• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbulohet bananja blu, ka shijen e akullores

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
Zbulohet bananja blu, ka shijen e akullores


E vështirë për tu besuar por ne treg tashmë ka dalë bananje e re (Blue Java) e cila ka disa karakteristika të vëçenta që e bejnë të jetë mjaft e kërkuar. [IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/04\/banane38-492x350.jpg"}[/IMG2]
Kjo banane ka shije të akullores me vanilë dhe kështu njihet edhe në Hawaii, Fiji dhe Amerikën Qendrore.

Ajo ka një aromë të ëmbël dhe lëvozhgë të kaltër, derisa brenda është e gjelbër apo e verdhë e zbehtë.

Vije nga Azia Juglindore dhe për dallim nga bananet tjera, rritet edhe në temperaturat -7 gradë celsius.

Bananja Blue Java përmban një sasi mjaftë të lartë të fibrave, si dhe disa antioksidantë që forcojnë sistemin imunitar. Ato kanë gjithashtu vitaminë B6 dhe C, magnez, bakër, mangan dhe proteina.
 
Top