• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbulimi, Homo erectus nuk ishte i vetëm..

Love

βeℓℓe â๓e
Fosilet e gjetura në Kenia tregojnë se 2 milionë vite më parë kanë jetuar dy specie Homo habilis e Homo rudolfensis

speciet.jpg

Zbulimi i fosileve në Kenia vërteton teorinë e diversitetit të paraardhësve tanë. Sipas një studimi të publikuar në revistën shkencore britanike “Nature”, fosilet konfirmojnë se në kontinentin afrikan, rreth dy milionë vjet më parë kanë ekzistuar disa lloje speciesh Homo erectus, Homo habilis e Homo rudolfensis.

“Tashmë është e qartë se këto dy speciesh të Homo erectus kanë jetuar në të njëjtën kohë”, ka deklaruar Fred Spoor (Instituti Max Planck i antropologjisë evolucioniste në Lips të Gjermanisë), i cili ka drejtuar kërkimet shkencore.
Burimi: g.shqip
 
Top