• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

What's on your mind..?

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Te flm per shpjegimin :)
Une e di qe bere shaka po prandaj ta thashe e ke parasysh gjithe kemi nje pike te dobet ku nuk i pranojme lehte shakate e kshu edhe kjo me mua :)

Ama ja psh tani Vetonit do ia bej bajat per inat :p
Vetonit bajat? Paske nis mision te veshtire. Eshte njejt sikur te nisesh ne nje lufte qe nuk ekziston, te futesh ne beteje dhe te dalesh nga aty e vdekur.
 

Imp4cT

Not Serious Member
Te flm per shpjegimin :)
Une e di qe bere shaka po prandaj ta thashe e ke parasysh gjithe kemi nje pike te dobet ku nuk i pranojme lehte shakate e kshu edhe kjo me mua :)
Nuk jam nga ata qe bejne ndasime krahinore, per mua te gjithe shqiptaret jane njesoj e kam dyfish respekt per ata e jetojne si minoritare ne shtete te tjera e ruajne lidhjen, gjuhen e traditat.
Ndaj u shpreha shqipet e ilirides e jo "keta te maqedonise" per mos pas keqkuptime te tipit "diferencime".
Sishte fare aty qellimi i asaj cka thashe e nese ty te ka prek apo e ke marre ashtu kerkoj ndjese.
 

Aki

misfit
Nuk jam nga ata qe bejne ndasime krahinore, per mua te gjithe shqiptaret jane njesoj e kam dyfish respekt per ata e jetojne si minoritare ne shtete te tjera e ruajne lidhjen, gjuhen e traditat.
Ndaj u shpreha shqipet e ilirides e jo "keta te maqedonise" per mos pas keqkuptime te tipit "diferencime".
Sishte fare aty qellimi i asaj cka thashe e nese ty te ka prek apo e ke marre ashtu kerkoj ndjese.
Faleminderit Impakto :)
E di pse e kisha, ok ti paske treguar kujdes te jesh korrekt ama kete Iliriden si titull krahinor keta tonet si ia futen kot sa per te qene te dalluar aq me duket se dikush tallet kur e permendin :), Ilirida nuk ekziston, po si ta genjejne popullin keta tonet ndryshe, ska :)
Mua shqiptare te Maqedonise, maqedons nuk jemi, ama aty jetojme.
Tani do thuash hip se te vrava zbrit se te vrava me ne e di 😁
 

Imp4cT

Not Serious Member
Faleminderit Impakto :)
E di pse e kisha, ok ti paske treguar kujdes te jesh korrekt ama kete Iliriden si titull krahinor keta tonet si ia futen kot sa per te qene te dalluar aq me duket se dikush tallet kur e permendin :), Ilirida nuk ekziston, po si ta genjejne popullin keta tonet ndryshe, ska :)
Mua shqiptare te Maqedonise, maqedons nuk jemi, ama aty jetojme.
Tani do thuash hip se te vrava zbrit se te vrava me ne e di 😁
Nejse se tani do hyjme ne histori. Flasim per territore te krijuara apo banuara masivisht nga fise Ilirie e prandaj fjala Iliride eshte e sakte. Zyrtarisht nuk ekziston, por historikisht po.
Tashi ndac hyp ndac zbrit, ti e di. :p
 

Aki

misfit
Nejse se tani do hyjme ne histori. Flasim per territore te krijuara apo banuara masivisht nga fise Ilirie e prandaj fjala Iliride eshte e sakte. Zyrtarisht nuk ekziston, por historikisht po.
Tashi ndac hyp ndac zbrit, ti e di. :p
Po e more ashtu hyjne te gjithe territoret tona, jo vetem ne shqiptaret e Ilirides :p
E mire se do rri ne mes, me ngrohte 😁
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Qe kur kam nis te dua veten time dhe te tjeret,kuptova qe cdo gje ndodh ne kohen dhe vendin e duhur dhe sigurisht per nje kuptim te caktuar.Qe atehere ndihem me e qete.Sot e di qe kam fituar besimin ne vetvete.....
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
LEONARD...

...le t’i krahasojmë mitologjitë...

Vdekjen e Madhe dhe të voglat e përditshme
Jetën tonë, shëmtimin dinjitoz të bukurive mjerane,
Dashurinë kur sapo del nga veza
dhe Seksin para se të ndodhë…
Zotin atje lart dhe zotërinjtë vdekatarë
të papërlyerën Zonjë dhe të tjerat andej këtej
adhuruese vesesh përlyer nga virtyti…

le t’i krahasojmë mitologjitë, Leonard,
ja…aty...ulur mbi varrin tënd
ku një ditë erdha të ndez një qiri e një cigare
dhe të takoja çifutin e vogël që shkroi Biblën
e kështu, pyeta të vdekurin që banonte aty pranë,
i thashë emrin tënd dhe ngriti supet
e me dorë tregoi anën tjetër të varrezës
(siç i thoje ti me përkëdhelje qytetit)
ku të gjallët nxitojnë përçartur
të kapin autobuzin e fundit…
le t’i krahasojmë, Leonard,
por mitologjitë e mia humbasin udhës
dhe Manhattani i pushtuar më sjell ndërmënd
Guliverin e lidhur
teksa bëj selfie me Hiroshima të rreme
dhe njerëz të vegjël me trofetë në duar…
je Centauri i fundit, Leonard,
gjysëm poemë…
gjysëm këngë…
në Hapësirën e Kohës vargjet e tua ngrirë
si kujtimet përballë Meduzës…
©artangjyzelhasani, 2018
* libri i pare i Leonard Cohen titullohej “Le të krahasojmë mitologjitë”.
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
“Nuk bëhet Shqipëria, është për të ikur natën”, shpërthen në lot delvinjoti që i dogjën banesën: Si i liroi gjykata hajdutët 2 vite më parë
20 Janar, 2020
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top