• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Vrasja e gjyqtares, BE: Jemi të tmerruar, mbrojtja e grave nga kërcënimet përgjegjësi

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Danay mund te hapesh muzike turke e cte duash.... porse nuk e shoh aq art fantastik, per shkak se forumet boterore nuk e besoj qe marrin kohe per postime me muzike ne gjuhen tone shqipe, por kete rast e gjen tek ne shum.


Pra per mua nuk tingellon model fantastik....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
:D lidhur me postimin tim te mesiperm, nuk kam mendu veq per muziken turke, por edhe per ate sllavo-greke, italiane etj. As ate angleze nuk e preferoj. A e dini pse, sepse urdheri per ndarjen e Shqiperise ne shume pjese nga Londra eshte leshu.

Du te them, neve shqiptareve si popull na kan nda, na kan shqelmu te huajt, nfund jemi shpernda aq shum ne Evrope e kudo. Pra jemi per keqardhje per gjendejn qe kemi....


*eshte mire gjuhet e huaja qe te mesohen, por muzika e tyre sme ben gje te ec perpara :D


Tung mirembetshi :D
 

Passion

Antarë i Respektuar
Uuaaàa sa keq më vjen kur dëgjoj këtu ku jetoj se si alvanozt vrasin gratë :(
S'më vjen mirë e mua :(
Formimi im intelektualoshkencor bie ndesh me këtë dukuri.
S'më vjen mirë (për vëndin tim lol:pinok:
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Uuaaàa sa keq më vjen kur dëgjoj këtu ku jetoj se si alvanozt vrasin gratë :(
S'më vjen mirë e mua :(
Formimi im intelektualoshkencor bie ndesh me këtë dukuri.
S'më vjen mirë (për vëndin tim lol:pinok:
AaahhhGhaaaaa lol
Po cke keshtu Pasiono?
Ke marre persiper te na nxjerresh zerin e mire matane?
Ambasador paqeje? :p
 

Passion

Antarë i Respektuar
AaahhhGhaaaaa lol
Po cke keshtu Pasiono?
Ke marre persiper te na nxjerresh zerin e mire matane?
Ambasador paqeje? :p

Mos u bëj e ashpër e tiiii :(
Janë fjalë të sinqerta .

Më këputet shpirti,por fal ditëve aktive më humbet mëndja,e sa hap pc më kap një mërziti pse albanot vrasin gratë.

Demostrimi im do ket rezultat.

Mu kujtua dasma e Hasan p,,,,,,,,ës. :D
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Mos u bëj e ashpër e tiiii :(
Janë fjalë të sinqerta .

Më këputet shpirti,por fal ditëve aktive më humbet mëndja,e sa hap pc më kap një mërziti pse albanot vrasin gratë.

Demostrimi im do ket rezultat.

Mu kujtua dasma e Hasan p,,,,,,,,ës. :D
Ghaaaaa lol

Rendesi ka te besosh ne ate enderr. Martin Luther king ishte vizionar por ehh ia hodhi.
Ej
Po nga merzia e nervat e medha te vjen te shash shqiperine ee?
Si do e shprehesh mllefin ndryshe. Posi :p

Ohh none lol . Ika nje here. Me vini ban :(
Prap e keqe u bera.
 

Passion

Antarë i Respektuar
Ghaaaaa lol

Rendesi ka te besosh ne ate enderr. Martin Luther king ishte vizionar por ehh ia hodhi.
Ej
Po nga merzia e nervat e medha te vjen te shash shqiperine ee?
Si do e shprehesh mllefin ndryshe. Posi :p

Ohh none lol . Ika nje here. Me vini ban :(
Prap e keqe u bera.
Të pres në ferr :D

O Nick!
Unë nuk të vras.
Un t'du, se jam albano me formim Harwardian. :D
 

Odeon

Relax
U desh humbja e jetes se nje gjyqtareje (pozicion elitar) qe shoqnia ne shqiperi te kuptoje dhunen familjare qe eshte e pranishme cdo dite!

Po para Fildesit te shkrete sa gra jane vrare? Hidhini nje sy kronikes se zeze te shikoni makabritetin e shoqerise ku jetojme.

Ska dite qe mos bindem qe ky vend po degradon keq e me keq, dhe akte te tilla makabre e vertetojne katerciperisht kete bindjen time. shoqnia ne shqiperi eshte ne nivelet e saj me te uleta qe ka njohur ndonjehere historia e ketij kombi, dhe gjithe kjo vjen nga ekonomia e dobet perzier me maskarallekun qe lind si pasoje e fukarallekut qe eshte ulur tashme kembekryq ne kete vend.
Nje numer i vogel qe ishin dje te pasur, sot jane edhe me te pasur aq sa sdine se ku kane parate e pronat, dhe pjesa tjeter ajo shumica edhe me zi.

Por do vije nje dite kur vigani do gatitet e mjere ju, pasi heret a vone edhe i pamunduri, injoranti, i mashtruari, i urti, e masa e tere do turren drejt jush si dallge cunami.

Fildes te mori sistemi qe ndertuam keto 27 vite

E lehte lendina Fildes atje tek prehesh....
 
Copat e mishit me dy sy ,qe s'duan te pranoje te verteten se jetojne ne ate boten e tyre perfekte. ..po duket mjaft mire kush jane!

Fatkeqësisht per sa kohe do te ekzistojnë te tilla mendje (per mos then dicka tjeter) ky vend do shkoje keq e me keq,sepse ndryshimi vjen se pari nga ne vete! :)
 

Guest20

Larguar✌👋
kkkkk.jpg


”Kur të nevrikosesh, laj enët, mos vrit gruan o k*r!”, kjo ishte pankarta që tërhoqi vëmendjen në protestën e shoqërisë civile ditën e djeshme.
Pankartën e mbanin në dorë disa nga vajzat që ishin pjesë e protestës së zhvilluar përpara ambjenteve të Ministrisë së Drejtësisë.
Qytetarët i kërkuan dje llogari Ministrisë së Drejtësisë, për të gjitha rastet kur femrat shqiptare nuk kanë gjetur drejtësi në këtë sistem. Madje lyen muret e institucionit edhe me bojë të kuqe, duke simbolizuar gjakun, gjakun e derdhur të gjyqtares Hafizi por edhe të femrave të tjera shqiptare.
Edhe pse rasti i gjyqtares Hafizi ishte më i freskët në memorien e shumë njerëzve, dhjetëra gra janë vrarë vitet e fundit nga bashkëshortet e tyre. Shumë urdhëra mbrojtjeje të shkelur, shumë fëmijë të lënë jetim, rrjedhimisht të lind pyetja: deri kur do të vazhdojë kjo masakër?!
Shpresojmë që reagimi i institucioneve të jetë sa më i shpejtë në të kundërt nesër do të jetë shumë vonë për një tjetër nënë.

Shuplaka
 

Marla

....
Mediat gjithmone te ngarkojne emocionalisht per te perkrah apo fajesu njerin krah. Vdekja dhe vrasja normal qe denohen por problemi duhet pare me thelle pse ky perfundim cfare ka bere kjo femer qe e detyroj babain e femijve (e cilesoj kshu se ata frmije nga dashuria kane lind jo nga perdhunimi) te shkonte ne kete ekstrem?! Femtat ne shqiperi kur divorcohen kujtojne se femijet jane prone e tyre por seehte keshtu, ok mardheniet ne cift s funksionojne ath cifti ndahet e shef secili punen e vet por askush ska te drejte te ndaje frmijet nga prindi tjeter ndryshe dhe une qe sjam kriminele po te me ndanin nga femija im dhe nese institucionet perkatese nuk do funksiononin sic nuk kane funksionuar ndonjehere ath fal o zot po do vija vete drejtesi.

Ju jane qep burrave dhuna ne familje e kap e rras mren apo urdhra mbrojtje pa kuptim se paguhen rryshfet gjygjtareve mos i afrohesh femijes tend, por jo mi gra po e mbajte b*then drejt e u solle me edukate e fisnikeri asnje ste prek e asnje ste vret flas per njerrz normale jo per te semure mendore.
 

Guest20

Larguar✌👋
Mediat gjithmone te ngarkojne emocionalisht per te perkrah apo fajesu njerin krah. Vdekja dhe vrasja normal qe denohen por problemi duhet pare me thelle pse ky perfundim cfare ka bere kjo femer qe e detyroj babain e femijve (e cilesoj kshu se ata frmije nga dashuria kane lind jo nga perdhunimi) te shkonte ne kete ekstrem?! Femtat ne shqiperi kur divorcohen kujtojne se femijet jane prone e tyre por seehte keshtu, ok mardheniet ne cift s funksionojne ath cifti ndahet e shef secili punen e vet por askush ska te drejte te ndaje frmijet nga prindi tjeter ndryshe dhe une qe sjam kriminele po te me ndanin nga femija im dhe nese institucionet perkatese nuk do funksiononin sic nuk kane funksionuar ndonjehere ath fal o zot po do vija vete drejtesi.

Ju jane qep burrave dhuna ne familje e kap e rras mren apo urdhra mbrojtje pa kuptim se paguhen rryshfet gjygjtareve mos i afrohesh femijes tend, por jo mi gra po e mbajte b*then drejt e u solle me edukate e fisnikeri asnje ste prek e asnje ste vret flas per njerrz normale jo per te semure mendore.
Ashtu vertete,ke te drejte.por,pervec faktit qe iku nje jete,demi tjeter i madh ju be femijeve.qe mbeten jetim.nje njeri me logjike normale nuk do gjente kete zgjidhje,sado pa drejtesi t'i behet.
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Mediat shqiptare jane te papara per te manipuluar... Pak a shume e perceptoj situaten e te ndjeres dhe arsyet qe e kane shpene ish bashkeshortin e saj ne ate veprim. Mjere ajo qe iku prej kokefortesise dhe konforditetit qe i jepte pozicioni i punes duke abuzuar me te dhe mjere ai qe perfundoi ne burg per krimin e bere. Sekush e mori nje rruge...
Po femijet, a ka ndonje gje per ta apo mjafton te behet lajm per popullin... :(
 
Last edited:

Hartini

Antarë i Respektuar
Manipulimi bie ne sy qe tek titulli i artikullit ,
Vritet gjyqtarja , dhe menjehere mendja shkon tek vrasje politike .
Nqs ka shfrytzuar pozicjonin qe kishte per te larguar femijet nga babai i tyre ,
paska bere gabim te madh .
 

sensuu

sweet
Po ndoshta skane dashur ta takojne femijet ate lloj babi...ca e do, kur ai nuk eshte nje baba i denje.
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Po ata femije kur e ndjera bente shkollen e karrieren kush i mbante dhe kujdesej, apo prap ai baba alabak... Mos flisni kot duke u bazuar ne lajmet e mediave pa dinjitet.
 
Top