• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Vdes këngëtari i njohur Prince

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Prince, këngëtari i famshëm i Pop që u nda nga jeta pak ditë më parë mësohet se vuante nga AIDS dhe se kishte refuzuar mjekimin, pasi besonte se besimi në Zot do e shëronte një ditë.


Krijuesi i hitit ‘Purple rain’, u diagnostikua me AIDS 6 muaj më parë, por nuk pranoi të merrte mjekim sepse ishte dëshmitar i Jehova, shkruan National Enquirer.

Por deshmitare thone se, 57-vjecari ishte duke u përgatitur të vdiste, pasi dhe pesha që kishte ditët e fundit, ishte për të ardhur keq. Ai nuk fuste në gjë më asgjë, thonë burimet.

‘Doktorët i thanë se rruazat e kuqe të gjakut të Prince kishin rënë dukshëm dhe se po kështu dhe temperatura e trupit.

‘Fytyra ishte e verdhë dhe lëkura e qafës i varej totalisht ditët e fundit”, thonë dëshmitarët.

Ditën që vdiq ai kishte marrë dozë të lartë qetësuesish thanë njerëz të afërt pranë tij.

(d.b/BalkanWeb)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

S'e di c'ka per shaka. Gjthss lirikat e kengeve kane qene te papara!

Dearly beloved
We are gathered here today
To get through this thing called life
Electric word life
It means forever and that's a mighty long time
But I'm here to tell you
There's something else
The after world
A world of never ending happiness
You can always see the sun, day or night 'Cause in this life
Things are much harder than in the after world
In this life
You're on your own
--‪#‎Prince‬
 
Top