• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vendet më të vizituara të Europës

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Ekzistojnë disa vende në Europë të cilët njihen si destinacionet më të mira për të pushuar. Në një anketë të bërë nga Guardian e Britanisë rezulton se këto janë vendet më të poreferuara në për pushime;


Bolonja në Itali një vend i cili është i njohur falë kulturës, kafes dhe restoranteve të mira.


Bazel në Zvicër i themeluar nga kompania zvicerane me emrin e njëjtë, lider botëror në prodhimin e mobilieve dhe i është dedikuar për projektimin e karrigeve të revolucionit industrial deri në shekullin XX.


Alghero në Itali është një qytet mesjetar në veri të Sardenjës që paraqet një përzierje intriguese e arkitekturës spanjollo- maure ku dhe turistët lavdërojnë plazhet e bukura dhe të pastër.


Granada në Spanjë, njihet si cudia e botës ku përveç Alhambra që është e pashmangshme,mund të vizitoni El Banjuelo, hamamin arab nga shekulli XII, dikur pjesë e xhamisë Mezquita del NOGAL nga shekulli XI.


Lubjana në Slloveni, është përshkruar si " një vend i qetë dhe i këndshëm , me shëtitore të bukura, njerëz miqësorë, birrë dhe mish të mirë”. Adhuruesit e artit mund të vizitojnë Galerinë kombëtare, me fotografi të piktorëve më të spikatur të Sllovenisë dhe Muzeu i Artit.


Nice, në Francë, i vendosur në bregdetin e Detit Mesdhe , Nice ofron qetësi dhe shijoni pamjen e mrekullueshme. Dashamirët e artit nuk do të jenë të zhgënjyer nga galeritë e dhe muzetë e shumta përfshirë edhe muzeun e piktorit fantastik Matisse i cili ka jetuar në këtë qytet deri ne vdekjen e tij.


Sarajeva në Bosnjë dhe Hercegovinë
Për shkak të kafeneve dhe restoranteve të shumta me ushqim të mirë, mikpritjes së banorë dhe atmosferës miqësore, shumë britanikë në Sarajevë e kanë deklaruar qytet të preferuar.


Selanik në Greqi, gjatë vizitës turistët kanë mundësi që të vizitojnë kishën e Shën Dhimitri dhe Kisha e Shën Sofisë, harkun e Galerisë dhe ndërtesën rrumbullake, monumentet më të vjetra nga periudha romake, si dhe simbolin më të njohura të qytetit, Kullën e Bardhë .


Sofja në Bullgari, britanikët pretendojnë se këtu mund të shihen rrënojat romake dhe kishat e stilit bizantin, banjat me ushqim të mirë dhe një numër të shumtë të kafeneve dhe restoranteve.


Vroklav në Poloni, është një qytet i madh i vendosur në perëndim të Polonisë, i vendosur në brigjet e lumit Odër, në vitet e fundit ka përjetuar një bum në aktivitetet kulturore./albeu.com/
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Vendet më të vizituara të Europës

Waaaa Pinkja :), ku JE mi kolaqe ku JE Se je bere per tu mbitur te mema... Gjadhe je mi kothere :p
 
Top