• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vazhdo me një këshillë

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ruaji lidhjet farefisnore
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Beje nje te mire, pa kurrcfare interesi
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me permend nje miresi qe nuk ka interesin brenda?
Ne kendveshtrimin Islam, miresia qe i behet dikujt per hire te Zotit, nuk ben pjese ne kategorine e atyre "Interesin brenda" qe e ke cekur. Nese filani ndihmon fistekun, ta zeme psh me te holla, dhe kete e ben per hire te Zotit, duke ia kujtuar vetit se ky sot s'ka, mund te mos kem as une neser, atehere kjo nuk quhet interes, ose veper e mire per interes. Nje veper e mire mund te kete 3-4 ose me shume qellime. Une jap lemoshe, per fame. Une jap lemoshe, sepse me dhimbset dikush, ashtu kot. Une jap lemoshe, sepse s'kam pasur vet dikur, une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert. Se e zgjata pak, ma ben hallall :D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Dashurou gjithmone me gjerat qe jane falas dhe nuk kerkojne asgje pas,keto jane,deti,qielli ,dielli dhe hena bashke me yjet. :))
 
M

Morfina

Ne kendveshtrimin Islam, miresia qe i behet dikujt per hire te Zotit, nuk ben pjese ne kategorine e atyre "Interesin brenda" qe e ke cekur. Nese filani ndihmon fistekun, ta zeme psh me te holla, dhe kete e ben per hire te Zotit, duke ia kujtuar vetit se ky sot s'ka, mund te mos kem as une neser, atehere kjo nuk quhet interes, ose veper e mire per interes. Nje veper e mire mund te kete 3-4 ose me shume qellime. Une jap lemoshe, per fame. Une jap lemoshe, sepse me dhimbset dikush, ashtu kot. Une jap lemoshe, sepse s'kam pasur vet dikur, une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert. Se e zgjata pak, ma ben hallall :D
Ndjehesh i detyruar?

une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert.

Per kte pjes them.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ndjehesh i detyruar?

une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert.

Per kte pjes them.
Eshte e preferuar, e quaj edhe natyrshmeri e pastert e njeriut.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Injoroi ata qe te ofendojne, degjoji ata qe te keshillojne dhe largohu nga ata qe nuk te vleresojne.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shoqerohu me njerez qe flasin per ide, jo per njerez.
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Ji vetvetja cdohere.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Te keshilloje me nje hadith:

Ndihmo vellaun tënd kur ai ben dëm, ose kur i behet dëm. Një njeri tha: O i dërguar i All-llahut, do t’i ndihmoj kur i bëhet dëm, por si t’i ndihmoj kur ai bën dëm. Pejgamberi a.s. tha: Do t’a pengosh nga të bërit dëm (tjerëve), atëherë e ke ndihmuar dhe ajo është ndihma jote ndaj tij.

(Transmeton Buhariu)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shfrytezoje kohen e lire para angazhimit
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Mendohu dy here perpare se ti ngarkosh nje mikut tuaj nje sekret.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Arrogancen me vetbesimin 1 fije i ndan, ndonjehere eshte mire me e kujtu kete fakt!
 
M

Morfina

Ne cdo postim qe te kam lexuar me dukesh thjesht nje happy soul, kujdesu per te. 😊
 
Top