Une, Ai dhe te tjerat.

Daisy

Anëtar i Respektuar
Dashuria është e çuditshme. Këtë lloj nuk e kam provuar dhe s’mund të prononcohem. Me sa e kam kuptuar teorinë, femra nuk ja përmbush dot epshet, por është pajtuar me at fakt dhe është e lumtur (poashtu edhe mashkulli). Le ta gëzojnë njëri tjetrin.

gjithcka mund te jete pervecse e lumtur
 

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
Teoria eshte kjo:
Ai me don, e di qe me don, ma ka treguar ne mijra menyra e di qe nga une do nje lidhje serioze.
Une e di qe ai ik me te tjera, gjen ngrohtesi tek te tjerat, ok e pranoj kemi 2 vite qe jemi bashke dhe une akoma nuk i jam falur atij...
ndaj sme ben pershtypje nese me tradhton.
Nuk me intereson nese ai vjen te nesermen tek une me vula shenja ne qafe, me parfumin e saj, apo edhe sikur te di qe sapo ka puthur buzet e saj.
Ai me respekton, dhe mjaft me the qe skam dinjitet, une keshtu shikoj qe eshte e drejte.
Me kupto drejt nuk eshte lidhje e hapur, por kjo do ndimoje dhe ate ne nevojat fizike qe ka.
Une jam e lumtur, e sme vret fakti qe dhe nese jemi bashke ai flet me te tjera, dhe nese me thote po ik ne shtepi
ne fakt eshte ne nje dhome hoteli ne krahet e nje tjetre. Per mua kjo eshte dashuri sa ai me ka treguar qe me do vetem mua.


Praktika po e njejta..pytja eshte kjo, cdo benit ju ?
Se kuptova ca priska ende kjo per tju fal e tera kur kan 2 vite bashke e kshu nevojat personale i ploteson tek ajo e ska nevoje te shkoje me te tjera ?‍♀️
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Duke u nisur nga tema...dhe nga postimi qe duket i vjeter ne fakt..
Do thoja qe asnje gje nuk na perket ne kete jete...ndaj perpiquni te posedoni zemrat e njerezve dhe jo trupat e tyre...
Nuk ka i imi..apo e imja ne nje mardhenie...
Nese ndjen se eshte i joti..eshte aty gjithmone...dhe nuk mund te thuash se te do nese vjen vetem kur nuk ka asgje tjeter per te bere...te jesh opsioni i dyte...
Ne nje mardhenie duhet te jesh i lire...te mos e mbysesh tjetrin...ta kthesh raportin toksik...
Dikush qe do apo qe te do..ska nevoj te perdori fjalet per te ta thene..sepse ai eshte aty sa here ti ke nevoj...
Shtrengoje...perqafoje...nuhate deri ne palc...dhe lere te jete i lire...
Ai do te di si te te gjeje...mund te fluturoj kudo...por foleza e tij...shtepia e tij je ti...ne gjithe rruget qe pershkon...ti je ndalesa e tij...dhe kjo eshte mrekullisht bekim...te jesh strehez e ngrohte...per te mbushur zemren..dhe qenien e dikujt..pa perdorur fjalet dhe zhurmen e tyre...
 

Aroma-Ime

Antarë i Respektuar
Teoria eshte kjo:
Ai me don, e di qe me don, ma ka treguar ne mijra menyra e di qe nga une do nje lidhje serioze.
Une e di qe ai ik me te tjera, gjen ngrohtesi tek te tjerat, ok e pranoj kemi 2 vite qe jemi bashke dhe une akoma nuk i jam falur atij...
ndaj sme ben pershtypje nese me tradhton.
Nuk me intereson nese ai vjen te nesermen tek une me vula shenja ne qafe, me parfumin e saj, apo edhe sikur te di qe sapo ka puthur buzet e saj.
Ai me respekton, dhe mjaft me the qe skam dinjitet, une keshtu shikoj qe eshte e drejte.
Me kupto drejt nuk eshte lidhje e hapur, por kjo do ndimoje dhe ate ne nevojat fizike qe ka.
Une jam e lumtur, e sme vret fakti qe dhe nese jemi bashke ai flet me te tjera, dhe nese me thote po ik ne shtepi
ne fakt eshte ne nje dhome hoteli ne krahet e nje tjetre. Per mua kjo eshte dashuri sa ai me ka treguar qe me do vetem mua.


Praktika po e njejta..pytja eshte kjo, cdo benit ju ?
Si vate ajo pune o @Nicktjeter
 
  • Haha
Reactions: D.

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nuk ka pse te behemi tuf,kur gjerat mund te shkojne per bukuri dyshe. :p
 
Top