• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Vetting”-u e përzuri gruan e Denar Bibës, për 15 vite nga drejtësia; Rama e emëron shefe të fondeve në ministrinë “Balluku”

Shteti, çiflik privat për Elonën e Gjin Gjonit dhe Elonën e Denarit të KQZ/ Ajo dha dorëheqje për gjoja “arësye shëndetësore”, pasi e kuptoi se ONM-SHBA në KPK, nuk do ta lejonin të kalonte procesin si “e pastër”; për shkak të “pasurive të zeza” që ka vënë me korrusion bashkë me burirn e votave dhe mandateve të pista; por befas, pas 12 ditësh, qenka bërë mirë me shëndet dhe u emërua shefe në Komisionin Qeveritar të Ujë-Kanalizimeve, ku “hidhen përpjetë” miliardat e tenderëve fals
Dje, në emisionin e TV-Sandrit, kryeministri Rama, përsëriti me kapardisje “anti-krim”; se të gjithë ata gjyqtarë e prokurorë, që janë përjashtuar nga drejtësia për pasuri të zeza; nuk kanë vend në asnjë zyrë të shtetit, por edhe do të hetohen nga SPAK e BKH për çdo qindarkë.

Mirëpo, vetëm 12 orë pas kësaj deklarate publike, kryeministri ka bërë të kundërtën, duke emëruar në një post qeveritar, ku “bëhen lekë me tendera”; ish-Këshilltaren e Gjykatës së Lartë, Elona Kana (Biba), përjashtuar për 15 vite nga drejtësia, me vendim të komisionit të “Veting’.

Nuk u përjashtua për kriterin e paaftësisë, por për zullumet e pasurisë; të cilat i rezultuan 25 herë më të larta, se të ardhurat që kishte marrë nga pagat bashkëshortore, aq sa e detyruan të vetë-largohej, duke mos shkuar në seancën e dytë të vlerësimit në KPK.

Por në vend, që ish-Këshilltares së Gjykatës Lartë, Elona Kana (Biba), t’ia çojë emrin në SPAK e BKH, për pasuri korrupsioni nga lidhjet me krimin, kryeministri Edi Rama, në datën 14.02.2020 e ka emëruar në postin e lartë Anëtare e Komisionit Kombëtar Rregullator të Sektorit të Furnizimit me Ujë dhe Largimit e Përpunimit të Ujërave të Ndotura, në ministrinë që drejton Belinda Balluku.

Qartazi, i vetmi motiv i kryeministrit Rama, për emërimin e Elona Kana (Biba); në këtë institucion ku qarkullojnë miliardat e fondeve të Ujësjellësa- Kanalizimeve; është fakti se Elona është gruaja e N/kryetarit të KQZ-së, Denar Biba.

Shqiptarët e shikojnë dhe kuptojnë, se kjo është padrejtësia, demagogjia dhe tallja me reformën në drejtësi; por edhe tollumbacja kryeministrore e ligjit teatral “Anti-KÇK” për gjyqtarët dhe prokurorët e zhytur në pasuri me burim mos-ndëshkimin e krimeve.

Ne kemi detyrimin e guximin, që vetëm denoncojmë këtë farsë të bandës mafioze qeveritare “Rilindja”; ndërsa faktet le t’i skanojnë SHBA-BE, që kanë financuar e po monitorojnë reformën në drejtësi dhe Operacionin Forca e Ligjit./Pamfleti1581715304355.png
 
Private conversations
Help Users
    Top