• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vijon procesi i numerimit

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Vijon i qete dhe pa probleme procesi i numerimit ne rang vendi. Duke ndjekur te dhenat e fundit te publikuara nga projekti i ECA-s dhe KRIIK, i mbeshtetur nga USAID, neper qarqe procesi i numerimit ofron minute pas minute ndryshime te rezultateve.

Procesi i numerimit parashikohet te zgjase deri ne oret e pasdites se sotme.

Berat


Ne 62 QV te numruara ne Berat, 45.91 perqind e votave shkojne per socialistet, 27.27 perqind per demokratet, LSI ka marre 12.84 perqind dhe PR 6.98 perqind te votave.
Ne kete qark jane per t'u numeruar gjithsej 298 qendra votimi.
Elbasan

Ne 70 qendra votimi ne Elbasan, 44.07 perqind e votave shkojne per socialistet, 36.42 perqind te votave per demokratet, LSI 5.85 perqind, PR 2.41 perqind.
Ne kete qark do te numerohen 550 QV.

Gjirokaster


Ne 52 QV te numeruara ne Gjirokaster, 43.15 perqind e votave shkojne per demokratet, 41.89 perqind te votave per socialistet, republikanet marrin 2.63 perqind te votave dhe PSD 2.19 perqind.

Ne kete qark do te numerohen 285 qendra votimi.

Korce

Kryeson PD ne numerimin e deritanishem te 65 QV-ve ne Korce, sipas ECA-s.

Keshtu per PD kane shkuar 42.78 perqind te votave, per PS-ne 40.69 perqind te votave, LSI 4.65 dhe 2.47 perqind per AMIE.
Ne Korce duhet te numerohen gjithsej 421 qendra votimi, nderkohe qe procesi po ndiqet hap pas hapi nga organizatoret e ECA-s dhe gazetaret ne KQZ.
Diber
Partia Demokratike kryeson ne Diber pas numrimit te 23 nga 314 qendra votimi, me 45.61 perqind, ndaj 34.68 te PS-se. LSI ka marre 5.81 perqind, ndersa PLL 3.41 perqind.
Ne kete qark eshte votuar per 6 mandate, nga te cilet deri ne keto momente, 4 i takojne PD-se, ndersa 2 PS-se.
Kukes

Kryeson bindshem Partia Demokratike ne numerimin e deritanishem te 75 QV-ve ne Kukes.

58.83 perqind e votave per PD-ne, 16.19 perqind per PS-ne, PSD 12.67 perqind dhe 4.82 perqind per republikanet.

Lezhe

Numerohen deri ne kete ore te mengjesit, 44 qendra votimi ne Lezhe, ku do te dalin 7 deputete fitues.
Rezultatet e deritanishme tregojne se demokratet kane marre 47.15 perqind te votave, socialistet 26.16 perqind, LSI 3.72 perqind, PSD 3.4 perqind.

Ne kete qark duhet te numerohen edhe votat ne 244 qendra te votimit.
Durres
Numerohen 15 QV nga 352 te tilla ne qarkun e Durresit. Deri tani kryeson PD me 48.19 perqind te votave, e ndjekur nga PS me 37.3 perqind te votave. LSI grumbullon 5.99 perqind te mbeshtetjes, ndersa PR ka marre 2.3 perqind.
Ne qarkun e Durresit do te dalin fitues 13 deputete.

Tirane

Numerohen 127 QV nga 826 te tilla ne qarkun e Tiranes. Deri tani kryeson PS me 45.69 perqind te votave, e ndjekur nga PD me 39.44 perqind te votave. LSI grumbullon 4.69 perqind te mbeshtetjes, ndersa LZHK 1.31 perqind te votave.
Ne qarkun e Tiranes do te dalin fitues 32 deputete.
Shkoder
Pas numrimit te 55 qendrave te votimit nga 413 gjithsej, ne Shkoder kryeson PD me 48.38 perqind te votave duke lene pas PS me 33.43 perqind, PR 2.78 perqind dhe LSI 2.72 perqind.
Deri ne keto momente PD ka fituar 7 mandate, PS 4 mandate.
Vlore

Numerohen deri ne kete ore te pare te mengjesit, 57 QV ne Vlore, prej nga ku do te dalin 12 deputete fitues.

Rezultatet e deritanishme tregojne se socialistet kane marre 43.21 perqind te votave, demokratet 26.79 perqind, PSD 6.37 perqind dhe PBDNJ 4.73 perqind te votave.
Fier
Ne 57 kuti te numeruara ne Fier, 49.34 perqind e votave shkojne per socialistet, 33.08 perqind te votave per demokratet, per LSI-ne 4.92 perqind, ndresa per PLL-ne shkojne 3.07 perqind te votave.
Ne kete qark duhet te numerohen gjithsej 488 qendra votimi.
TCH
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Partia Demokratike e Sali Berishës është fituese në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri.

PD ka fituar 47.5% të votave, ndërsa PS e Edi Ramës fitoi 38.8%. LSI e Ilir Metës ka fituar 6.5%, ndërsa 7.2% të tjerët.

Këto rezultate janë publikuar në TV Klan, në bazë të Exit Poll, të realizuar nga Instituti për Studime Humanistike “Gani Bobi”.

Rezultatet janë llogaritur nga 10051 anketa me votuesit në mbarë Shqipërinë. Marshi i gabimit llogaritet 1 deri 1.5 %.

Ky është vetëm një rezultat parashikues, i nxjerrë në bazë të anketave. Rezultatet e para zyrtare, që i jep KQZ, pritet të dalin më vonë.

Rezultatet e mandateve të fituara sipas koalicioneve:

PD 76 mandate
PS 60
LSI 4

Rezultatet në nivel kombëtar:

PD 47.5%
PS 38.8%
LSI 6.5%
Të tjera 7.2%

Rezultatet sipas qarqeve:

Tiranë
PD 49.7%
PS 41.7%
LSI 5%
Të tjera 3.6%

Berat
PD 23.7%
PS 44.2%
LSI 16.1%
Të tjera 16%

Dibër
PD 61.2%
PS 29.4%
LSI 6.5%
Të tjera 2.9%

Durrës
PD 61.2%
PS 31.8%
LSI 5.3%
Të tjera 1.7%

Elbasan
PD 48.3%
PS 42.5%
LSI 4.3%
Të tjera 4.8%

Fier
PD 40%
PS 40.2%
LSI 11.9%
Të tjera 7.9%

Gjirokastër
PD 33.7%
PS 41.8%
LSI 10.7%
Të tjera 13.8%

Korçë
PD 51.5%
PS 39%
LSI 4.6%
Të tjera 4.9%

Kukës
PD 62.1%
PS 27.4%
LSI 5.6%
Të tjera 4.8%

Lezhë
PD 53.9%
PS 31.2%
LSI 6.2%
Të tjera 8.6%

Shkodër
PD 61.2%
PS 30.3%
LSI 1.8%
Të tjera 6.7%

Vlorë
PD 33%
PS 45.1%
LSI 4.2%
Të tjera 17.7%
Expressi
 

gafi

Anëtar i Nderuar
urime per zgjedhjet e lira e demokratike kjo eshte kryesorja,dhe urime fituesit te zgjedhjeve kushdo qe te jete
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
exit polls me Shqiptare nuk behet LOL LOL LOL Shqiptari e ka voten e shenjte beson falet ne te jo me ta tregoje eshte blasfimi do shkoje ne ferr nqf se e tregon buahahahahahahahaha
 

sensuu

sweet
ca bejne ata....kane qe dje e akoma s'e kane nxjerre rezultatin e vertete:D
 
Private conversations
Help Users
    Top