• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Vazhdo me një këshillë

M

Morfina

Ne cdo postim qe te kam lexuar me dukesh thjesht nje happy soul, kujdesu per te. 😊
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Deboje merzine nga jeta jote, ngase shpirti vetvetiu merzitet dhe njeriut nga vet natyra e tij, cdo gje i behet banale nese ne jete vazhdon te lundroje pa kurrfare ndryshimi.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Jeta jote mund te permbyset per nje cast te vetem!
Mund te jete nga nje telefonate qe merr...
Apo nga nje diagnoze...
Apo kur hedh nje hap te gabueshem ne rruge...etj.
Nje moment i vetem, te ben qe te sillesh rrotull vetes.
Sidoqofshin planifikimet, apo deshirat e tua.
Jeta ka treguar se nuk ka asnje garanci te sigurte vec besimit ne Zot!
Pasi as pasuria, mendja, forca apo botekuptimi yt, nuk te bejne dobi para nje casti prej casteve te tilla.
Prandaj, mos e stermundo veten me mendime te teperta.
E as mos mbaj mbi vete preokupimet e se nesermes.
Askush nuk e di se cfare mbartin castet e ardhshme!
Qetesoje mendjen!
Leri pas te gjitha mendimet, preokuptimet, streset, friken!
Mbeshtetu te Zoti i Plotfuqishem!
Ai me Urtesine e Tij e rregullon me se miri jeten tende!
Vazhdimisht thuaj: "O Zot, merre ceshtjen time ne doren Tende!"
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Sa interesant eshte puna e njeriut ! Ne nivelin e dijes dhe profesionit eshte ne gradat me te larta te mundeshme . Kurse , ne ceshtjen e besimit-imanit eshte siperfqesore ose e ngjashme me cdo mekatare tjeter e cila bene mekate pa e car koken per hidherimin e Zotit dhe ndeshkimin e Tij !!
Dija qe ta dhuron Zoti nese nuk te dhuron aq rezultate sa te jesh mirenjohes/e e Zotit dhe nuk te afron tek Zoti , perkundrazi ajo te qon tek mekatet e vazhdueshme , " dije o njeri qe ne zemren tende ka nje semundje te madhe".
 
Top