• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ushqimet që duhet të hani, që mos t’iu pickojnë mushkonjat .

PiNkY

Anëtar i Nderuar


اdo verë është e njëjta histori, mushkonjat sulen drejt trupit tonë, na pickojnë duke u kthyer në një acarim të vërtetë.

Zhurma në vesh që na nxjerr gjumin natën, kruarjet në trup, janë disa nga shqetësimet më të shpeshta prej mushkonjave, të cilat nuk zhduken as me spraj kimik, apo me aparaturat që vihen në prizë.

Por nga nëna natyrë na vjen një ndihmë e madhe, e cila nuk ka asnjë kosto pasi zgjidhja ndaj mushkonjave gjendet me ushqime, citon noa.

Hurdha shërben si një eliminues i mushkonjave, ku për shkak të erës së saj dhe lëngut, i mban larg mushkonjat. Ndaj një brusketë me domate, vaj ulliri dhe hudhra është ideale për ti mbajtur mushkonjat larg.

Në Meksikë këshillohet ngrënia e shumë specave djegës, të cilët për shkak të erës që lëshojnë nëpërmjet djersitjes bëjnë që të mos afrohen mushkonjat.

Duke ngrënë portokallet e shartuara në shegë, të gjalla apo si lëng i shtrydhur mund tu thoi lamtumirë mushkonjave, pasi ky frut përmban një substancë natyrale me fuqi të madhe kundër insekteve./ballkan-screen/
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Ushqimet që duhet të hani, që mos t’iu pickojnë mushkonjat .

Duke ngrënë portokallet e shartuara në shegë
E ku ti gjejme ne keto portokalle????
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Ushqimet që duhet të hani, që mos t’iu pickojnë mushkonjat .

Ma more nga goja Zinn, pervec hudhrave qe gjenden ne behar portokallet nga ti prodhojm? lol

Gjithsesi sme bind shume ky artikull. Plus qe si ha keto gjerat pikante e hudhrat, lol. Ndaj do
vazhdojn te me versulen mushkonjat..
 
Top