prodhojnë specimenë artificialë, të njohur nën markën TRAVELO ose DRAG QUEEN.

KONSUMONI VETËM PRODUKTIN ORIGJINAL

MAde in Albania
 
Top