Une, Ai dhe te tjerat.

Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Po cdo gje ka justifikim kurse kur ka dashuri te vertete nuk ka justifikime ka vetem mundesira per ti realizuar.

Situate e nderlikuar personalisht sdo doja te isha e perfshire.
 

ami7

Anëtar Aktiv
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

E ke kuptuar gabim dashurine e dashur....Dashuri quhet kur jam "une dhe ai" nqs behet une ai dhe dhe gjithe te tjerat jam "une ne boten time" dhe "ai nje egoist qe i do te gjitha per vete"Cfare do te thote "gjen ngrohtesi te te tjerat",ngrohtesia gjendet atje ku rreh zemra,arsyetim me absurd nuk kam degjuar... E urrej dashurine ne ate grade qe e demoralizon personalitetin e nje njeriu,e di qe kjo eshte shume e hidhur por kjo eshte dhe e verteta
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

me ngjan si nje lidhje ne distance :p..dmth dy njerez qe jane larg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Tani kur po lexoje ketej ca vrojtime te patalentuara mbi dashurine them te drejten po me duket se bota nga kurdisja e dej me sot kot i paska kenduar dashurise, si gjese me te shenjet e jo rralle edhe me te cmuar se sa vete jeta. Gjithe ky kendim dashurie qe eshte bere duke filluar nga njerez kafenesh e dej ne princer e mbreter, perfshi art e kulture, eshte bere per tu plotesuar ndjenja me e bukur qe munde te kete nje qenie njerezore.

Perkunder formave me coroditese qe eshte shprehur dhe paraqitur dashuria asnjehere nuk ka bere aske te ndjehet i perulur apo i fyer ngase per dashurine eshte bere dhe behet gjithcka.

Megjithate ne jo rralle i ndrydhim gjerat. Kshu kur i ndrydhim fillojme edhe i deformojme dhe pastaj vijme deri ne situaten kur nuk e kuptojme nese jemi duke folur per dashuri, mortje, qarje te druve per dimer apo pergaditje te specave per turshi. Jo rralle ne keso situata jo pak njerez bien ne kundershi me veten nga rreshti i pare dhe i dyte te asaj qe kane shkruar.

Nje nate dimri, deri sa po ja ndezja kalldajen Elvinaz vejushkes m'tha: ''Nigjo cuno, femra me e keqe ne kete dynje nuk eshte prostituta por eshte femra qe ka kaleruar nje kale dhe i eshte mbushur mendja se ka kaleruar kuajt e tere dynjas pa ditur se qejfet e hamshoreve jane aqik-aqik.'' :fiu:


 

Monique

With or Without u
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ska gje te veshtire aty une dhashe shembull, ti je e lire te pergjigjesh si te duash:)

Menyra si eshte shtruar eshte pak kontraverse gjithsesi nese do i jap tonet e duhura kesaj teme ,mund te them se jam gjindur ne nje histori te tille...ne nje kohe tjeter !

Por pa shkuar tek detajet cfare dhe si ,pse e vetmja gje qe sinqerisht me ben pershtypje eshte fakti se ti gjen forcen ose me sakte kompromisi qe ke bere me veten per te pranuar kete situate aspak favorite apo te kendshme

Po eshte e vertet qe njeriu per dashuri ben cmendurira , dhe sigurisht qe cdo gje ne kete jete e ka nje kosto...ndoshta ne kete historine qe ti pershkruan kjo eshte kosto. Por per aq kohe sa personazhi ne te ka sigurine e ndjenjes ,asnje dyshim mbi vertetesine ...ath ku eshte problemi?

Ndoshta pikerisht nga ajo histori pervec shume gjerave te bukura qe mora ....perftova edhe pasigurine , mosbesimi dhe impulsivitetin tim ...

Kshuqe jetoje ti apo kushdo qofte personazhi ne menyren me te bukur...


Me serioze se kaq nuk dija me qene :p
 

VIP

V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ne vajzat e forumit, skemi per detyr qe te te ofendojm apo tparagjykojm meqe jemi vajza vet. Kjo qe ke pershkrujt ti esht nje lidhje ndistanc ne mos gabofsha. Ai qe te don nuk iken me te tjera, nuk te thot jam ne pun e me tjetren ne hotel. Ndoshta jam ne mosh me te vogel se sumica e antarve tforumit, 20 vjeqe por mka ndodhur qe tnjoh vajza qe e dinin se i dashuri esht npun ose nmsim e ishte nqytet tjeter duke takuar tdashuren tjeter. mka ndodhur e mua keshtu cbera e largova tutje edhe pse isht i pari njeten time. Sa me larg nje mashkull i tij aq me mir esht
edhe pse kerkon falje lutet serish per nje shanc ai qe te tradhton i her e ben shpesh kte gje
 

Rrelse

Zikaltër⚫?
Po nëse ne duhemi, ska pse të ketë një AJO
i treti futet në mes kur nuk ka interes në një marrëdhënie..
Unë nuk jam për treshe:p
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Skam kohe te perqendrohem te lexoj historine por ne momentin qe thua :une,ai dhe tjetra,per mua ne menyre kategorike,urgjente,te dhimbshme ne shpirt,pa ze ,bie “UNE”.
Te gjithe dime te marrim drejtime kur behet fjale per personalitetin tone,nese dikush na fyen apo ul ne kete menyre.
 
kjo me kujton librin e Rudina xhunges
“Për ata që duhen me frikë se bëhen tre dhe ankth mos mbeten një!

“Preja e një martese të lodhur” – Rudina Xhunga
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Une ,ai dhe te tjerat normal,po problemi eshte tek nr i te tjerave .Sa?!???????
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Ketu e ke Gabim Ivkë,e para per gjerera nderi une nuk ndaj njeri,por Marr Jet :p kshuqe @Ivy gjej vend e futu se me gur çakmaku do te te Masakrroj,do te pres Mishin me Gersher e ti hedh Krip
/me urdhero burre?!Te haet gje?I ke lare kembet?
Une jam lodh sh ,gjithe diten ne pune.Por e kam kenaqsi te te sherbej ty si nuse zakoni qe jam.
(?me ze te ulet-hajd epak nga kuzhina se ta tregoj une kush vdes i pari)?????????
 
/me urdhero burre?!Te haet gje?I ke lare kembet?
Une jam lodh sh ,gjithe diten ne pune.Por e kam kenaqsi te te sherbej ty si nuse zakoni qe jam.
(?me ze te ulet-hajd epak nga kuzhina se ta tregoj une kush vdes i pari)?????????

Me pihet Realisht.. Grue ca Heineken,nje Pjat te ngrohte :p dhe Zjarr tek dhoma me Oxhak :p me hengert nji mortje mua o zot qe sje lodhur ti.. po sta kam merakun se je hekur... Strong Like Betoni Gjanices :p mos e thuaj me nuse zakoni,se e kuptoj per Zakone :p

Hajde tek Kuzhina,e ke parasysh ate kompletin e kithave qe na solli Jot`eme per diten e 1 te Bashk vuajtjes? Me ato ti Pres veshet.. Hundet.. syt ti nxjerr :p
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Me pihet Realisht.. Grue ca Heineken,nje Pjat te ngrohte :p dhe Zjarr tek dhoma me Oxhak :p me hengert nji mortje mua o zot qe sje lodhur ti.. po sta kam merakun se je hekur... Strong Like Betoni Gjanices :p mos e thuaj me nuse zakoni,se e kuptoj per Zakone :p

Hajde tek Kuzhina,e ke parasysh ate kompletin e kithave qe na solli Jot`eme per diten e 1 te Bashk vuajtjes? Me ato ti Pres veshet.. Hundet.. syt ti nxjerr :p
Eshte ndez oxhaku?!Ahahahahahahahaha oh cfare fati se kam ndermend te te nxjerr kokordhoket e syve me pirun dhe ti pjek per qejf qe te te sherbej darken?????
 
Eshte ndez oxhaku?!Ahahahahahahahaha oh cfare fati se kam ndermend te te nxjerr kokordhoket e syve me pirun dhe ti pjek per qejf qe te te sherbej darken?????

O Nuseeee,Oxhaku esht per Pjate te ngrohte dhe copa zhabash Siper! :D sesht per te pjekur syt e burrit.. qe ste ha nje dher ishalla :p te thash ti behu syt e mi :p se Hunda dhe Tubi i kam vet kontroll :p
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
O Nuseeee,Oxhaku esht per Pjate te ngrohte dhe copa zhabash Siper! :D sesht per te pjekur syt e burrit.. qe ste ha nje dher ishalla :p te thash ti behu syt e mi :p se Hunda dhe Tubi i kam vet kontroll :p
Te kam thene 100 heremos pi me uje me pipse se u rrite,kalama i shpifur?????te eshte bere humda me e madhe se koka,burre pa namuz????
 
Te kam thene 100 heremos pi me uje me pipse se u rrite,kalama i shpifur?????te eshte bere humda me e madhe se koka,burre pa namuz????

Hahahahaha tani qe jemi bashk do mblidhem.. do le alkoolin,drogen,kumarin.. Madje dhe tek Jot`eme e yt`ate nuk shkoj me jo per gje po kemi shpenzime se Jasteket e Audit bejn 3600€ dhe sja vlen :p.. do te perkushtohem totalisht tek ty..as tek ata te mit sdo vete me :p Hunden e kam mire,e kam sheruar
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Hahahahaha tani qe jemi bashk do mblidhem.. do le alkoolin,drogen,kumarin.. Madje dhe tek Jot`eme e yt`ate nuk shkoj me jo per gje po kemi shpenzime se Jasteket e Audit bejn 3600€ dhe sja vlen :p.. do te perkushtohem totalisht tek ty..as tek ata te mit sdo vete me :p Hunden e kam mire,e kam sheruar
Nese del nga keto fjale ,ftoj gjithe miqte e forumit per mish ne hell ne fundjave??????
 
Mu rrengjeth mishi kur e kexova
o zot ca mban kjo toke, nuk e imagjinoj dot veten te perfundoj dore me dore... po shkoj puna kshu me mire rri me grun une
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Teoria eshte kjo:
Ai me don, e di qe me don, ma ka treguar ne mijra menyra e di qe nga une do nje lidhje serioze.
Une e di qe ai ik me te tjera, gjen ngrohtesi tek te tjerat, ok e pranoj kemi 2 vite qe jemi bashke dhe une akoma nuk i jam falur atij...
ndaj sme ben pershtypje nese me tradhton.
Nuk me intereson nese ai vjen te nesermen tek une me vula shenja ne qafe, me parfumin e saj, apo edhe sikur te di qe sapo ka puthur buzet e saj.
Ai me respekton, dhe mjaft me the qe skam dinjitet, une keshtu shikoj qe eshte e drejte.
Me kupto drejt nuk eshte lidhje e hapur, por kjo do ndimoje dhe ate ne nevojat fizike qe ka.
Une jam e lumtur, e sme vret fakti qe dhe nese jemi bashke ai flet me te tjera, dhe nese me thote po ik ne shtepi
ne fakt eshte ne nje dhome hoteli ne krahet e nje tjetre. Per mua kjo eshte dashuri sa ai me ka treguar qe me do vetem mua.


Praktika po e njejta..pytja eshte kjo, cdo benit ju ?

Dashuria është e çuditshme. Këtë lloj nuk e kam provuar dhe s’mund të prononcohem. Me sa e kam kuptuar teorinë, femra nuk ja përmbush dot epshet, por është pajtuar me at fakt dhe është e lumtur (poashtu edhe mashkulli). Le ta gëzojnë njëri tjetrin.
 
Top