Ushqim i shpejtë, Piceri, Restorante, Embëltore.

E**A**

Antarë i Respektuar
Po hap një temë ku mund të ndahen foto, informacione dhe përshtypje për vende të ndryshme nga fusha e gatimit.

Përshtypje për gatimin, ambientin, shërbimin. Informacione për adresat, çmimet.

Mund të ndahen foto, infromacone, përshtypje nga vendet që frekuentoni apo keni frekuentuar, brenda apo jashtë Shqipërisë.

3 filmat e mi të preferuar të fushës së gatimit:

1.

2.

3.

Ke të tre këto filma megjithëse në qendër të vëmendjes janë kuzhinerë profesionistë, vëmendje u jepet edhe ushqimit të shpejtë, kështu që po e hap temën me një nga ushqimet e shpejta më popullore në Shqipëri, qoftet 😁

Met Kodra - Tradita vazhdon

Ky vendi është ke pazar i ri, e kanë biznes familjar, qofte vetëm me mish viçi, hallall. Gjatë Ramazanit argjërojnë familharisht.
Kanë vetëm këtë pikën këtu dhe nuk e ndajnë recetën me asnjë.

E veçanta e këtyre është se nuk shesin asgjë tjetër veçse bukë dhe qofte, as ujë, as dhallë, as sallata, alkol jo e jo. Këto që ulen jashtë i porosisin pijet apo ndonjë sallataë ke vendet ngjitur. Ka përherë rradhë, prandaj i mar me vete të papjekme dhe i pjek në shpi.

Ato që kanë vite që jetojnë në Tiranë e dinë që ky ka qoftet më të mira.

tempImageZ6QdpB.jpg

tempImageO4aNob.jpg

tempImageMjR3tx.jpg

tempImagewigDPE.jpg

tempImageBylnx9.jpg

tempImagepxyvz2.jpg

tempImagezwLdBr.jpg

tempImagena6fYX.jpg

tempImagerDmGCy.jpgtempImageJCvjgO.jpg
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ca i keni keto reklama pa pagese ketu ?
Te isha une admin , ban ju kisha bere direkt ... ty @WxP te parin 😂
Pse?
Me duket 1 teme shume e dobishme per ne. Une psh, s'kam vajt asnjehere tek 2 te parat. Meqe dreken e ha jashte gjithmone mund te jene 1 zgjedhje duhur. Se ngela perdite vetem rrotull punes. 😁
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Pse?
Me duket 1 teme shume e dobishme per ne. Une psh, s'kam vajt asnjehere tek 2 te parat. Meqe dreken e ha jashte gjithmone mund te jene 1 zgjedhje duhur. Se ngela perdite vetem rrotull punes. 😁
Vallahi te Cereni s te leverdis te hash dreken gjate punes ... me shpejt shkon ne dr 😁
Mgjse harrova eshte edhe nji te Rr e elbasanit .
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Vallahi te Cereni s te leverdis te hash dreken gjate punes ... me shpejt shkon ne dr 😁
Mgjse harrova eshte edhe nji te Rr e elbasanit .
Po nuk perfundune sugjerimet besoj. 😁 Bie fjala mo. Gjthss te Cereni do shkoj ne fundjave. 😋

Ja na sugjero ti ca vende te mira 😁
Une nuk di shume ne fakt. Po kur te jem ne PC do sjell nja 2-3 vende qe me kane pelqy.
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Nisur nga foto e @WxP

Një tjetër piceri e mirë në Tiranë, PizzArte.

Janë 2 pika në Tiranë, njëra ke 9-katshet, me këtë e kanë filluar, një tjetër e kanë hapur më vonë ke izona pranë ish parkut të autobuzave apo Condor center. Bëjnë pica të mira sepse përdorin produkte cilsore.

Ke kjo ke 9-katshet nuk ka ndonjë ambient por kanë shumë punë me turista dhe delivery.

tempImagevCHbTn.jpg
tempImageufnXDZ.jpg

tempImageZre1VI.jpg

tempImageydMpRb.jpg
 

WxP

Antarë i Respektuar
Edhe une dreken e kaloj ne tratori restorante apo piceri mire gjat gjith javes po ste len edhe ne fundjave rehat lool, shpesh here kerkoj ku te gjej restorantet me te aferta, por edhe i harroj ku shkoj nje her nuk shkoj per se dyti... Edhe pse mund te qelloj ne te njejtin qytet...

Ps... Rreklama per te tere ore pa lek fare.... Kush deshiron kam edhe 3 webe plus sociale per ju munohna lool

Ca i keni keto reklama pa pagese ketu ?
Te isha une admin , ban ju kisha bere direkt ... ty @WxP te parin 😂
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Edhe une dreken e kaloj ne tratori restorante apo piceri mire gjat gjith javes po ste len edhe ne fundjave rehat lool, shpesh here kerkoj ku te gjej restorantet me te aferta, por edhe i harroj ku shkoj nje her nuk shkoj per se dyti... Edhe pse mund te qelloj ne te njejtin qytet...

Ps... Rreklama per te tere ore pa lek fare.... Kush deshiron kam edhe 3 webe plus sociale per ju munohna lool
Une byrek te Qamilja ha , por nqaqe biem rreth miqesie u hedh me shume gjize byrekeve te mi 😂😂
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Te pakten na beni noj ftese te ham naj dreke qyl😂
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Ore kushedi bohet keq qomilja se mos tdo per vete lool ka me ta bo llallem me kocifoz haha
Ore ne fakt kam dyshuar ..se kur me jep kusurin , me jep edhe nje tufe me kartopeceta dhe me shtrengon doren . Mbaji ti kesh me thote , se nuk i dihet . 🤣🤣
 
  • Haha
Reactions: WxP

WxP

Antarë i Respektuar
Ore ne fakt kam dyshuar ..se kur me jep kusurin , me jep edhe nje tufe me kartopeceta dhe me shtrengon doren . Mbaji ti kesh me thote , se nuk i dihet . 🤣🤣
Si o ajo konga te dyqoni te selvia me mir e oma se e bija lool
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Te pakten na beni noj ftese te ham naj dreke qyl😂

Ty si e voçkël që je 😁 do të të rekomandoja Marquess ke currilat në Durrës se kanë edhe plazh të bukur, për verën tjetër, kismet 😁

tempImagevDJvbF.jpg

tempImageJg2YBp.jpg

tempImageodplSu.jpg

tempImageP4mNCP.jpg

tempImagekX9dyW.jpg

tempImageOWkgEp.jpg

tempImageZjtHIY.jpg

Ky lokali është pak më lart, as 5 min në këmbë, po ambienti më pëlqen.

tempImage6UPwmx.jpg

tempImagehXpjHS.jpg

tempImage0QvgHZ.jpg

tempImageF4EJD5.jpg
 
  • Dashuri
Reactions: NGU
Top