• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Vdekja!

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Vdekja!

ambicia eshte vdekja e mendimit....
LUDWIG WITTGENSTEIN
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
T'lumt goja. Prap di te them ishalla kjo e "ardhmja" qoft çik mo e mir. Jo kshu, si "brekgris" 😆
Po robi me shprese rrnon zhigo, vetem se nganjehere shpresa e gjate dhe lakmia e tepert mplaken sbashku me te, fatkeqesisht
 

ZHIGO

Antarë i Respektuar
Po robi me shprese rrnon zhigo, vetem se nganjehere shpresa e gjate dhe lakmia e tepert mplaken sbashku me te, fatkeqesisht
E kam then diku per punen e shpreses ne italisht, kan nje shprehje te papar ata qe nk e luan as topi. Sa per pjesen e lakmis, shtrim komet sa kemi jorgonin. E jorgonin e qepim si tna vi jeta, fatkeqsisht ktu nuk zgjedhim dot. Po ishalla thuj ne nje jet tjeter na vjen mo e let. Amin.
 
Top