Une, Ai dhe te tjerat.

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Teoria eshte kjo:
Ai me don, e di qe me don, ma ka treguar ne mijra menyra e di qe nga une do nje lidhje serioze.
Une e di qe ai ik me te tjera, gjen ngrohtesi tek te tjerat, ok e pranoj kemi 2 vite qe jemi bashke dhe une akoma nuk i jam falur atij...
ndaj sme ben pershtypje nese me tradhton.
Nuk me intereson nese ai vjen te nesermen tek une me vula shenja ne qafe, me parfumin e saj, apo edhe sikur te di qe sapo ka puthur buzet e saj.
Ai me respekton, dhe mjaft me the qe skam dinjitet, une keshtu shikoj qe eshte e drejte.
Me kupto drejt nuk eshte lidhje e hapur, por kjo do ndimoje dhe ate ne nevojat fizike qe ka.
Une jam e lumtur, e sme vret fakti qe dhe nese jemi bashke ai flet me te tjera, dhe nese me thote po ik ne shtepi
ne fakt eshte ne nje dhome hoteli ne krahet e nje tjetre. Per mua kjo eshte dashuri sa ai me ka treguar qe me do vetem mua.


Praktika po e njejta..pytja eshte kjo, cdo benit ju ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Do vdisja pa puthur kurre gjinin e kundert,nese per te puthur duhet te plotesoj kushtet me siper.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

ai me don,e di qe ai me don....
si mund te doje nje person kur nuk shikon pertej egoizmit apo asaj qe ai ka si fabbisogno....
lidhje serioze....kjo lidhje serioze????? do ta quaja komode!!!
lidhje e hapur... nevojat fizike te tij... zot ka femer qe mendon keshtu???? e pastaj gjykojm meshkujt!
cmendoj une...une mendoj qe:
1- sdo arrija kurr ne ate pik qe dikush te me trajtonte si rrobe te varur ne garderobe...
2-sdo konceptoja dashuri dicka te tille
por ama nese ndodh plzzz me dergoni tek nje neurolog sepse psikologu dhe psikiatri sdo me ndihmonin dot!!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ai mbase edhe te don , por Ai vete tani per tani ka prb me veten e tij . Ndersa ti je ne rregull me veten tende, perderisa nuk i je falur ... do te thote qe thelle - thelle edhe ti vete , nuk e pranon dhe nuk je dakort me sjelljen e tij... por qe ti rrish prane dhe ta adhurosh nuk ka asgje te keqe, ne k'te rast . :kermill:


Ps...Shpresoj qe nje dite, do te na tregosh perfundimin :)
 
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Vetem dashuri qe nuk eshte interes ndoshta.

Cdo beja une do i fusja 1 shkelm b**ve e do e coja ne te semes Lol
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Egzistojne vertet keto gjera? Lol
:vap:

Te jetosh nje realitet te tille me deshire?!
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ky tregim (po e quaj keshtu sepse ne realitet nuk ekziston) eshte dicka qe bie ne kategorine " Cka s'eshte dhe s'behet"
E dua prandaj e kuptoj...i bie qe behem qe e dua, sepse s'ka femer qe duke qene ne lidhje do te duronte qe partneri i saj te shkonte ne perqafim tek tjetra,,,aq me teper qe vetem nese dyshon per nje gje te tille, ndizet flake, e lene me te vazhdoj lidhjen...Nejse qofsha une gabim dhe te jene femrat tona (edhe meshkujt, pse jo) kaq liberal (qe dyshoj shume si shqiptare qe jemi).
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Thuhet qe - Dashuria nuk njeh kufinj- , Ylli :p

Nuk e di sa raste te tilla kam degjuar/njoh nga afer ... si nga femrat ashtu edhe nga meshkujt. Nuk po e llogaris ne Albania sepse andej dhunohet me force ne mase.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Po, po Zana...dje nje koleg i imi kishte bere nje lloj kuizi (qe ne Shqiperi i thone kuic) dhe nje nga pyetjet ishte: Dashuria nuk njeh kufij...dhe lidhej me pergjigjen: Tha elefanti dhe iu hodh pulen ne perqafim....
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Nuk te kuptova ?

Ajo c'fare desha te them eshte , qe Dashuria eshte ndjenje/emocion ... nuk vjen me kushte qysh ta duam/sajojme ne.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Nuk te kuptova ?

Ajo c'fare desha te them eshte , qe Dashuria eshte ndjenje/emocion ... nuk vjen me kushte qysh ta duam/sajojme ne.


Kete desha te them dhe une mi Zana, meqe eshte ndjenje ja qe elefanti u dashurua ne pulen...nuk ben, por ndodhe!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Kete desha te them dhe une mi Zana, meqe eshte ndjenje ja qe elefanti u dashurua ne pulen...nuk ben, por ndodhe!

Me duket qe po flisnim , per njerezit. :)

Gjithsesi , edhe une jam e dashuruar pas qenushes/bukuroshes time- nuk ben por ndodh :p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Me duket qe po flisnim , per njerezit. :)

Gjithsesi , edhe une jam e dashuruar pas qenushes/bukuroshes time- nuk ben por ndodh :p


Une, Ai dhe te tjerat...keshtu quhet tema dhe nuk kufizohet ne gjallesa
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Une, Ai dhe te tjerat...keshtu quhet tema dhe nuk kufizohet ne gjallesa

Shqipet te kene mundesine , kufizojne edhe qiellin ....:p

Kshu edhe me temen :)
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

po mire...ai te do,ti e do...ju duheni :p dhe je e lumtur...:D
ca problemi ka ketu
mendova se po vuaje :D
 
Redaktimi i fundit:

Monique

With or Without u
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Teoria eshte kjo:
Ai me don, e di qe me don, ma ka treguar ne mijra menyra e di qe nga une do nje lidhje serioze.
Une e di qe ai ik me te tjera, gjen ngrohtesi tek te tjerat, ok e pranoj kemi 2 vite qe jemi bashke dhe une akoma nuk i jam falur atij...
ndaj sme ben pershtypje nese me tradhton.
Nuk me intereson nese ai vjen te nesermen tek une me vula shenja ne qafe, me parfumin e saj, apo edhe sikur te di qe sapo ka puthur buzet e saj.
Ai me respekton, dhe mjaft me the qe skam dinjitet, une keshtu shikoj qe eshte e drejte.
Me kupto drejt nuk eshte lidhje e hapur, por kjo do ndimoje dhe ate ne nevojat fizike qe ka.
Une jam e lumtur, e sme vret fakti qe dhe nese jemi bashke ai flet me te tjera, dhe nese me thote po ik ne shtepi
ne fakt eshte ne nje dhome hoteli ne krahet e nje tjetre. Per mua kjo eshte dashuri sa ai me ka treguar qe me do vetem mua.


Praktika po e njejta..pytja eshte kjo, cdo benit ju ?

kurioziteti ngordh e macen....mund ta di si dhe qysh ta ka treguar se te do vec ty?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Me thene te drejten dashuria eshte ''sendi'' (sepse ne kete kuptim e diskutojme ne) qe me se paku e kemi patur, kultivuar dhe rritur. Them te drejten poashtu, me vjen keq ta them, por duhet ta pranojme qe ne nje pjese mjafte te madhe te rasteve ne dashurine e konceptojme si nje ''send'' (femer) qe se pari duhet dhunuar (kshu seksualisht) e me pastaj ta bejme bashkeshoqeruese te jetes sone (nene te femijeve tane). :sho:
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Nick ku ulesh kur i fantazon keto qe shkruan aman ? Ti ulim njeher te gjitha gocat aty se mbase do te kopjojne :D
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

kam krijuar idene qe nicktjeter eshte sh tip i rezervuar e meqense krijon e ka fantazi po zbulon te gjithe idet tona.. sh furbizia..:)
 
Redaktimi i fundit:

klau92

Anëtar Aktiv
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Dhe ne fund te dites ju duheni ? Ai te tregon qe te do ne krahet e nje tjetre ne nje dhome hoteli? Interesanteee
Te te rroje dashuria :p
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

jana
Jo mo se nuk jam fiks si e thote Nick ,une jam musliman dhe sigurisht qe deshiren me te madhe kam te kem 7 gra ne shtepi dhe per cdonjeren prej tyre te kem nga 7 dashnore jashte shtepise . Per momentin nuk kam aq lek sa ta plotesoj kete qe deshiroj ,por gjithsesi per kete po punoj . Po ti ca lloji i femres je ? Gjithmone sipas teorise se Nick :)
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

hmmm .. me cudit ironizimi i besimit tend do te thoja beson sh pak! sa per punen qe ben me gezon pasi kam lexuar qe per te mbajtur 7 gra te duhet tju krijosh mireqenje te 7 e me siguri kurr sdo te kerkojn 7" dashnore" ..gjithesesi ke sh pune .per aq objektiv...
si ishte ajo fjalia e fundit se nuk e kuptova.... me egzakt me cte drejte ben ate paragonim????
 

klau92

Anëtar Aktiv
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Hahahha Mals sic ka then dhe Naimi : Pune pune nate e dite qe te shohim pakez drit ;)
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Fillove te me besh llogarite mua tani ? hahahahha si cdo shqipetar do llogarisesh edhe sa lek me mbeten ne fund te muajit per karamele e ?

Ajo fjalia e fundit eshte si fjalia e fundit jotja ,po e ke kuptuar ate qe ke thene vet ,do kuptosh dhe copy-paste qe une i kam bere ides tende :D
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Dhe ne fund te dites ju duheni ? Ai te tregon qe te do ne krahet e nje tjetre ne nje dhome hoteli? Interesanteee
Te te rroje dashuria :p

Ty ta kam thene sekretin ,mos me ngacmo :p
 

klau92

Anëtar Aktiv
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Te betohem qe mund te perpiqem te te mbaj ,por edhe ne palester nuk ngrej dot me shum se 70 kg , jo me *2 :p

Tregove se ben palester me ket rast ?
Ps: do e gjej dhe une ate qe tme mbaj dhe sikur tjem aq sa do ti tjem ;) :p
 
Top