• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

U zotua se më 2 mars do shpartallojë “grushtin e shtetit”, Meta ka një tjetër thirrje për qytetarët

Monique

Staf në FV.AL
Pasi deklaroi publikisht se më 2 mars do shpartallohet “grushti i shtetit”, presidenti Ilir Meta ka vijuar sot me një tjetër thirrje për qytetarët shqiptarë.

Në mesazhin e tij kreu i shtetit thotë se: “Me rrëmbimin mafioz të Gjykatës Kushtetuese synohet dorëzimi de facto i sovranitetit dhe integritetit të vendit në duart e organizatës ndërkombëtare”.

Ai ftoi në 2 mars në bulevard çdo shqiptar të ndershëm e të përgjegjshëm që mbron të ardhmen e tij dhe të fëmijëve në këtë vend, nga instalimi i plotë i një tiranie anti-kombëtare siç e shikoni çdo ditë.Deklarata e plotë
Të dashur qytetarë!

Zgjohuni për të kuptuar se beteja për Gjykatën Kushtetuese është një betejë vendimtare për secilin prej jush dhe jo vetëm për të ardhmen e demokracisë, por dhe për vetë ekzistencën e shtetit dhe të kombit tonë që janë më të rrezikuar se kurrë nga kjo organizatë mafioze në pushtet, celulë lokale e një organizate ndërkombëtare që lakmon territorin tonë, mjaft strategjik nga ana gjeopolitike edhe për shumë veprimtari kriminale me përfitime të jashtëzakonshme.
Kjo është një organizatë mjaft e strukturuar, me një program të qartë të instalimit të një regjimi satrap që dhunon çdo ditë të drejtat e shqiptarëve dhe që përmes kapjes mafioze të Gjykatës Kushtetuese synon t’i asgjesojë të drejtat demokratike dhe legjitime të tyre përgjithmonë duke i vendosur vetëm përballë dy zgjedhjeve: nënshtrimit pa kushte ose shpopullimit.

Por jo vetëm kaq. Me rrëmbimin mafioz të Gjykatës Kushtetuese synohet dorëzimi de facto i sovranitetit dhe integritetit të vendit në duart e organizatës ndërkombëtare.

Duhet të kuptoni se kjo nuk është një betejë kompetencash midis Presidentit dhe mazhorancës për disa vende pune në Gjykatën Kushtetuese, por një betejë për të mos lejuar instalimin e një junte policore ku dhe vetë Gjykata Kushtetuese do të ishte de facto Policia anti-kushtetuese, përmes se cilës do realizohej ekzekutimi përfundimtar i Kushtetutës dhe i të drejtave kushtetuese të qytetarëve tanë.

Ndaj në 2 Mars çdo qytetar është i ftuar të vijë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për t’i treguar kësaj organizate mafioze se durimi ka kapërcyer çdo kufi dhe se mbrojtja e Gjykatës Kushtetuese është vija e kuqe e çdo shqiptari të ndershëm dhe të përgjegjshëm që mbron të ardhmen e tij dhe të fëmijëve në këtë vend, nga instalimi i plotë i një tiranie anti-kombëtare siç e shikoni çdo ditë.
SHQIPËRIA E PARA!
SHQIPËRIA PËR SHQIPTARËT!

Shekulli.
🇦🇱
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Sa te bejne një kompromis i cili u lejon paprekshemerine nga SPAK te gjitha paleve dhe do urtohen po he.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Nah, do ruajne njeri-tjetrin mendoj une sic kane bere keto 30 vite.
Populli do e haje gjithmone.
 
Se di pse kam 1 feeling qe kesaj rradhe do iki per shele bubi likja

vetem nese bie termet prap do shpetoje lol
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Kurse une them qe politikisht Rames i leverdis qe Meten ta mbaje President.

Po e hoqi doemos do shkoje prape ne krye te LSI dhe pastaj do trazohen shume gjera.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Kete mjegullen e SPAKUT te siguroj une qe nuk ka lidhje. Kjo është një tymnaje per kafenete e qyteteve. E verteta është qe Rama kerkon te çimentohet pa voten popullore por me praktika meskine me njerez te veshur si te pavarur por ne te vertete nuk do jene te tille.
 
Dhe ti mendon se Rama do fuqizimin e LSI?
aspak sepse sjane te fuqishem

por ama i intereson opozita per show, tju thote nderkombetareve qe sjam mbret por ja kam zgjedhje demokratike sepse ka opozite aktive jo inactive si PDja me Bashen.

Bthw @Darius ndryshoni lidershipin.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
aspak sepse sjane te fuqishem

por ama i intereson opozita per show, tju thote nderkombetareve qe sjam mbret por ja kam zgjedhje demokratike sepse ka opozite aktive jo inactive si PDja me Bashen.

Bthw @Darius ndryshoni lidershipin.
Ai mund te beje show me Monen dhe Lulushin por po ta them edhe njehere kjo pjesa e shkarkimit te Metes është diversion.
Sa i perket Rames meta mund te Vdese president.
Ne momentin qe Meta rikthehet ne krye te LSI, dite te zeza do vijne per Ramen me shoke.
 

Darius

DENY IGNORANCE
aspak sepse sjane te fuqishem

por ama i intereson opozita per show, tju thote nderkombetareve qe sjam mbret por ja kam zgjedhje demokratike sepse ka opozite aktive jo inactive si PDja me Bashen.

Bthw @Darius ndryshoni lidershipin.
089E6775-AC2A-44BD-A4DA-AAB87EC89ED8.jpeg

...po te shkruan @Marla, me duket se te lexoi 🤣🤣
 
Ai mund te beje show me Monen dhe Lulushin por po ta them edhe njehere kjo pjesa e shkarkimit te Metes është diversion.
Sa i perket Rames meta mund te Vdese president.
Ne momentin qe Meta rikthehet ne krye te LSI, dite te zeza do vijne per Ramen me shoke.
mendimi yt spo te kundershtoj.

Ama mbetet per te pare ja erdhi 2 marsi :D

Ne 3 mars o ti o une sdo hyjme me tek temat e analizes politike :p
 

Frank

Kansas City Shuffle.
mendimi yt spo te kundershtoj.

Ama mbetet per te pare ja erdhi 2 marsi :D

Ne 3 mars o ti o une sdo hyjme me tek temat e analizes politike :p
një vrime ne uje do beje 2 marsi. baba taku do shkoje te beje një vizite naten vone ke Likja dhe me 2 mars Meta do tregoje qe edhe Presidenti mund te mbledhe 5 njerez ne shesh. :p
 

Bebw

Hilarious🌞
Staf në FV.AL

/une qe nuk kuptoj hiç gje ....ca po ndodh ketu m 😝😂😂😂
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Mos e harroni kte se degjova qe ka fillu Likja prape te ngreje shtanga e te beje gira. lol
 

Tomka

Anëtar i ri
Ky është karte e djegme. Cdo shtrengim duarsh qe ben me nderkombetaret njihet si Ilir Meta qe u kap me presh n'dore, dhe kjo pjese nuk i pelqen amerikanve as evropianve.
Nderkombetaret kane hedh rreth 50 milion eur per reformen ne drejtesi, nuk mundet kurrsesi një figure kaq e korruptuar si Meta te jete mbi palet si President i vendit.
Une jam me Frankun qe Meta ndoshta ska marre garancine e duhur qe nuk do perfundoje ne burg dhe po ben levizjet e fundit per anarki duke nxjerr preteksin e gjykates kushtetutese.
Qe kur akuzon per Mafie nderkombetare nenkupton qe laku po i ngushtohet dhe garancine qe ka marre Basha ky se ka marre akoma.

R.i.p baftjar
 

Darius

DENY IGNORANCE
Po me Po nuk na e ka fajin Rama qe po rremben çdo institucion te pamvarur.
Fajin e kane “njerezit”, qe e shikojne kete gje si shume normale dhe shume "te ndershme".
 
Ky është karte e djegme. Cdo shtrengim duarsh qe ben me nderkombetaret njihet si Ilir Meta qe u kap me presh n'dore, dhe kjo pjese nuk i pelqen amerikanve as evropianve.
Nderkombetaret kane hedh rreth 50 milion eur per reformen ne drejtesi, nuk mundet kurrsesi një figure kaq e korruptuar si Meta te jete mbi palet si President i vendit.
Une jam me Frankun qe Meta ndoshta ska marre garancine e duhur qe nuk do perfundoje ne burg dhe po ben levizjet e fundit per anarki duke nxjerr preteksin e gjykates kushtetutese.
Qe kur akuzon per Mafie nderkombetare nenkupton qe laku po i ngushtohet dhe garancine qe ka marre Basha ky se ka marre akoma.

R.i.p baftjar

pjeserisht jam dakort me ju dhe une qe është karte e djegme, dhe pikerisht sepse te huajt kane hudh shume pare per reformen ne drejtesi do jene dakort dhe ta heqin qafe si president meten.
 

Imp4cT

Why So Serious?!
Seriozisht mendoni qe do e haj Likja?
Akoma ka njerez qe besojne kete aktrimin e klases politike te vendit?
Keta nuk e fusin dot ne burg njeri tjetrin se jane njesoj.
Kaq shpejte harruat 21 Janarin? Ofendimet e Metes per Ramen? Rama qe nxorri popullin ne shesh pas videos se Metes me 7%? 4 persona u vrane, rilindja premtonte drejtesi, e çfarë ndodhi? Koalicion me Meten, po vete me doren e vete e beri Meten president.
Keta vetem aktrojne dhe vjedhin.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Seriozisht mendoni qe do e haj Likja?
Akoma ka njerez qe besojne kete aktrimin e klases politike te vendit?
Keta nuk e fusin dot ne burg njeri tjetrin se jane njesoj.
Kaq shpejte harruat 21 Janarin? Ofendimet e Metes per Ramen? Rama qe nxorri popullin ne shesh pas videos se Metes me 7%? 4 persona u vrane, rilindja premtonte drejtesi, e çfarë ndodhi? Koalicion me Meten, po vete me doren e vete e beri Meten president.
Keta vetem aktrojne dhe vjedhin.
He mer kusho se kam gjithe mengjesin qe ju them por s'me degjojne lol
 
Seriozisht mendoni qe do e haj Likja?
Akoma ka njerez qe besojne kete aktrimin e klases politike te vendit?
Keta nuk e fusin dot ne burg njeri tjetrin se jane njesoj.
Kaq shpejte harruat 21 Janarin? Ofendimet e Metes per Ramen? Rama qe nxorri popullin ne shesh pas videos se Metes me 7%? 4 persona u vrane, rilindja premtonte drejtesi, e çfarë ndodhi? Koalicion me Meten, po vete me doren e vete e beri Meten president.
Keta vetem aktrojne dhe vjedhin.

une e besoj qe likja kesaj rradhe do e haje :D
 
Top