• MirĂ«sevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Danimarkë
4.

Ju vëreni fytyra në të cilat shihet zbrazdësia e thellë mendore

Me frikĂ«n e vetme qĂ« s’kanĂ« pĂ«rse tĂ« mendojnĂ«.

Ose, kur në eter mendja është e vetëdijshme

Por e vetëdijshme për asgjënë.

I thashë shpirtit tim, qetësohu. Dhe prit pa shpresë.

Të gjitha janë pritje.

Prit pa mendim, se ende nuk je i gatshëm për mendim.

Kështu errësira do të jetë dritë, qetësi,vallëzim.

T. E.
 

ZHIGO

sura sio moyo

" Dikur jena kon rrugeve e sot biznesmen-a
Qa nuk kena pas si fmi sot krejt i blejna
Kur ja lypsha nones paret thojke: "Sot s'kena"
E sot me shume lek n'shpi une cdo dite po kthena"
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve

" Dikur jena kon rrugeve e sot biznesmen-a
Qa nuk kena pas si fmi sot krejt i blejna
Kur ja lypsha nones paret thojke: "Sot s'kena"
E sot me shume lek n'shpi une cdo dite po kthena"
A lenc nam lol
 

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Danimarkë
Sot s’ishte ditĂ« fjalĂ«sh,

me synim poezish apo bisedash,

as kishte rrugë që të ish jona.

Për të na përcaktuar mjaftonte një veprim,

dhe meqenĂ«se me fjalĂ« s’e shpĂ«toj veten,

fol pĂ«r mua, ti heshtje, se unĂ« s’mundem.

José Saramago
 
Top