• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zbulimet arkeologjike në liqenin e Ohri-t

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Në studion e #MiremengjesShqiperi me prof.dr. Luan Përzhita dhe arkeolog Adrian Anastasi bisedojmë për zbulimet arkeologjike në Liqenin e Ohrit

 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ne nuk i ruajme mjediset arkeologjike.
Dhe si rrjedhoje humbasim rrenjet.
 

MrCool

Lost
Ndersa pjesa maqedonase, pervec se i ruan, poashtu edhe i perveteson ato..
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Ndersa pjesa maqedonase, pervec se i ruan, poashtu edhe i perveteson ato..
Ate pjese andej duhet ta ruani ju shqiptaret qe jetoni aty qe mos jau pervetesojne sllavet.
 

MrCool

Lost
Ate pjese andej duhet ta ruani ju shqiptaret qe jetoni aty qe mos jau pervetesojne sllavet.
Nuk jemi te perfaqesuar institucionalisht.. Maksimumi qe kemi bere eshte dokumentimi dhe botimi i librave historik nga historiane lokal..
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Nuk jemi te perfaqesuar institucionalisht.. Maksimumi qe kemi bere eshte dokumentimi dhe botimi i librave historik nga historiane lokal..
Rendesi ka qe keni bere dokumentim sepse lene gjurme. Mgjth them se me ndryshimet e reja kushtetuese atje duhet te keni me shume haperise se fundmi.
 

Aki

misfit
Nuk jemi te perfaqesuar institucionalisht.. Maksimumi qe kemi bere eshte dokumentimi dhe botimi i librave historik nga historiane lokal..
Me kujtove bisden me nje koleg ne pune, nga Manastiri, qe vazhdimisht ben shaka se na e kane dhene shkrimin ne e une nje dite qe i thashe se po germoi pak me shume do dale e ai shqiptar, pse tha Manastiri ska qene ndonjehere e shqiptareve dhe morem te kerkojme online e ska askund deshmi te dokumentuara (se paku nuk arrita te gjej) qe Manastiri ka qene i joni, aq me keq ka dhe studime gjenetike qe na gjejne ne shqiptaret ne lidhje fisnore me Afriken Veriore, ah dhe qe dardanet kane qene thrakas, me nje fjale te bente te fitosh krize identiteti :)
 

MrCool

Lost
Me kujtove bisden me nje koleg ne pune, nga Manastiri, qe vazhdimisht ben shaka se na e kane dhene shkrimin ne e une nje dite qe i thashe se po germoi pak me shume do dale e ai shqiptar, pse tha Manastiri ska qene ndonjehere e shqiptareve dhe morem te kerkojme online e ska askund deshmi te dokumentuara (se paku nuk arrita te gjej) qe Manastiri ka qene i joni, aq me keq ka dhe studime gjenetike qe na gjejne ne shqiptaret ne lidhje fisnore me Afriken Veriore, ah dhe qe dardanet kane qene thrakas, me nje fjale te bente te fitosh krize identiteti :)
Ti i ke akoma Qiriazet ne Manastir, familje e vjeter, e madhe, te cilet identifikohen si maqedonas dhe jo si shqiptar...

Sa per kete qe the, eshte e gjitha e planifikuar.. Te shperngulen rreth 50 mije njerez nga ai rajon dhe te mos kete asnje te dhene, eshte gjynah..
 
Top