Vaji i ullirit iu mbron lëkurën nga plakja

Hera

Banned
Vaji i ullirit iu mbron lëkurën nga plakja


Vaji i ullirit përdoret shumë nga njerëzit për të përgatitur ushqim, por pos kësaj ai përdoret edhe për trupin dhe flokët.
vaj-583x350.jpg

Sipas Medical News Today, del që përdorimi vajit të ullirit në fytyrë parandalon plakjen, por po ashtu ju mbron edhe nga kanceri i lëkurës.

Pos kësaj lëkura juaj do të ketë vitamina më shumë siç janë ato A, D, E dhe K, për shkak se këto gjenden në vajin e ullirit.
Ky lloj i vajit përdoret edhe për të zbutur lëkurën, gjithashtu mbron atë edhe nga bakterit.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Perdorimi i tij ne ushqim eshte shume i rendesishem.
Duke perjashtuar gjerat qe skuq,aty nuk duhet pasi rrezikon te kthehet ne kancerogjen.
 
Top