• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Uji i makaronave, katër përdorime befasuese të tij

Arfenilla

Themelues i Forumit

Uji që del pas zierjes së makarona nuk duhet të hidhet kurrsesi.

Ai është i pasur me amidon dhe për pasojë gjenë përdorime praktike në përditshmërinë tonë.

Uji qe ka dale nga zierja e makaronave është shume i pasur me amidon dhe kripëra te tjera minerale dhe si i tille shërben për zbutjen e lëkurës duke siguruar një hidratim te saj deri ne thellësi. Këshillohet veçanërisht për lëkurën e këmbëve duke shtuar ne te një sasi kripe. Pas kësaj mjafton qe këmbët t’i mbani ne ujë për disa minuta dhe do te shihni efektin e pritshëm.
Maska për flokët. I njëjti efekt zbutës vlen edhe për flokët. Këshillohet qe larja e flokëve me këtë ujë te behet përpara përdorimit te shampos.
Maske për fytyrën. Për këtë do te mjaftonte qe te shtoni ne ujin e përftuar një sasi bollguri për te marre një përzierje me efekte te mira hidratuese.
Një tjetër përdorim i zgjuar i ujit te makaronave është edhe përdorimi i tij për te zier aty zarzavatet. Duke qenë se është i pasur edhe me kripe, ne këtë rast nuk është nevoja qe te shtohet një sasi tjetër kripe në zierjen e tyre.B EXPRES::
 
Top