• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kele

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Keshtu u terheqin vemendjen tê tjr.nê rrjetet sociale bêhen objekt bisede e thashethemesh .
Tani kjo tipja ska pse terheq vemendjen hic sepse eshte vajza e nje aktore qe pervec filmave, njihet si personazh.

Une do thoja se vajza si ka lene gje te emes, (perpos fjalorit), flas per natyren e saj te pavarur dhe snobe.
Kshuqe nuk me duket as risi te lexoj Saren me kete gjuhe, kur di se vajza e kujt eshte.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Cfare eshte ky lloj fjalori edhe si kane kurajo qe shkruajne neper rrjete sociale nje vulgaritet te tille,te mendosh faktin se nje dite femra te tilla do behen nena edhe do edukojne femijet e tyre.
E te mendosh qe ky fjalori qe kjo ka thene...eshte thjeshte imitim i fjalorit te meshkujve.
Zhargon i perditshem.
Po meshkuj cf edukate kane pasur nga nenat e tyre?
apo ketu hyjne idete maskiliste dhe qepet goja.

Ah pervec teje se ti dukesh cun i edukuar qe sflet asnje llaf te piste e je i rritur ne nje sfere kristali :p
 

Fly

Larguar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Me te njejten kurajo qe shkruajn ketu dhe ketu shohim me keq.
Forumi eshte rrjet social si fb dhe vajz ka nje profil personal si kane vajzat ketu, pastaj se dalin ca kllufa dhe e bejn lajm cdo gje qe thote "goca mamit bukur" muhabet tjeter.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Soul pervec vulgaritetit.....ka shume te verteta per shoqerine shqiptare, rinine....te ardhmen e ketij vendi!
Po c'do gje e gjen aty.
E kam per shume gjera te diteve te sotme.
Me vjen per te vjell kur djemte shajne vajzat e mundohen ti ulin, me vjen keq kur femra "burrerohet" e ulet me keq se mashkulli. Ndoshta dhe menyra si jam rritur dhe ambjenti ku kane qene kane ndikuar shume qe ta kem te veshtire ta pranoj kete realitet. Ama ne femrat para se ti tregojme fortesine atyre duhet te kuptojme c'eshte edukata e te folurit, te sjelljes. Te jemi shembull dhe femite tane ti rritim ashtu sic dhe duhet te jene. Te kene respekt per qenien njeri cfaredo lloj gjinie te kete. Brezi yne Mon nuk ndryshon dot te shkuaren ama veten dhe te ardhmen e kemi ne FEMRAT me partneret tane ne dore si do jete.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Me te njejten kurajo qe shkruajn ketu dhe ketu shohim me keq.
Forumi eshte rrjet social si fb dhe vajz ka nje profil personal si kane vajzat ketu, pastaj se dalin ca kllufa dhe e bejn lajm cdo gje qe thote "goca mamit bukur" muhabet tjeter.
Nuk eshte e njenta gje ... Sepse k'tu jemi individuale me vete , e plus e ruajme identitetin. Ti pshm mund te krijosh nje opinion per Mua ne forum , Por nuk do te thote qe ajo jam une , ne te vertete ... Ose Ti pshm mund te shkruash shume bukur k'tu , Por kjo nuk do te thote qe je I njenti nga afer , ne jeten e perditshme ... E duhet te marrim parasysh qe te te japim Ty 5 stars , si djale me kulture ... Ne forum , Apo e kunderta .( une per vete nuk I vleresoj gjerat ne k'te faze , persa I perket forumit.. Anyway )

Eshte ndryshe kur je personazh, publik ...& E ke tere biografine ne publik .
 
Last edited:

Fly

Larguar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Kam dhe un profil fake ne fb, dhe forumi ska ven kushte te vesh po jo profil real e te besh biografi, ndryshimi eshte tek "trendi" fb, vajza eshte 20 vjece e bija e nje artiste, mund ta kesh di ti familjen artiste apo biznesmen, a te bejm lajm?

Rrjetet sociale nuk ndryshojne ne thelb. Je ti ajo qe vendoa si e perdor
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Sa keq po me vika per kte vajzen qe e rrethokan vetem meshkuj te tille, harbut. Uroj qe edhe kjo te njohi ndonje mashkull te sakte noi dite, qe ti hiqen nga mendja kto mendime. :p
Sa per fjalorin, nje fjalor i tille si ka hije as mashkullit dhe as femres.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Po varet se qysh ajo familje I Ruan konditat/privacine ne publik ... Apo qysh reagojne ne raste te tilla .. C'fare lidhjeje krijojne me publikun ,E qysh sillen ne publik . Kur je personazh publik , duhet te kesh shume kujdes se qysh sillesh ne publik ( duke perfshire edhe jeten tende personale), pasi normale qe njerezit do te Flasin ... & nuk del dot e te jua mbyllesh gojen njerezve ne raste te tilla ( sidomos me k'te fjalor qe ka perdorur kjo ), qofte edhe nese nuk te pelqejne si personazh/e.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Po ca pergjigje prisni nga meshkujt kur behet fjale per te njejtit....!!! Te thone e flm! :)

Sigurisht qe fjalori i tille nuk i ka hije jo vetem nje femre por edhe nje mashkulli po ta mendojme mire.Por ne disa raste si kjo,disa vertet e meritojne tua kthesh ne te njejten menyre ndoshta edhe me keq... cunave "te mamakes" qe mbeten rrjeteve sociale duke u lepire dhe njekohesisht duke te ofenduar sa posht e lart kur su vjen pas terezise..

Eh pra u be mjaft duke degjuar ne cdo postim per femra te degjeneruara,materialiste,etj...!
Reflektoni ndonjehere rreth vetes,se nuk ju ben dem,perkundrazi! :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ky djali psh i ka dhee nje pergjigje Sares.....dhe une them se edhe ky cuni ne kendveshtrimin e tij ka plotesisht te drejte!

Shume interesant shkrimi yt zonjush Sara Kapo. Keni te drejte, shume madje. Doni qe pas disa gotave vere, tshkoni nshpi, jo neper hotele se ashtu ju del nami keq. Gjithsesi, duhet 1 shpi se femrat te shpia e burrit shkojne. Te punojme 3 pune, pse jo. Pune ka, ska profesioniste. Do shkarkoj nga interneti naj softëare qe te me ndihmoje ta heq fare gjumin nga gjonat e nevojshme tnjeriut. Spunojm dot kamariera dhe neper call centera se i bie tjemi shtres e ulet qe ska msu nshkoll, e kshu sju kapim dot. Te fitojme sa me shume para, qe kur te ''kapin'' naj femer, tmos i mungoj asigjo asaj. Ske faj. Duhet naj varse per ditlindje, naj diamant per pervjetor, naj makin per Shen Valentin. Dhe lule dit per dit q ta marrin vesh shoqet ca tdashuri ke. Ah po se harrova, edhe qe ti postosh n Snap. Ju shtresa e lart e femrave kerkoni edhe cuna me dije, kavaliera, tbukur, me trup. Po tashi, koh me lexu libra skemi se duhet me ju nejt prapa bythe, npalester nuk shkojm dot se i harxhojm leket me ju, tbukur sna ka bo zoti tgjithve. Tkishim lek per operacione tpakten, si Zogu i Tirones, se ashtu keni fillu me i pelqy ''meshkujt''. Femrat sdun lek, thjesht dun tju japesh organet, ti shesin e tbojn qef. Veje 2-sh q i fito Edi Rama prap zgjedhjet. Gjith tmirat znjsh.

Mesazh per gocen e Ema Andreas qe se marr vesh pse i kan mbiemrat ndryshe
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Te dy edhe Sara edhe djali dhe gjithe shoqeria jone pasuese jane perfundimisht Analfabete funksional...

Shendet!
 

sensuu

sweet
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Tashi keto ca halli kane,se marr vesh...nese je e pasur do cun te pasur...po nese je cop cop pse ai I pasuri do ta vari ty...
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Po flet per fenomenin jo per veten e saj!
 

sensuu

sweet
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ca njerezish me komplekse....clidhje kane parate per te qene me nje goc,kane harru ti bejne nje kontroll trurit,nuk ngec tek leket.
 

Guest20

Antar i ri
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Nuk eshte e njenta gje ... Sepse k'tu jemi individuale me vete , e plus e ruajme identitetin. Ti pshm mund te krijosh nje opinion per Mua ne forum , Por nuk do te thote qe ajo jam une , ne te vertete ... Ose Ti pshm mund te shkruash shume bukur k'tu , Por kjo nuk do te thote qe je I njenti nga afer , ne jeten e perditshme ... E duhet te marrim parasysh qe te te japim Ty 5 stars , si djale me kulture ... Ne forum , Apo e kunderta .( une per vete nuk I vleresoj gjerat ne k'te faze , persa I perket forumit.. Anyway )

Eshte ndryshe kur je personazh, publik ...& E ke tere biografine ne publik .
Ndaj edhe e leshon gjuhen ti se ke identitetin fshehur?

Po kush eshte kjo njehere qe fjaleve te saj duhet t'ju kushtojm kaq rendesi?
Per mua qe eshte vajza e Emes nuk e ben ndryshe nga bashke moshataret e saj qe duhet me u marr me fjalorin e saj vulgar/pis..nuk eshte as naj shembull i mire per tu degjuar.kjo ben jete,hajt mo.
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

E te mendosh qe ky fjalori qe kjo ka thene...eshte thjeshte imitim i fjalorit te meshkujve.
Zhargon i perditshem.
Po meshkuj cf edukate kane pasur nga nenat e tyre?
apo ketu hyjne idete maskiliste dhe qepet goja.

Ah pervec teje se ti dukesh cun i edukuar qe sflet asnje llaf te piste e je i rritur ne nje sfere kristali :p
Nuk ka lidhje fare me idete maskiliste apo feministe edhe ketu qendron ajo ngaterresa e kuptimit te gjerave nga ty apo nga pjestare te tjere ketu.Por ka te beje me edukaten apo sjelljen qe njeriu duhet te kete ne shoqeri apo ne familje.Nje person me fjalor apo sjellje te mire respektohet nga te gjithe,ndersa keto lloj me kete fjalor shoqeria i eliminon pak me shpesh.
Ndersa per sa i perket atyre fjaleve ne lidhje me mua.Po te shuaj nje kureshtje,une keta njerez qe nje fjalor te tille e kane te perditshem qofshin keta femra apo meshkuj u jam larguar,jo se une nuk perdor fjale banale nese do thoja jo do te genjeja,por mund ta perdor ndonje fjale me njerezit qe kam kofidenca,apo edhe qe me kuptojne mire jo keshtu hidh fjale banale vend e pa vend.As nuk jam rritur ne ndonje sfere kristali,por nga nje familje e varfer ku i ka dhene nje edukate te mjaftushme femijeve,te ecin ne rrugen e duhur jo si keta tipat qe permenden me siper nga zonjusha qe juve po mbroni.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Nuk ka lidhje fare me idete maskiliste apo feministe edhe ketu qendron ajo ngaterresa e kuptimit te gjerave nga ty apo nga pjestare te tjere ketu.Por ka te beje me edukaten apo sjelljen qe njeriu duhet te kete ne shoqeri apo ne familje.Nje person me fjalor apo sjellje te mire respektohet nga te gjithe,ndersa keto lloj me kete fjalor shoqeria i eliminon pak me shpesh.
Ndersa per sa i perket atyre fjaleve ne lidhje me mua.Po te shuaj nje kureshtje,une keta njerez qe nje fjalor te tille e kane te perditshem qofshin keta femra apo meshkuj u jam larguar,jo se une nuk perdor fjale banale nese do thoja jo do te genjeja,por mund ta perdor ndonje fjale me njerezit qe kam kofidenca,apo edhe qe me kuptojne mire jo keshtu hidh fjale banale vend e pa vend.As nuk jam rritur ne ndonje sfere kristali,por nga nje familje e varfer ku i ka dhene nje edukate te mjaftushme femijeve,te ecin ne rrugen e duhur jo si keta tipat qe permenden me siper nga zonjusha qe juve po mbroni.
Une sjam askush ta mbroj juve sjeni askush ta akuzoni.

Dhe po qe ka te beje me maskilizem sepse ti me ate qe ke thene mbi 3 here ke rene ne kontradiktite me veten
e me fjalet e tua.
Ia vlen vertete te te komentoj ate qe ke thene?
Une them jo.
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Une sjam askush ta mbroj juve sjeni askush ta akuzoni.

Dhe po qe ka te beje me maskilizem sepse ti me ate qe ke thene mbi 3 here ke rene ne kontradiktite me veten
e me fjalet e tua.
Ia vlen vertete te te komentoj ate qe ke thene?
Une them jo.
Ty nese ai fjalor te duket normal eshte puna jote.Une kam dhene mendimin tim qe ai lloj fjalori nuk me pelqen edhe nuk po e them vetem une ketu,por ke edhe femra te tjera qe ai lloj fjalori u duket vulgar,ndaj te them mos i percakto si ide maskiliste.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Ty nese ai fjalor te duket normal eshte puna jote.Une kam dhene mendimin tim qe ai lloj fjalori nuk me pelqen edhe nuk po e them vetem une ketu,por ke edhe femra te tjera qe ai lloj fjalori u duket vulgar,ndaj te them mos i percakto si ide maskiliste.
Nejse se me lodhe.
Rebelimi i personit ne fjale vjen vetem si vulgariteti i meshkujve.
 
Titulli: Vajza e Ema Andreas shpërthen rrjetin: Nuk kapim dot p**h plako, dun veç kel

Edhe sikur te mos kish perdorur fare por fare fjalor vulgar e te ish shkruar ne menyren me te bukur,ma merr mendja se prap do te kishim te njejtat kundershtime...te shihja me cfare do kapeshit pastaj,po dicka do e gjenit me siguri vetem per te mos pranuar te vertetat qe ajo ka thene!
 
Top