• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Vdes Paul Walker, ylli i "Fast & Furious"

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Vdes Paul Walker, ylli i "Fast & Furious"

Prandaj them se nuk di sa mund te jet e vertet?ama dhe portalet e jashtme shkruan se kishte prejardhje shqiptare tv e ndryshme dhan ...edhe pse nuk eshte konfirmu asgje e sakt deri tani per prejadhjen e tij..

Pamvarsisht se cfar kombesie kishte ,,, Ai ishte njeri ne radh te par...

Jojo lere ca thone lajme te ndryshme. Origjinen e kishte nga Kalifornia (Usa) dhe persa i perkete preardhjes se fisit prap nga ato ane ishin.
Po normale njeri ishte dhe per filmat aksion ka qene shume i zoti:)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Vdes Paul Walker, ylli i "Fast & Furious"

Walker dhe Roger kishin vozitur 160 km/h

Publikuar: 23:55 / 2.12.2013Paul Walker dhe miku i tij Roger Rodas kishin vozitur rreth 160 kilometër në orë kur vetura e tyre Porsche Carerra GT ishte përplasur në një shtyllë në Los Angeles gjatë të shtunës mbrëma.
Limiti i shpejtësisë në zonën ku ylli i ekranit dhe miku i tij humbën jetën është 70 kilometër në orë.

“Edhe pse hulumtimet janë në një fazë të hershme, ato tregojnë se Porsche-ja ishte vozitur me një shpejtësi 100 milje në orë (160 kilometër në orë)”.

“Të dy burrat kishin të vendosur rripat... (por) nëse Porsche nuk do të kishte goditur shtyllën, Paul dhe Roger do të ishin ende gjallë sot”, ka thënë burimi. /Telegrafi/
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Vdes Paul Walker, ylli i "Fast & Furious"

Mesazhet prekëse të vajzës së Walker

Publikuar: 14:42 / 3.12.2013Vajza e aktorit të ndjerë Paul Walker, Meadow Rain, ka postuar disa mesazhe emocionuese në rrjetet sociale në shenjë të kujtimit të babait të saj që humbi jetën ditë më parë në një aksident komunikacioni.

“Kur kam qenë e vogël më ka mësuar të ec, më ka mësuar të qeshem, më ka mësuar që të mos dorëzohem kurrë... E kam dashur edhe para se ta dija se çfarë është dashuria. Ai ishte heroi im, heroi im në jetën time reale. Gjithmonë do të jetë në zemrën time”.

“Lotët me rrjedhin derisa po e shkruaj këtë. Ke shkuar, por nuk do të harrohesh”, ka shkruar 15-vjeçarja duke e bashkëngjitur edhe një fotografi nga fëmijëria, në të cilën gjendet ajo dhe babai i saj.Meadow ka lindur në vitin 1998, ndërsa pak kohë më pas, Walker dhe nëna saj, Rebecca McBrain, u ndanë.

“Më thoni që të jem e fortë, por thjesht nuk mundem. Më mungon shumë, ka qenë personi i vetëm, të cilit i kam besuar, me të cilin kam qenë e afërt. Nuk mund ta paramendoj jetën pa të. Nuk di çfarë të bëj, mendoj se do të fitoj goditje në zemër. Thjesht, po çmendem”, ka shtuar ajo në Facebook. /Telegrafi/
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Vdes Paul Walker, ylli i "Fast & Furious"

Video dramatike e hedhur ne rrjetet sociale tregon sekondat e para pas aksidentit ku humbi jeten aktori Paul Walker, ne video duket automjeti ende ne flake.
Jane budallalleps njerezit sot....ne vend qe te ofrojne ndihme, mendojne qe gjeja e pare qe duhet bere eshte te inçizojne tjetrin qe digjet ne flake!
Vertete, qe me friksojne njerezit e sotshem! :(
 
Top