• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vdes këngëtari i njohur Prince


Këngëtari i famshëm i viteve ’80-’90, Prince ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare.

Prince, emri i plotë i të cilit është Prince Rogers Nelson, ka gjetur vdekjen në Paisley Park, kompleksin e tij luksoz në Minesota, një javë pasi u paraqit në spital në një gjendje të përkeqësuar nga gripi.

Autoritetet amerikane thanë se u njoftuan në orën 09:43 me orën lokale dhe menjëherë mbërriti urgjenca. Pak më vonë u njoftua vdekja e tij.

Prince ka patur disa hite, por famën më të madhe e mori me këngën “Purple Rain”. Ai ka fituar 7 herë çmimet Grammy dhe konsiderohej si 'rival' i Michael Jackson në muzikën e atyre viteve.droni
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

A doni me shku per kryeshendosh? :p
 

Legally_Sweet

If you’re a bird, I’m a bird
Staf në FV.AL
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

A do shkojme ne varrim? :p
 

Aki

misfit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Mortja ty he e paske hapur para meje temen :)
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Ej po ky ka dy dite që ka vdekur,po une hic..po prisja pestin..pestit ja mori wow :( :p
 

Aki

misfit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

O po sot gjeta një artikull te bukur te rolling stones, po pertoja ta perkthej me mengjes, ok mire që e hape ti, do shtoj une pastaj ne mbremje bashke me kenget me te bukura te tij :)
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

O po sot gjeta një artikull te bukur te rolling stones, po pertoja ta perkthej me mengjes, ok mire që e hape ti, do shtoj une pastaj ne mbremje bashke me kenget me te bukura te tij :)

Ky ketu është lajmi, tek nenforumi muzikes nuk ka teme posacerisht per Prince, ndaj edhe mund ta hapesh duke vendosur jeten dhe kenget e tija. :)
 

Aki

misfit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

U tha u be, pasi spaska nevoje te zgjatet lajmi spaska nevoje per shkrime shtese

U prehte ne paqe Princi

The End :)
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Mos i ka kaluar ajo lepirsja poshte dhe është mbytur i shkreti,po nga gripi te vdes robi keshtu duket pak e cuditeshme. :p
I qofte dheu i lehte!
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Posi posi rival i majkellit.....
Hajt na pas lan shendetin
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Kur e krahasojne e kete me Majkellin,me duket idiotesi;
Majkelli ishte dashuri :)
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Unë e dija që ay ka vdekur para 5 e 6 vjetesh....


E past Krisht ne parajs .
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Po lexoja një artikull mbrem që,edhe Bleona ja kishte pa hajrin ketij :p
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Prince na paskesh pas Aids
Per ju që po vdisnit nga kurioziteti :p
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

Prince, këngëtari i famshëm i Pop që u nda nga jeta pak ditë më parë mësohet se vuante nga AIDS dhe se kishte refuzuar mjekimin, pasi besonte se besimi në Zot do e shëronte një ditë.


Krijuesi i hitit ‘Purple rain’, u diagnostikua me AIDS 6 muaj më parë, por nuk pranoi të merrte mjekim sepse ishte dëshmitar i Jehova, shkruan National Enquirer.

Por deshmitare thone se, 57-vjecari ishte duke u përgatitur të vdiste, pasi dhe pesha që kishte ditët e fundit, ishte për të ardhur keq. Ai nuk fuste në gjë më asgjë, thonë burimet.

‘Doktorët i thanë se rruazat e kuqe të gjakut të Prince kishin rënë dukshëm dhe se po kështu dhe temperatura e trupit.

‘Fytyra ishte e verdhë dhe lëkura e qafës i varej totalisht ditët e fundit”, thonë dëshmitarët.

Ditën që vdiq ai kishte marrë dozë të lartë qetësuesish thanë njerëz të afërt pranë tij.

(d.b/BalkanWeb)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Vdes këngëtari i njohur Prince

S'e di c'ka per shaka. Gjthss lirikat e kengeve kane qene te papara!

Dearly beloved
We are gathered here today
To get through this thing called life
Electric word life
It means forever and that's a mighty long time
But I'm here to tell you
There's something else
The after world
A world of never ending happiness
You can always see the sun, day or night 'Cause in this life
Things are much harder than in the after world
In this life
You're on your own
--‪#‎Prince‬
 
Top