• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Twitter është duke testuar një version për pagesa

twiter.jpgTwitter po shikon një model abonimi, ka konfirmuar Jack Dorsey.

Lajmet pasojnë thashethemet në lidhje me një version të paguar të Twitter pasi një post i lirë pune në kompani ishte postuar për një inxhinier softuerësh për të punuar në një platformë abonimi të koduar “Gryphon”, transmeton lajmi.net.

Pas vëmendjes së mediave, kërkesa për punë u ndryshua për të hequr përmendjen e Gryphon.

Dorsey tha që kompania ka të ngjarë ta testojë atë këtë vit, por se ka një “bar të vërtetë të lartë kur ne do t’u kërkojmë konsumatorëve të paguajnë për aspektet e Twitter”. Ai nuk tregoi se cilat mund të jenë ato aspekte.

87 % e të ardhurave të kompanisë vijnë nga reklamat. Në vitin 2019, të ardhurat e saj vjetore ishin 3.46 miliardë dollarë, por kompania raportoi vetëm një fitim për herë të parë në 2018.

Një burim anonim duke folur për Wall Street Journal gjithashtu tha që Twitter po eksploron një gamë të opsioneve që do të ishin shtesa në reklamën e saj biznes në vend se ta zëvendësojë atë plotësisht.

Një veprim i tillë vjen pas incidentit më të madh të sigurisë në historinë e Twitter, kur llogaritë e përdoruesve të profilit të lartë, të verifikuar, përfshirë Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden, Barack Obama, Kanye West dhe Jeff Bezos, u morën përsipër për të promovuar një Bitcoin scam.

Shkelja ndodhi pasi punonjësit me qasje në sistemet e brendshme që mund të merrnin përsipër llogari u paguan nga hakerët.

//mesazhi
 
Nuk besoj se do jete perdorimi i userave me pagese por ndoshta reklamat dhe postimi i vendeve te punes.


Ka njerez qe shesin accounta te Twitterit, sepse postojne linqe te ndryshme, pra kane hesap nese ke ndjekes te shumte kuptohet.
 
Ka njerez qe shesin accounta te Twitterit, sepse postojne linqe te ndryshme, pra kane hesap nese ke ndjekes te shumte kuptohet.
Po e di ashtu sic ka faqe FB apo account insta qe shiten por jane individet qe i shesin jo Zuckerberg apo Dorsey :)
 
Top