• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Love

βeℓℓe â๓e
Janë të shumta studimet që provojnë se si meshkujt ndikohen në bazë të veshjeve të femrave.

Në veçanti duhet theksuar ajo pjesë e meshkujve që “gjykon” anën sensuale të femrave, në bazë të veshjeve të tyre, që në shumë raste mund të jenë dhe “pikante”.Një hulumtim i kohëve të fundit ka vendosur të vërë në një test hipotezënduke e ballafaquar jashtë laboratorit, dhe duke krijuar kë shtu një provë të drejtpërdrejtë.

Hulumtuesit kanë frekuentuar lokale të ndryshme apo dhe pub-e, për të pasur një larmi subjektesh për studimin.

Studimi ka nxjerrë në pah se meshkujt tërhiqeshin nga femra, veshja e të cilave ishte sa më shumë provokuese dhe ishin të prirur për t'i ftuar të parat ato.

Një pjesë e tyre mendonin se në bazë të veshjes tepër “ekstravagante” mund të arrinin dhe të kryenin marrëdhënie seksuale me një femër të tillë.

Hulumtuesit i kanë analizuar këto të dhëna edhe në lidhje me rreziqet e mundshme që mund të sjellë ky hamendësim.
Burimi: kuriozitete&enigmaA mendoni se: sa me terheqese dhe provokuese te jene femrat ne veshtje.. aq me shume ndikojne ne gjykimin e meshkujve?
A ndikohen meshkujt ne baze te veshjes se nje femre?
Diskutim te kendshem..
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Mua do te me pelqente me shum nje femer e veshour disi me serioze sesa ekstravagante e ekzagjeruar :D

I kam qejf dhe me terrheq me shum nje femer e veshur serioze :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Veshja, ekstravaganca e saj, por edhe kombinimet them se gjithnje kan zgjuar vemendjen e meshkujve.
Une ndikohem, jo edhe aq shume, nga menyra e veshjes sa nga menyra e zhveshjes. :paqe
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Interesante,se pelqeni seriozet por komentoni dhe jargaviteni pas ekstravaganteve...Sa pa kuptim...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

A mendoni se: sa me terheqese dhe provokuese te jene femrat ne veshtje.. aq me shume ndikojne ne gjykimin e meshkujve?[/B]
Per te ndikuar normale qe ndikojne...vetem se gjykimi ne vetvete eshte negativ kshu qe s'ke ce do nje ndikim te atij lloji. Une mashkull s'jam por e di fare mire qe nje cun qe kerkon aventura terhiqet jashte mase ndaj nje femre esktravagante dhe te zhveshur. Pastaj dikush qe kerkon nje lidhje serioze, e kerkon femren sa me serioze dhe sa me natyrale dhe te thjeshte. Te pakten une kte pershtypje kam.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Prape paskan zbuluar ujin e ngrohte keta studiuesit LOL

Edhe te mendosh qe per te bere keto studimet marrin dhe leke, financime. Nuk shkojne te zbulojne ndonje kure per te semuret ose per te rriture floket(LOL LOL LOL LOL) po merren me keto gjerat e perditshme, qe e di dhe nje femije ne barke te nenes akoma.
 

Endrra

VIP
Re: Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Mua do te me pelqente me shum nje femer e veshour disi me serioze sesa ekstravagante e ekzagjeruar :D

I kam qejf dhe me terrheq me shum nje femer e veshur serioze :D
Rendex do me besh te nderroj stilin e veshjes ,,,,e shoh une kete :p

Sa per temen ,,,besoj e njejta vlen dhe per ne femrat,,,,
 

dr.Dugi

Anëtar i ri
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Nese themi qe nuk na terhekun genjejm, jane hormonet ato qe nuk na len te qete, qe ndoshta pas nje kohe edhe mund te i biem pishman per ate qe kemi bere. Flas per veten nuk me terhekun edhe aq, nuk kam deshire qe ne te ardhmen te kem nje gru te till, te jete serioze e jo veshje provokative ose gjysem nudo !
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Nese themi qe nuk na terhekun genjejm, jane hormonet ato qe nuk na len te qete, qe ndoshta pas nje kohe edhe mund te i biem pishman per ate qe kemi bere. Flas per veten nuk me terhekun edhe aq, nuk kam deshire qe ne te ardhmen te kem nje gru te till, te jete serioze e jo veshje provokative ose gjysem nudo !
Kjo eshte problema, se meshkujve i pelqen te shikojne kete tip femre ( te veshur ekstravagante/provokatuese), ama kur vjen fjala per gruane e tyre, as qe do e pelqenin qe te terheqi shikimet e meshkujve te tyre, sepse posesiviteti tyre si le hapesire.
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

S'ka si thjeshtesia.
Terhiqen pas ekstravagances, por nqs do e pyesje 1 mashkull nese do donte te kishte shoqeri ose nje lidhje me te ( jo vetem per nje nate ), pergjigjia pa u menduar fare do ishte JO.
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Po po, te jete serioze ne veshje...gje tjeter s'ka rendesi. :rolleyes: ah medet!!
 

dr.Dugi

Anëtar i ri
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Kjo eshte problema, se meshkujve i pelqen te shikojne kete tip femre ( te veshur ekstravagante/provokatuese), ama kur vjen fjala per gruane e tyre, as qe do e pelqenin qe te terheqi shikimet e meshkujve te tyre, sepse posesiviteti tyre si le hapesire.
Kuptohet perderisa nuk te prek nuk ke pse reagon !!!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Kuptohet perderisa nuk te prek nuk ke pse reagon !!!
Kur kalon rruges nje femer e tille, ske si mos e shikosh, dhe nqs ti sdo doje ta shikoje.
Pra me dashje apo padashje, syri e kap, dhe e shikon...dhe me tej te "prek"
 

BeniT

Donatorë
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Nje proverbe Italiane thote , " Preferoj me mire te shof nje femer lakuriq sesa nje mashkull me kostum" ne fakt i kesaj ideje jam edhe une :p Ne fakt kur dicka eshte e tepruar qofte teper ekstravagante , apo edhe teper e mbuluar ti vret syte. i duhet pershtatur ambjentit. ne nje darke apo vizite familjare nuk mund te shkosh me gjoks jashte apo kofshe jashte , se nuk po hypi siper kofsheve :p Per te tepruaren nuk jam , te pakten kur ka lidhje per plaken time :p se kur eshte ne token e huaj , syte i kullos, dhe them i lumte lol.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Qe gjykimi vjen edhe nga veshja kjo eshte e padiskutueshme....Njerez jemi e bejm gabime por rendesi ka te mos i biem ne qafe tjetrit tere jeten per guston ne veshje se pastaj kthehet ne idjotizem ;)


Mua me pelqen nje femer ekstravagante, me minifund me dekolte me eksperiment ngjyrash....Me pelqen kur nje femer eshte e bukur e ka nje trup te bukur dhe ka nje veshje po aq te bukur :D..veshjet serioze le ti bajn per zyrat..............Ajo qe nuk do pelqeja do ishte nje mos gusto qe lidhet me syrin time...psh se di geta rrjet me fund deri te gjunjet dicka e till :p


Se harrova te flas per cunat ahaah.....Djemt vetem pispillosjen e tepert do e shikoja pak shtrember por edhe keta me pelqejn sido qe te vishen, nuk i gjykoj.....maksimumi do gjykoja pak ngjyrat e ndezura...sme pelqejn shume te djemte :D
 
Redaktimi i fundit:

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

sht e ditur qe komentohet veshja seksi ,Tani nje femer normale ska pse nxjerr breket jasht ose mbulon vetem 10% te gjoksit , pse e ben kte per tu dukur e mire apo per te tregu trupin shi ca trupi kam .Nese e ben me tregu trupin , un e mar si ekspozim qe hajde afrohuni se per seks kam dal .Nese femra esht e bukur ska nevoje te zhvishet gjeja bukur bje ne sy vete .GJykohen dhe do vazhdojn te gjykohen ato qe vishen sikur po dalin tek semafori .

P.S sa e bukur ajo reno megane tek foto :) pasca dhe crise control tek timoni .
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Ka dy lloj femrash,,ajo qe din te beje veshjen te bukur te pranushme dhe me nure,cilado qofte ekstravaganca e veshjes,pra i shkon seriozia,,shik..dhe kur e tepron pake dhe ekrkon pikanten ne sensualitetin e veshjes femrore..
Ka dhe kadegori femrash,qe len per te deshiruar cilado qofte veshja..serioze apo ekstravagante,..ste len pike shije as finese ne syrin qe i hedhe.
Veshja duhet pershtatur me ambjentin frekuentues,.nuk munde te dalesh me dy gishte minifunde,, ne punet e perditshmeris,.
Ama eshte normale te vishesh me nje minifunde kur del orve te darkes,,ne pab,apo ku di une per argetim.
Eshte shume e rendesishme qe femra te kete klas dhe fines ne ate qe veshe,.te dije te pershtase rroben ne trupin e saje,,te kete shije te saje dhe te gjeje kordinatat e veta ne veshje,,eshte e rendesishme te veshim ate qe na shkon dhe ne ben te ndjehemi mire,pavarsishte se si duket ajo veshje ne syrin e te tjerve.
Personalishte nuk paragjykoj nga veshja..dhe me duket budallik te nisesh nga veshja per te gjykuar dike.
Jane gjerat e tjera ato qe cojne ne paragjykim,,forma si rrin femra,.si sillet,si provokon dhe te gjitha keto ne tersi krijojne syrin negativ apo pozitiv qe vjen nga jashte.
Jam per nje sensualitet femrore te kendshem, ne veshjen e femres,,ama duhet kujdes ,mos kaloje ne sensin vulgar,,pastaj behet e pshtire veshja,
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Jam vajze ose me mire femer :p e flas si e tille....Me pelqen te vesh nje fund apo fustan te shkurter, nje bluze me jak V te hapur :D...Me pelqen te vesh strece me minifustan dhe cizme te gjata deri tek gjuri e ndoshta edhe me siper :D.....E kur i vesh nuk e shoh veten si nje e semaforit, perkundrazi me pelqen mua dhe madje kam e di shije te mire ne zgjedhjen e veshjeve :p..E nuk mendoj te privoj veten sepse mund te jet dikush qe me gjykon, fare se vras mendjen sidomos tani ;) (burri eshte madje ai qe mi aprovon veshjet..i sheh ai, i vesh un :qerpik:)........Dua te them se flasim per ekstravagance kombinimesh ne popull e jo disa njerez ne vecanti sic jan psh "Vipat" qe ja fusin kot pa lidhje qe jan me shume te egzagjeruara edhe ne shije jo vetem ne ekstravagance....

Sido qe te jet, sido qe te vishet pa ta then me goje "hajde se per sex kam dale" mos krijoni iluzione LOL
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Veshja e femrave ndikuese në gjykimin e meshkujve !

Tani qe ka femra qe vishen ne menyre ekstravagante ka,por kjo si jep te drejte nje mashkulli ta etiketoje ne kuptime te ndryshme...Se nje femer vesh mini shume te shkurter,kjo si jep te drejte nje mashkulli ta ngacmoje apo te tentoje ta perdhunoje me idene qe,nese ka dal ashtu seks do kjo...Veshja eshte kontakti i pare me nje njeri,por nuk krijohet peshtypja nga veshja,dikush qe shfrytezon veshjen per te thene ne menyre indirekte qe do sex,e ben me veprime...Qekur qenka gjoksi i hapur,apo mini i shkurter perkthimi i fjales sex??...Sex=mini i shkurter,gjoks i hapur??...Mund te thuhet pse vishen pra??...Ka femra qe kane ate shije,ndonjera di vlerat e trupit te saj,do ti veje ne dukje,dikush tjeter e ka guston e tille,do gjerat sa me extreme,megjithate une mendoj qe nje femer qe ka per qellim seksin apo terheqjen e vemendjes e ben me veprime ate gje,duke e kombinuar me veshje...Sinjalet qe jep nje femer mund ti dine me mire meshkujt,qe i kapin sinjalet dhe i pergjigjen atyre...
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
A mendoni se: sa me terheqese dhe provokuese te jene femrat ne veshtje.. aq me shume ndikojne ne gjykimin e meshkujve?
A ndikohen meshkujt ne baze te veshjes se nje femre?
Le te flasim realitetin,asnje mashkull nuk ka deshir te ulet ne tavolin,apo te hyp ne makin nje vajz te veshur me tuta sportive,me flok te lidhur apo me atlete.
Te gjith meshkujt kan deshir te ken miqesi/lidhje me nje vajz te parfumosur,te lyer te veshur me triko te hapura,fustane apo nje vajz qe din sesi ti kombinoj gjerat.
Thjeshtesia e femres nuk shihet sesa e palyer esht apo sesa parfum i ka hedhur vetes.
Thjeshtesia e femres shihet ne menyren si flet,ne menyren sesi qendron apo sesi esht ne gjendje qe ti kuptoj shakat e mashkullit qe ka perball.
P.S Kto dy fjalit e fundit i kam mesuar nga nje i njohuri im,jo se po i them un sipas meje.
 

Zana1

Braveheart
Te tere i terheq veshja ne pergjithesi dhe kjo shkon per te dyja palet... por qe te ndikoje ndaj dikujt per te vendosur ,nese dua te shoqerohem me te apo jo... kjo nuk ka ndikim fare tek une personalisht . ( its superficial ) . Thjeshtesia eshte dicka tjeter , ose e ke ose nuk e ke. Shumica me sa kam vene re ... e ngaterrojne thjeshtesine me pretendimin(stereotyping).

Besoj qe ka edhe versione meshkujsh te tille .
 
Redaktimi i fundit:
Top