Vini ne pune dijen tuaj

Ervin Doda

Antar Aktiv
kush e gjen????
si quhet dhelpra mashkull?
................

piket maksimale kush e gjen ket.
ju faleminderit te gjithve qe jepni mendimet tuaja.
 

Lolita25

So EmoTionaL
Do e gjejm se s'ben...gjynaf me mbet dhelpra beqare :D
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
dhelpri . ve bast qe e kam gjet
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
jo dhelpri jo , eshte nje kafshe tjeter qe ngjan me dhelpren , po eshte mashkulli .. ja harrova emrin tani :p

rri tashi se dhelpri eshte
 

angel boy

cun i veshtire
un them dhelpru
 

Ado

FISEBILIL-LAH
DHELPNAK i thojn :p :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mos eshte " SKILE " ?
 

xhebrail

Mangup me Licenc

Ervin Doda

Antar Aktiv
ju faleminderit te gjithve per mendimet qe keni dhen deri tani, por me vjen shum keq qe nuk e keni gjet akoma?????
 

Ervin Doda

Antar Aktiv
o njerez i kan rene burgut 2 muaj duke mendu dhe tu kerku e nuk munden ta gjenin. hajt ishlla del naj ni qe ka qen ne ate burg e e ka mor vesht se si quhet dhelpra mashkull.
 

Ervin Doda

Antar Aktiv
Skile i thon edhe mashkullit edhe femres. kjo fjal skile esht fjal popullore shqiptare. ky esht me te vertet nje mendim i zgjuar por jo i sakt me vjen keq.
 

njoni

llahtaria vete
Dhelpra , Breshka , Peshkaqeni, Kermilli , Krokodili, etj etj.. jan emra qe perfaqesojne te dyja gjinite, sepse kto specie jan shum te ngjashme ndermjet fares se vet.. ndaj edhe nuk ke se si ti dallosh ne pamje te pare, edhe ju ngel vetem nje emer sepse nuk dallohen nga larg se kujt gjinie i perkasin. Edhe per shkurt ju themi.. yyy nje Dhelper, yy nje peshkaqen.. etj etj.

Ky eshte mendimi im pasi i mendova te gjith alternativat, dhelperush etj etj.. ska!

ps; nese ti nga larg ne pamje te pare, dallon nje kermill, se cili eshte mashkull e cila eshte femer, atehere edhe une do te te gjej emrin per dhelpren mashkull.
 

Ervin Doda

Antar Aktiv
burgu hyn ketu se aty kan njerzit koh te mendojn per cdo gje se kan shum koh te lir.
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
ska me lali burr dhelpra ti qe je i zjut ma thuj pak si quhet krokodili mashkull ose qeni mashkull futu ne burg prap dhe gjej nji zgjidhje
 

Ervin Doda

Antar Aktiv
kjo pyetje qe kam shtruar e ka nje pergjigje prandaj e kam shtruar megjith se NJONI paska dhen nje mendim qe ne shum pikpamje esht i pa kundershtueshem por un dua ti them se dhelpra mashkull ka nje emer dhe shum veta mun ta ken degjuar por nuk mund tja japin pergjigjen e saket.

provojeni edhe nje her.??
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Hiena?

Bohh.. Ju kerkoj ndjese per budallallekun e mesiperm, po vone eshte, na falet.
 

Ervin Doda

Antar Aktiv
o njerez buc quhet femra dhe qen quhet mashkulli sa per ta ditur mir ket pergjigjen e qenit ok
 

njoni

llahtaria vete
dhelper - mashkulli

dhelpra - femra
 

*Mia*

Slave To The Rhythm

Ervin Doda

Antar Aktiv
ajo esht e ditur qe ne shum raste i klasifikojm ne ate loj menyre ajo dhelper qenka femer ose mashkull nga qe hun ne mes dy gjinive (Dhelper) qe do te dhot gjinija asnjenese.
 
Top