• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vdes një amerikan nga koronavirusi

Vinjol

Status offline...... KÇK

Koronavirusi shënon viktimën e parë mes shtetasve jo-kinezë. Një 60-vjeçar amerikan ndërroi jetë në një spital në Wuhan pasi humbi betejën me virusin që vazhdon të përhapet me ritme të shpejta në Kinë dhe gjithë botën.

Ai i është shtuar listës së viktimave që kanë arritur në 724. Në 24 orë janë shënuar 86 vdekje të reja brenda territorit kinez. Deri më tani, vetëm 1 viktimë është shënuar jashtë Kine, konkretisht në Filipine, i cili gjithashtu është shtetas kinez i cili humbi jetën më 2 Shkurt. Ndërsa numri i të prekurve në shkallë globale ka arritur në rreth 35 mijë.

Mediat botërore kanë publikuar një video që tregon se si mjekët i nxjerrin me forcë të infektuarit që refuzojnë të dalin nga shtëpitë. Qeveria kineze thotë se masat që janë marrë ndaj koronavirusit janë të ngjashme me ato të një situate lufte.

Numri i viktimave nga koronavirusi po i afrohet atij të SARS-it. Epidemia e përhapur në vitet 2002–2003 i mori jetën 774 personave në gjithë botën. Sakaq vijon karantina për rreth 3700 pasagjerët e tragetit në Japoni, ku listës së të prekurve nga koronavirusi i janë shtuar 3 persona duke e çuar kështu në 64 numrin e të infektuarve.

Ekspertët kinezë kanë shumë shpresa tek ilaçi Remdesivir kundër koronavirusit që po testohet prej tyre, edhe pse Organizata Botërore e Shëndetsisë tha se ende nuk mund të thuhet se ky medikament është kura e duhur.

Tv Klan
 
Top