• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vrasja e Azem Hajdarit.

Ish-kryeministri Sal iBerisha thyen heshtjen dhe flet hapur për vrasjen e ish-liderit të Dhjetorit, Azem Hajdarin. AI thotë se bashkë kanë pasur marrëdhënie të shkëlqyera, por vrasja e tij i ka rrënjët te shteti i asaj kohë, (qeveria socialiste e Nanos). Berisha shprehet se me rigjykimin ku thuhet se do ta thërrasin dëshmitar, po tentohet një hakmarrje ndaj tij. Përgjegjës për këtë hakmarrje thotë Berisha është Edi Rama. Ish-kryeminsitri thotë se me këtë gjyq po tentohet një skenar sdi me atë të Dritan Dajtit, ku mund të nxirren nga burgu, vrasësi dhe bashkëpunëtori i Azemit.

Kush i zhduku vrasësit e Azemit?


“Kurrë Tropoja nuk njeh një bandë vrastare plaçkitëse si kjo bandë (Hakljat). Pasi kryen misionin ata duheshin zhdukur. I zhduku shteti, vetëm shteti vendoste seri minash njëri pas tjetrit. Vetëm shteti mund të të vriste në oborr të shtëpisë. Ata i vrau shteti. Shteti ka shumë mundësi të bëjë disa kombinime me ta. Po të donte shteti të mos zhdukeshin, i arrestonte. Zotëri po të donte shteti ishin në burg si Jaho Salihi…


Ju keni pasur dorë për zhdukjen e tij?
Këto akuza janë të atyre që duhet të mbulojnë krimin e shkuar. Unë me të kam pasur marrëdhënie të shkëlqyera. Azem Hajdari ka qënë Azem Hadajr.

Do dëshmoni?
E kam kryer detyrën time, kam dhënë një dëshmi, jo dëshmi, deklaratë shterruese për ato që dija. Kjo çfarë është? Një proces i dytë politik, hakmarrje për Nexhmijen Kristaq Ramën. Hapet procesi për të nxjerrë nga burgu vrasësin e kushedi sa personave që është Jaho Salihu dhe pjesëmarrësin Izet Haxhia. Qëllimi i Edi Ramës është të realizojë skenarin si me Dritan Dajtin. Dd të nxjerrë nga burgu Jaho Salihin.

“I dhanë 140 plumba”! Sali Berisha zbulon për herë të parë porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh


“Azem këta kanë porosi dhe janë në zbatim të një porosie. Mirë është që të zhdukesh 6 muaj diku, meqë me rrugën e vjetër ka dy mënyra ‘o të fshihesh, o të qëllosh e t’iu biesh’, kjo e dyta nuk është rruga jonë, se ata ishin një komisariat”, ka qenë porosia e tij.

Më tej, ish-kryeministri vijoi se “Azem Hajdari kërkohej të vritej nga shteti. Janë përpjekur ta paraqesin si një sherrnaj, por Azem Hajdarit, familja e tij, rrethi i tij, nuk kanë pasur kurrë, gjer ditën kur është vrarë, as edhe një sherr më të vogël me bandën kriminale të Haklajt. Azem Hajdari ka qëlluar politikisht kundër terrorit e vrasjeve, që kjo bandë kryente në Tropojë më shumë se cdo luftë. Sigurisht që Azemi më kishte vënë në dijeni se donin ta vrisnin. Shteti kërkonte ta vriste përmes këtyre. Më kishte thënë, ai shkoi në Tropojë dhe i dhanë 140 plumba makinës së tij. I zunë pusi, por shpëtoi për mrekulli. Kishte një urdhër politik për ta asgjësuar Azem Hajdarin, për shkak të asaj që kishte bërë sistemi”.

(BalkanWeb)
 
E dimë kush e tërhoqi këmbëzën”! Rudina Hajdari rrëfen çastet e fundit me të atin: Ishte shumë entuziast, më mori “hopa” dhe…


Rudina Hajdari foli për vrasjen e babait të saj, Azem Hajdari, ku tha se e di kush ishin personat që tërhoqën këmbëzën dhe qëlluan mbi të atin.


E ftuar në emisionin “Opinion”, Hajdari rrëfeu edhe momentet e fundit me babanë, ku tha se pak para ngjarjes ata kanë pirë një kafe, në të cilën Azemi kishte qenë shumë entuziast.

“Ishim në një kafe, babi ishte shumë entuziast, po na përqafonte. Mamaja ishte 7 muajshe shtatzënë. ishte një moment i ngrohtë dhe i bukur. Në momentin që u ndamë, rreth orës 8-8 e gjysmë, ai donte të shkonte në zyrë për të ndjekur lajmet. Në çast babi më mori ‘hopa’. Në momentin që u ndamë, ne po e prisnim në shtëpi, sepse do të vinte të hante darkë me ne. Pastaj ndodhi ngjarja, që ishte tronditëse për të gjithë Tiranën”, u shpreh Hajdari.


Pyetje: Cila është porosia më e rëndësishme që ke marrë nga babai?
Hajdari:
Ishte fakti që zgjohej në mëngjes, një rutinë që bënte çdo mëngjes, ku pinte kos ose qumësht, e merrte në dorë dhe dilte në oborr, ku e prisnin një varg njerëzish. Ai ulej aty dhe i priste, i takonte, të gjithë me radhë. Unë isha fëmijë dhe më bënte përshtypje që njerëzit rrinin në radhë dhe ishin të duruar që ta takonin. Ajo që më bënte përshtypje ishte fakti që ai nuk lodhje kurrë. Padyshim që ne e dimë gjithë ngjarjen dhe e dimë kush e tërhoqi atë këmbëzën. Edhe drejtësia e ka shpallur se kush kanë qenë ata persona, por nuk kuptohet pse këta persona e kanë bërë këtë gjë, kur Azem Hajdari ishte njeriu i shqiptarëve dhe është dashur prej të gjithëve.

BalkanWeb
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
i ulej aty dhe i priste, i takonte, të gjithë me radhë. Unë isha fëmijë dhe më bënte përshtypje që njerëzit rrinin në radhë dhe ishin të duruar që ta takonin. Ajo që më bënte përshtypje ishte fakti që ai nuk lodhje kurrë. Padyshim që ne e dimë gjithë ngjarjen dhe e dimë kush e tërhoqi atë këmbëzën. Edhe drejtësia e ka shpallur se kush kanë qenë ata persona, por nuk kuptohet pse këta persona e kanë bërë këtë gjë, kur Azem Hajdari ishte njeriu i shqiptarëve dhe është dashur prej të gjithëve.
Dmth sa te papune njerezit qe prisnin te takonin azemin , ose ata qe benin planet bashke?
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Mqafsh mu, kur e bejn ket si dhjetoristin e shekullit, sikur na e solli ky komunizmin e emancipum, (demokracine) Erdhi koha, dukshem sistemi komunist ra ne vitet e fundit, kur ra dhe diktatori. Ishin interesa te tjera dhe nje pakt ne kurriz tonin te shqiptareve qe sot e ksaj dite e vuajme. (Kujto ligjin e Katovices, nji nder to) Nder ato vite lufta per pushtet ndonese nga me te egrat qe ka pare historia shqiptare , edhe pse te vuajtur nuk lan shqiptare pa shkelur perseri. Ky nje cope gangsterri (E njef mire Tom Doshi me shoket e tij malesore) qe shkeli ne kallon e nje gangsterri me te fuqishem se ai, sepse ata ishin shteti dhe llogarite behen me te thjeshte kur ke mbrojtje shteterore. Po te ishte sot e ksaj dite do te ishte figura me e urryer e shqiptareve ne te njejten bank ma baba saliun. Sa per prrallat e Rudines, hallexhinj ka kudo qe te mblidhen rreth e rrotull per koren e rradhes , mjafto te shikosh perreth, e njejta gje ndodh dhe sot vecse me nje ndryshim tanime "hallexhinjt" veshin kollare dhe jane zbukuruar madje lyejn floket dhe me xhel qe duken sikur i ka fut llapen lopa, qe po me te njejten llape nuk len bythe pa lepire.
 

Tomka

Anëtar i ri
Ça bo penecilina me dal nga situata eee, ja ngeci Nanos tashi vrasjen e Azemit 🤦‍♂️

Ndersa Azemi ska pas lidhje me politiken, ka qene thjesht nje gangsterr i vesh me kostum politik. Rudines i dhimbset se o baba vet, normal, por shqiptarve jom i sigurte qe jo.
 
Mqafsh mu, kur e bejn ket si dhjetoristin e shekullit, sikur na e solli ky komunizmin e emancipum, (demokracine) Erdhi koha, dukshem sistemi komunist ra ne vitet e fundit, kur ra dhe diktatori. Ishin interesa te tjera dhe nje pakt ne kurriz tonin te shqiptareve qe sot e ksaj dite e vuajme. (Kujto ligjin e Katovices, nji nder to) Nder ato vite lufta per pushtet ndonese nga me te egrat qe ka pare historia shqiptare , edhe pse te vuajtur nuk lan shqiptare pa shkelur perseri. Ky nje cope gangsterri (E njef mire Tom Doshi me shoket e tij malesore) qe shkeli ne kallon e nje gangsterri me te fuqishem se ai, sepse ata ishin shteti dhe llogarite behen me te thjeshte kur ke mbrojtje shteterore. Po te ishte sot e ksaj dite do te ishte figura me e urryer e shqiptareve ne te njejten bank ma baba saliun. Sa per prrallat e Rudines, hallexhinj ka kudo qe te mblidhen rreth e rrotull per koren e rradhes , mjafto te shikosh perreth, e njejta gje ndodh dhe sot vecse me nje ndryshim tanime "hallexhinjt" veshin kollare dhe jane zbukuruar madje lyejn floket dhe me xhel qe duken sikur i ka fut llapen lopa, qe po me te njejten llape nuk len bythe pa lepire.

Me rifresko pak memorien te lutem

Sali Berisha me cfare statusi u ndodh prane studenteve gjate levizjeve te dhjetorit?
 

Tomka

Anëtar i ri
Me rifresko pak memorien te lutem

Sali Berisha me cfare statusi u ndodh prane studenteve gjate levizjeve te dhjetorit?

Me statusin e fuksit, i deleguari i shokut Ramiz Alia lol

Amon o sista Marla, mos bej pyetje retorike 😛
 

Baboon

It's not dark yet 🙂
Mqafsh mu, kur e bejn ket si dhjetoristin e shekullit, sikur na e solli ky komunizmin e emancipum, (demokracine) Erdhi koha, dukshem sistemi komunist ra ne vitet e fundit, kur ra dhe diktatori. Ishin interesa te tjera dhe nje pakt ne kurriz tonin te shqiptareve qe sot e ksaj dite e vuajme. (Kujto ligjin e Katovices, nji nder to) Nder ato vite lufta per pushtet ndonese nga me te egrat qe ka pare historia shqiptare , edhe pse te vuajtur nuk lan shqiptare pa shkelur perseri. Ky nje cope gangsterri (E njef mire Tom Doshi me shoket e tij malesore) qe shkeli ne kallon e nje gangsterri me te fuqishem se ai, sepse ata ishin shteti dhe llogarite behen me te thjeshte kur ke mbrojtje shteterore. Po te ishte sot e ksaj dite do te ishte figura me e urryer e shqiptareve ne te njejten bank ma baba saliun. Sa per prrallat e Rudines, hallexhinj ka kudo qe te mblidhen rreth e rrotull per koren e rradhes , mjafto te shikosh perreth, e njejta gje ndodh dhe sot vecse me nje ndryshim tanime "hallexhinjt" veshin kollare dhe jane zbukuruar madje lyejn floket dhe me xhel qe duken sikur i ka fut llapen lopa, qe po me te njejten llape nuk len bythe pa lepire.
Xhelo o axhent 😜
 

Baboon

It's not dark yet 🙂
Për temën seriozisht...
Really?!!
🤣
P.S @ZHIGO ti mos u bo kaq i poshtër i ma kaj herë robi për vete 🤗
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Edhe pse konsiderohet si vrasja e shekullit , ska njeri qe se di kush e nxorri ne prite dhe per hesape te kujt u vra
Asnjehere se kam pare si pishtar te demokracise , pervecse si mjeti qe ju nevojit Sales per qellimet e tij
Dhe po aq nje kembane alarmi per te gjithe ata qe do kishin guxim te ngrinin krye...dhe pesuan te njejtin fat :p
 

Baboon

It's not dark yet 🙂
Edhe pse konsiderohet si vrasja e shekullit , ska njeri qe se di kush e nxorri ne prite dhe per hesape te kujt u vra
Asnjehere se kam pare si pishtar te demokracise , pervecse si mjeti qe ju nevojit Sales per qellimet e tij
Dhe po aq nje kembane alarmi per te gjithe ata qe do kishin guxim te ngrinin krye...dhe pesuan te njejtin fat :p
Kur them unë @Tomka
O mush plot me komunitsa hajn rrogën e shtetit kot tu nejt 😜😜😜😜
Imagjino veç erë fry 😝
 

Tomka

Anëtar i ri
Edhe pse konsiderohet si vrasja e shekullit , ska njeri qe se di kush e nxorri ne prite dhe per hesape te kujt u vra
Asnjehere se kam pare si pishtar te demokracise , pervecse si mjeti qe ju nevojit Sales per qellimet e tij
Dhe po aq nje kembane alarmi per te gjithe ata qe do kishin guxim te ngrinin krye...dhe pesuan te njejtin fat :p

Edhe diten e varrimit e perdori, nvend qe tpercillej ne banesen e fundit desh e futen ne kryeministri. 🤦‍♂️

Ke varrezat e sharres perfundoi me 10 veta.
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Edhe diten e varrimit e perdori, nvend qe tpercillej ne banesen e fundit desh e futen ne kryeministri. 🤦‍♂️

Ke varrezat e sharres perfundoi me 10 veta.
aman se kur kujtoj ate pallen e legalitetit , qe rrotullohej ne karrigen e TVSH , e moren vendin ne dore ....pffff
 
Private conversations
Help Users
    Top