• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vazhdo me një këshillë

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Me permend nje miresi qe nuk ka interesin brenda?
Ne kendveshtrimin Islam, miresia qe i behet dikujt per hire te Zotit, nuk ben pjese ne kategorine e atyre "Interesin brenda" qe e ke cekur. Nese filani ndihmon fistekun, ta zeme psh me te holla, dhe kete e ben per hire te Zotit, duke ia kujtuar vetit se ky sot s'ka, mund te mos kem as une neser, atehere kjo nuk quhet interes, ose veper e mire per interes. Nje veper e mire mund te kete 3-4 ose me shume qellime. Une jap lemoshe, per fame. Une jap lemoshe, sepse me dhimbset dikush, ashtu kot. Une jap lemoshe, sepse s'kam pasur vet dikur, une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert. Se e zgjata pak, ma ben hallall :D
 
M

Morfina

Ne kendveshtrimin Islam, miresia qe i behet dikujt per hire te Zotit, nuk ben pjese ne kategorine e atyre "Interesin brenda" qe e ke cekur. Nese filani ndihmon fistekun, ta zeme psh me te holla, dhe kete e ben per hire te Zotit, duke ia kujtuar vetit se ky sot s'ka, mund te mos kem as une neser, atehere kjo nuk quhet interes, ose veper e mire per interes. Nje veper e mire mund te kete 3-4 ose me shume qellime. Une jap lemoshe, per fame. Une jap lemoshe, sepse me dhimbset dikush, ashtu kot. Une jap lemoshe, sepse s'kam pasur vet dikur, une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert. Se e zgjata pak, ma ben hallall :D
Ndjehesh i detyruar?

une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert.

Per kte pjes them.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Ndjehesh i detyruar?

une jap lemoshe, per hire te Zotit. E kjo e fundit, sipas parimeve Islame, eshte vepra e duhur, e cila kur behet, nuk pret te te kthehet me te mire nga pala e kundert.

Per kte pjes them.
Eshte e preferuar, e quaj edhe natyrshmeri e pastert e njeriut.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Te keshilloje me nje hadith:

Ndihmo vellaun tënd kur ai ben dëm, ose kur i behet dëm. Një njeri tha: O i dërguar i All-llahut, do t’i ndihmoj kur i bëhet dëm, por si t’i ndihmoj kur ai bën dëm. Pejgamberi a.s. tha: Do t’a pengosh nga të bërit dëm (tjerëve), atëherë e ke ndihmuar dhe ajo është ndihma jote ndaj tij.

(Transmeton Buhariu)
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Mendohu dy here perpare se ti ngarkosh nje mikut tuaj nje sekret.
 
Top