• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Udhëtimi ne kohë!

ricky_ch

******
Ky njeri pohon se ka vizituar të ardhmen e tij!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=E2sp-clMk8s]YouTube - Time travel with proof[/ame]


Vështirë të besohet por çmos ndodh!
 

shantal

Anëtar i ri
do ishte dicka shume fantastike sikur te ishte e vertete por shume e veshtire per tu besuar sepse dicka qe nuk e perjetoj vete nuk mund ta besoj te nje tjeter qe thote se e ka perjetu dhe sidomos gjerat qe jane paranormale .. po me verte kjo qeka interesante
 

korado

President
Megjithese eshte gjeje qe cdo njeri do te dije,e ardhmja ,ajo nuk eshte gje e mire,pasi nqs ke nje te ardhme te dhimbshme ,do te vuash shume deri kur te te vije koha.Nuk e di ne duhet ti besoj apo jo,mua me duket imagjinare
 

T-Ghost

RossoNero
Megjithese eshte gjeje qe cdo njeri do te dije,e ardhmja ,ajo nuk eshte gje e mire,pasi nqs ke nje te ardhme te dhimbshme ,do te vuash shume deri kur te te vije koha.Nuk e di ne duhet ti besoj apo jo,mua me duket imagjinare

Nqs di te ardhmen shoku ,mund ta ndryshosh ate .
Mund te krijosh nje rrjedhe tjeter kohore.
 
shume e bukur per te qene e vertet
 

Black_hat.1

Antar Aktiv
Po po e vërtetë, :D edhe unë isha në 1440-ën takova pak skënderbeun. :D Dhe ai ishte paksa i shqetësuar për shqipërinë,sidomos për petroliferën qe po bëhet ne vlorë.Ai më tha se Donika shkon shpesh në plazh prandaj është shumë i indinjuar.Jo vetëm kaq ,por edhe për flamurin Turk të ngritur në bazën e Pashait. :D
 
Redaktimi i fundit:

braziljania

Anëtar i Nderuar
ahh sa mir do isthe,por per tu kthyer ne te shkuaren,e te rregullosh ndonje gabim..jo per te prishur magjine te ardhmes........
 

korado

President
Nqs di te ardhmen shoku ,mund ta ndryshosh ate .
Mund te krijosh nje rrjedhe tjeter kohore.

Ajo qe eshte shkruajtur nuk mund te ndryshohet edhe pse e di se cfare te pret................
 

T-Ghost

RossoNero
Nqs koha eshte si nje lume qe rrjedh nga nje pike A ne B ,mund te beje dhe devijime ,pra te krijoje dhe realitete alternative.
Tashi nqs ,e di se cfare ndonje ne nje koh tjeter ,mund ta ndryshosh te ardhmen tende.
Pastaj puna e paradokseve eshte tjeter ,nqs vret gjyshin ne te kaluar ,ske mundesi te lindesh as vete ,dhe shum shkencetare pohojne se nuk ka mundesi te besh gjera te ketilla.
Megjithate ,gjithcka mbetet teori.

Nje shembull : (nqs historia e Titorit eshte e vertete ) ,mendohet se bushi eshte ndikuar nga nje deklarate e tije ne lidhjen per nje lufte ,dhe miraton nje ligj te ri ne parlament.
 
Redaktimi i fundit:

korado

President
Te them te drejten mua me duket e frikshme te shikoj me syte e mi te ardhmen qe me pret...........:eek:hh:
 

simaps07

Kaos Veritus Dextroyer
Titulli: Udhëtimi ne kohë!

Udhetimi ne Kohe ka nje PARADOX shume te cuditshem
Nese e shkuara nuk ndryshohet por e ardhmja mundet duke ndryshuar te tashmen
kur ne udhetojme ne te shkuaren, atehere e tashmja behet e ardhme qe mund te ndryshohet por ne te shkuaren nuk e ndryshojme sepse nuk fshihet e tashmja qe u be e ardhshme sepse nuk do te jepej mundesia per te bere udhetimin per te shkuar ne te shkuaren qe te dryshojme te ARDHMEN qe eshte TANI.
 
Top