• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vazhdo me një këshillë

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Genjeshtrat jane te domosdoshme kur e verteta eshte shum e veshtire te besohet...


Hapi i parë për të verbuar dikend, është ta bësh që të hap sytë!


Të gjitha problemet zgjidhen, vetem jepu pak kohë!


Nëse ke vullnet, gjithnjë do të kesh një rrugëdalje...


Një njeri pa armiq është një njeri pa cilësi....


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Koha juaj është e kufizuar, kështu që mos e humbni duke jetuar jetën e tjetërkujt. Mos bini në kurth nga dogma – që është të jetuarit me rezultatet e të menduarit të njerëzve tjerë. Mos e leni që zhurma e mendimeve të të tjerëve të u tërheq nga zëri juaj i brendshëm. Dhe më e rëndësishmja, të keni fuqi të pasoni zemrën dhe intuitën tuaj.

Steve Jobs


 

Passion

Antarë i Respektuar
Falu 5 herë në ditë.
Hiq këpucët në xhami,nqs ortodoks kissi dorën padre Josifit.

Zoti me ju
Amennnnn!
:p
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<


Nganjëher, na nevojitet thjesht vetëm një përqafim i dashur dhe nje , që na thotë, shpejt menjëher:

"Sëbashku do t`i arrijmë të gjitha!"
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

3 rregulla për një jetë të lumtur:

- duaje vetveten

- mbaj njerëzit, që vetëm mirësi prej tyre ke

- mendimeve të të tjerëve, mos iu vë vlerë....


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Provoni të ndryshoni vetën tuaj, dhe do të kuptoni sa e vështirë është të ndryshoni të tjerët....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

"Mos u shoqëro me ata që kan urrejtje, smirë dhe inati ndaj tjerëve, sepse ata jane vrasësit e shpirtit dhe bartësit e pikëllimit në shoqëri."

Aid Elkarni"Jeta është si një super-market në të cilin ti mund të marrësh atë që të pëlqen prej saj që është e reklamuar, por mos harro se: përpara teje gjendet llogaria andaj ke për të paguar për të gjithë artikujt e marrë."


Abd El-Aziz Et-Turejfi
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

“Mos e ngatërroni faktin e të pasurit të një diplome me edukimin.... Titulli është një rol, ndërsa edukata e vërtetë është të përgjigjesh, kur dikush të thotë: “Mirëdita”.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Kush nuk i takon atdheut të vet, nuk i takon as njerëzimit....
ja per atdhe po flas tere kohen....pra.
 

Zana1

Braveheart
Turqit jane nje popull oriental e teokratik, nomade dhe pushtues. Brenda ketij karakteri te katerfishte ndodhet çelesi i krejt historise se tyre.


(Albania 4, 1906).
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Sinqeriteti është një dhuratë e shtrenjët, gjë që nga njerëzit e lirë nuk pritet fare....


Megjithate disa përmbysen në fryrjen e jashtme dhe thahen në zbrazëtin e brendshme.thenie
nga Violetta


 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Kur shikon një fëmijë të uritur, ushqeje atë.
Kur sheh një njeri që lufton me borxhet, lehtësoja ato. Kur shikon një njeri që ka humbur shpresën, motivoje me fjalë të mira. Kurrë mos hezito të japësh, edhe nëse ke pak.
 
Top