• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vazhdo me një këshillë

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nuk e ke për detyrë të lumturosh çdokend,

por e ke për detyrë të mos lëndosh askend…


Abdurrahman Sudejsi
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Njeriu ka tri rrugë për të vepruar me menquri:

-përmes të menduarit (reflektimit) është më fisnik,
-përmes imitimit (kopjimit) është më e thjeshta,
dhe -përmes përvojës, kjo është më e hidhura.Mendimet korrigjohen me kohën, ndërsa Veprimet me pervojën.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Edhe kur një kohë e bukur kalon, mos provo të merzitesh fare, porse je i lumtur që pate mundesi ta perjetosh...


Kujtimet (të mira apo të keqija), të cilat kan prekur zemren tonë, nuk harrohen asnjëher...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Suksesi nuk është perfundimtar… Dështimi nuk është fatal.

Ajo që numërohet është: Të kesh guxim të vazhdosh para...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
________________________________________________

Lëre zemrën tënde të rrahi vetëm për ata që e dëgjojnë...


Mos hargjo fjalët tuaja për njerëzit që e meritojn heshtjen tuaj.* 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Koha vendos se kë do të takojmë në jetën tonë.
Zemra vendos se kë do ta duam në jetën tonë dhe
Sjellja jonë vendos se kë e duam shoqërisht në jetën tonë.


ثshtë e rendësishme të bësh dikë të lumtur, dhe
më e rëndesishme është duke filluar me veten...

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Buzëqeshja dhe Heshtja janë dy fjalë të rëndësishme:


- me një buzëqeshje mund të zgjedhësh shumë probleme, dhe

- me një heshtje mund të shmangësh shumë probleme.


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nëse nuk shikoni atje ku duhet të shkoni...
atëher do të shkoni atje ku nuk dëshironi.Mënyra për të jetuar më mir është ajo e mendimtarit,
sepse ai ka më shumë nevojë për gjërat që tjerët i përçmojn dhe i braktisin.Nuk është dështim, nëse nuk arrini atë që dëshironi.
Dështim është nëse nuk e provoni përsëri…..


* Atje ku hapet një shkollë, mbyllet një burg.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Një njeri e kishte pyetur Ibn Haldunin:
"Si t'i edukojmë fëmijet tanë...?"

Ndërsa Ibn Halduni i ishte përgjigjur duke i thënë:

"Mos u lodhni t'i edukoni fëmijët tuaj ngase ata do t'ju ngjasojnë juve. Prandaj, edukojeni vetën dhe kjo është e mjaftueshme...!".

20190806_123753.jpg
 
Top