• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Vrau nusen me levë, vjehrri 75 vjeçar tregon arsyen e këtij akti barbar


Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me krimin e rëndë brenda familjes në fshatin Zheje të Kurbinit ku vjehrri vrau nusen e djalit me levë.
Mësohet se shkak për këtë mund të jetë kujdesi i nuses ndaj vjehrrit pasi ai ankohej vazhdimisht se nusja nuk i sherbente mire dhe për këtë janë zënë vazhdimisht.
Nga hetimet e para sherri i radhës ka ndodhur mëngjesin e sotëm, kur vjehrri u ankua se ajo nuk i shërbeu kafenë. Në sherr e sipër, vjehrri rrëmbeu një levë dhe e qëlloi në kokë.
Gjithçka ndodhi në banesë, ndërkohë që dy fëmijët e çiftit ishin në gjumë, kurse burri i saj në punë. Ai eshte roje, polic privat dhe punonte gjatë natës, shkruan Panorama.
Nusja që mbeti e vdekur pasi e qëlloi vjehrri me levë është Vera Tota. Mësohet se ajo u gjet e pajetë nga fqinjët e saj, pasi vjehrri ishte larguar fill pasi e qëlloi për vdekje.
Sipas burimeve, thuhet se vjehrri kishte tentuar ta vriste nusen edhe para një viti, pas sherreve po për çështjen e shërbimit.
Njoftimi i policisë
Me datë 03.05.2017, në orët e para të mëngjesit është marrë njoftim se është gjetur e vdekur në banesë shtetasja V.T. 41 vjeçe, banuese në Zhejë – Kurbin.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore ku kanë konstatuar se shtetasja V.T është goditur fizikisht me mjete të forta (levë) ku si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën.
Nga veprimet hetimore ka rezultuar se autor i dyshuar është vjehrri i saj shtetasi Noc Tota, 75 vjeç, banues në Zhejë – Kurbin, i cili është larguar nga banesa pas ngjarjes por falë veprimeve të shpejta policore u bë e mundur kapja dhe shoqërimi i tij.
Krimi dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti mes autorit të dyshuar dhe viktimës pas një konflikti për motive të dobëta.
Grupi hetimor në vendngjarje po vazhdon veprimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. /albeu
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar

Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me krimin e rëndë brenda familjes në fshatin Zheje të Kurbinit ku vjehrri vrau nusen e djalit me levë.
Mësohet se shkak për këtë mund të jetë kujdesi i nuses ndaj vjehrrit pasi ai ankohej vazhdimisht se nusja nuk i sherbente mire dhe për këtë janë zënë vazhdimisht.
Nga hetimet e para sherri i radhës ka ndodhur mëngjesin e sotëm, kur vjehrri u ankua se ajo nuk i shërbeu kafenë. Në sherr e sipër, vjehrri rrëmbeu një levë dhe e qëlloi në kokë.
Gjithçka ndodhi në banesë, ndërkohë që dy fëmijët e çiftit ishin në gjumë, kurse burri i saj në punë. Ai eshte roje, polic privat dhe punonte gjatë natës, shkruan Panorama.
Nusja që mbeti e vdekur pasi e qëlloi vjehrri me levë është Vera Tota. Mësohet se ajo u gjet e pajetë nga fqinjët e saj, pasi vjehrri ishte larguar fill pasi e qëlloi për vdekje.
Sipas burimeve, thuhet se vjehrri kishte tentuar ta vriste nusen edhe para një viti, pas sherreve po për çështjen e shërbimit.
Njoftimi i policisë
Me datë 03.05.2017, në orët e para të mëngjesit është marrë njoftim se është gjetur e vdekur në banesë shtetasja V.T. 41 vjeçe, banuese në Zhejë – Kurbin.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore ku kanë konstatuar se shtetasja V.T është goditur fizikisht me mjete të forta (levë) ku si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën.
Nga veprimet hetimore ka rezultuar se autor i dyshuar është vjehrri i saj shtetasi Noc Tota, 75 vjeç, banues në Zhejë – Kurbin, i cili është larguar nga banesa pas ngjarjes por falë veprimeve të shpejta policore u bë e mundur kapja dhe shoqërimi i tij.
Krimi dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti mes autorit të dyshuar dhe viktimës pas një konflikti për motive të dobëta.
Grupi hetimor në vendngjarje po vazhdon veprimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. /albeu

"Gjithçka ndodhi në banesë, ndërkohë që dy fëmijët e çiftit ishin në gjumë, kurse burri i saj në punë."

"Sipas burimeve, thuhet se vjehrri kishte tentuar ta vriste nusen edhe para një viti, pas sherreve po për çështjen e shërbimit."

"Nga veprimet hetimore ka rezultuar se autor i dyshuar është vjehrri i saj shtetasi Noc Tota, 75 vjeç, banues në Zhejë – Kurbin, i cili është larguar nga banesa pas ngjarjes por falë veprimeve të shpejta policore u bë e mundur kapja dhe shoqërimi i tij."


1... deshmimtare nuk ka!
2... "burime" pa vertetim!
3... largim nga banesa, per te shkuar "ku" ky 75 vjecar!

???

-Nuk po bej avokatin e vjerrit, por avokatin e popullit dhe me te tilla fakte del qe "te gjithe vjerrat vrasin nuset e tyre"!!!

-Nuk ju ben cudi qe shumica e viktimave dhe shumica e krimineleve jane shqiptare te krishtere ndersa shqiptaret myslimane nuk shfaqen as si viktima e as si kriminele por perkundrazi???

---Po therr e po vret turrku e s'e keni marre vesh akoma o te mjere!!!

"...vrau vjerri nusen..." (!!!) kushedi, ja perdhunuan nusen, ja vrane, i thane mere krimin persiper se perndryshe edhe femijet t'i vrame, cfare t'ju thote vjerri per te mbrojtur femijet, qe nuk e vrava???

-Fluturoi gomari e kemi Shtetin, se nuk ka burr nene ta bej ate krim.
...po keshtu eshte, mahmutet kryetare dhe te krishteret kriminele!!!

Ju marte djalli qe harroni se jeni SHQIPTARE.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
pse e lidh me turkun?... hahah kush faj ska, qe rrijnë vet te prapambetur.


Perher shqiptaret po gjenin ankesat, oo na len serbet me qellim te mosshkollohemi qe mos ti sundojmë, a na ka len turku prara.... o mir u kuptuam cka ishte deri tash. E tash kush po ju pengon te hapni syte, per te ec përpara... apo doni vendqendrimin e njejte?


ooo ju e mbushni boten me fjale ne hapesirë, kurse punët qendrojnë ne vend palevizë.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
e ky vjehrri, kur paska qenë aq i fortë, pse ska ber vet kafen per vete me mirë, sesa te godase nusen dhe ta leje te vdekur.... uaaa super tani. "Keni arrit."


Per ta shtreh gjuhen dhe per keqveprim, e di se keni aftesi, por pse spo dini per mirë???
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
pse e lidh me turkun?... hahah kush faj ska, qe rrijnë vet te prapambetur.


Perher shqiptaret po gjenin ankesat, oo na len serbet me qellim te mosshkollohemi qe mos ti sundojmë, a na ka len turku prara.... o mir u kuptuam cka ishte deri tash. E tash kush po ju pengon te hapni syte, per te ec përpara... apo doni vendqendrimin e njejte?


ooo ju e mbushni boten me fjale ne hapesirë, kurse punët qendrojnë ne vend palevizë.
Ne dituri, 1+1=2
Ne dashuri, 1+1=3 (...dhe sa femije ka qejf cifti...)

-Tani, une nuk po e lidh me turkun por po sheshoj faktet...
---Ne Greqi kriminele degjohen vetem shqiptaret!!!
---Ne Shqiperi kriminele degjohen vetem te ktrishteret!!!
...nuk ju ben cudi?!

Te thuash se ndodhemi ne fund te botes?!
-Jemi ne mes te Europes dhe titullohemi fundi i botes!!!
...kush e ka fajin?!

-Nuk kemi kulture?!
-Nuk kemi histori?!
-Nuk kemi tradita?!
-Nuk kemi zakone?!
-Nuk kemi komb?!

...kur e njihni ju armikun, qe ta kuptoj edhe une?!

-Mbi temen, kam thene se me faktet e shpallura "genjehemi".
 
Top