• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vjeshta – pozitive për disponim të mirë

Arfenilla

Themelues i Forumit
Vjeshta veçse ka filluar. Kjo stinë ka edhe shumë përparësi për shëndetin e njeriut. Nxirreni më të mirën. Për shembull nisuni në mbledhje të mollëve dhe kungujve apo edhe në mbledhje të gjetheve që të digjni kaloritë tuaja.Gjysmë ore mbledhje të gjetheve djeg deri në 50 kalori, ndërsa një orë e gjysmë mbledhje mollash djeg më shumë se 300 kalori.

Gjithashtu,me 4 nëntor do të fitojmë edhe një orë më shumë gjumë, pasi që të mbarojë llogaritja verore e orës. Kjo jo vetëm që është mirë për njerëz që janë lodhur gjatë vere, por edhe zvogëlon mundësin e sëmundjeve të zemrës, kanë shkruar disa publikime shëndetësore të Harvardit.


Në vjeshtë edhe fëmijët kanë gëzim! Një kërkim i Universitetit në اikago ka treguar se njerëzit që janë të lindur në vjeshtë, apo muajt e vjeshtës kanë mundësi të jetojnë edhe deri në 100 vjet. Studimet e reja e kanë kapur 1.500 vjetorin e atyre që janë të lindur mes vitit 188- dhe 1895. ثshtë zbuluar se njerëzit që janë të lindur në shtator dhe nëntor janë më jetëgjatë se ata që janë të lindur në mars.Edhe një gjë që është në favor tuajin është konsumimi i lëngjeve të nxehta si çaji i gjelbër, çaji i zi dhe kafeja. Këto lëngje kanë përbërës shumë efektiv për trup të njeriut. اaji jeshil, për shembull, në vete përmban polifenole antioksidante, që organizmit i ndihmojnë të mbrohet nga radikalja që dëmton qelizat gjatë rrethojës. Edhe kafeja përmban antioksidant, kanë bërë të ditur shumë hulumtime f.a
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Vjeshta – pozitive për disponim të mirë

interesant se gjithmon jam ne disponim pasi qe jam i lindun ne vjeshte kjo qenka arsye
 
Titulli: Vjeshta – pozitive për disponim të mirë

Fillim vjeshte eshte e bukur ... Pastaj teprohet shume e s'eshte gje :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Vjeshta – pozitive për disponim të mirë

vjeshta ime nis gjithmon shum keq...me provime
kurse pjesa tjeter e vjeshtes ktu eshte dimer, kshuqe... jo nuk jam e lodhur nga vera, akoma ju lutem : (
 

Kila

VIP
Titulli: Vjeshta – pozitive për disponim të mirë

vjeshta ime nis gjithmon shum keq...me provime
kurse pjesa tjeter e vjeshtes ktu eshte dimer, kshuqe... jo nuk jam e lodhur nga vera, akoma ju lutem : (
Paske ngel mi ? :D
Vjeshta sme pelqen .. shum lageshtiree.......
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Vjeshta – pozitive për disponim të mirë

Kjo jo vetëm që është mirë për njerëz që janë lodhur gjatë vere, por edhe zvogëlon mundësin e sëmundjeve të zemrës, kanë shkruar disa publikime shëndetësore të Harvardit.
Perkundrazi ne vjeshte ndihem me e lodhur, ma sjelle gjumin vjeshta...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Vjeshta – pozitive për disponim të mirë

Mua vjeshta me sjell kenaqesi, sepse i mbledh frytet e punes sime gjate pranveres dhe veres...Kam me pak pune se me pare...(nuk ka me ujitje, kositje, mihje (prashitje)...) Depoja ime e prodhimeve eshte e mbushur perplot me qepe, hudhra, patate, fasule, patelgjana, tranguj, brokol, repan te kuq, kunguj...pastaj te gjitha llojet e pemeve: Kumbulla, dardha, molle, ftonj...
 
Top