• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vlorë, muzeu pasurohet me dorëshkrimet për pavarësinë

ReNdEx

Interist Forever


Në kuadër të 100 vjetorit të shpalljes së pavarësisë muzeu i qytetit të Vlorës pritet të pasurohet me dorëshkrimet dhe elementeve origjinalë. Po me këtë rast është planifikuar që të ndërtohet një ambjent që do ti ngjasojë viteve kur u ngrit flamuri dhe ku Ismail Qemali qeverisi për 11 muaj.
Në këtë jubile të veçantë për të gjithë shqiptarët në muze do të mbahen edhe aktivitete të tjera kulturore dhe historike që lidhen ngushtë me këtë ngjarje. Ky muze do të bëhet pjesë e ndryshimeve në infrastrukturë, punimet e të cilit priten të fillojnë këtë pranëverë. Muzeu i pavarësisë, në qytetin e Vlorës, përgjatë këtij viti pritet të ketë një fluks vizitorësh nga të gjitha trevat mbarëshqiptare.//ora-news.com
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Vlorë, muzeu pasurohet me dorëshkrimet për pavarësinë

Sa mire, qe po levizin gjerat dhe ne Shqiperi, e po pasurohen e vlersohen muzet, baza e historise se kombit.
 
Top