• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zaev: Do të fillojmë bisedimet për formimin e qeverisë së re

legjenda

Tetova
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev tha se si mandatar i ri obligohet që qeveria e re do të formoj një shtet me perspektiva evropiane për të gjithë qytetarët e vendit.
“Do të sigurojmë kushte për jetë kualitative për të gjithë qytetarët. Qytetarët janë të gatshëm të punojnë për të zgjidhur problemet. Sot e kemi këtë vërtetim, një shoqëri për të gjithë është koncepti i ardhmes për Maqedonisë. Demokracia është proces e cila nënkupton vendosshmëri. Do të punoj me gjithë zemër”, tha Zoran Zaev, raporton SHENJA.
Ai shtoi se duhet të largohen dallimet ndarjet politike dhe politikat destruktive të cilat sipas tij kanë shkatërruar jetët e qytetarëve.
“Do të punoj me të gjithë, Qeveria e re do të jetë e të gjithëve, do të krijojmë shtet të drejtë për të gjithë, fillojmë të ndërtojmë shoqëri me të drejta për të gjithë. Me mandatin do të nisim bisedimet për të formuar Qeverinë. Të mos presim ato 20 ditë, do të tentojmë që sa më shpjet të formojmë kabinetin Qeveritarë”, deklaroi mes tjerash Zaev.
I pyetur se me cilat parti shqiptare do të filloj bisedimet Zaev, tha se do të bisedoj me BDI-në, “Alenacën për shqiptarët” dhe BESثN.
“67 nënshkrime dorëzuam, rendi është ky, dëshiroj që të gjithë këto parti të jenë pjesë e Qeverisë”, tha Zaev.
Ai tha se shpreson se me formimin e Qeverisë së re do të hiqet testimi ekstern.
Zaev tha se dëshiron të ketë komunikim edhe me VMRO-DPMNE. /SHENJA/
 
Top