• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Vdes Nexhmije Hoxha, e veja e ish-diktatorit...

Marla

Urbi et Orbi
Une nuk besoj se kemi pasur shtet te mirefillte ndonjehere.
Populli behet sh dele nga varferia.
Korrupsioni akoma me keq.

Dhe kush ishte perkrahes apo femijet e dine mire se si te manovrojne.
Nuk ishte thelbi ke shteti sepse po te ndalemi atje i bie qe jemi popull kot e skemi dit asnjehere te qeverisim. Fundja shprehja populli meriton qeverisjen qe ka ska dale kot.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Une nuk besoj se kemi pasur shtet te mirefillte ndonjehere.
Populli behet sh dele nga varferia.
Korrupsioni akoma me keq.

Dhe kush ishte perkrahes apo femijet e dine mire se si te manovrojne.
Te dija tralala, por me dole 👏 surprize e vertete per mua te lexoj ne kete menyre.
 

Tomka

Anëtar i ri
Po ce shani kot nexhin?
Ajo vdiq, sa ishte gjalle asnje nga kto niperit mbesat apo ato qe i mbijetuan internimeve dhe vrasjeve nuk mori guximin te hakmerret.
E njejta gje me Enverin, u derdhen lotet si lumenj 2 dite homazhe. Mbas pilafit morem guximin dhe i rrezuam bustin.

Kena i problem t'madh si popull dhe duhet nje analize e thelle te nxjerrim nje perfundim se cfare dreq populli jemi. Une akoma se kam kuptuar.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Ajo historia me 2 mollët që njërën e shanin, tjetrën e lavdëronin dhe kjo që shahej u kalb më shpejt, është budallëk. Ja shiko Nexhmien, një popull i tërë i ka uruar vdekjen gjithë jetën, mirëpo na, deri 99 vjeç si kokrra e mollës, ok edhe si kokrra e kurvës, po që them dmth.


Kur vdiq Enveri, qamë si legena. Tani që vdiq Nexhmia, po qeshim e po gëzojmë. Le ta pranojmë, thjesht urrejmë gjininë femërore.


Bes Mbase.
Në shtëpinë tonë kur diktatori vdiq u bo një banket i madh pa dj.
 
Top