• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Turqit e ndërtuan اele-Kullën me 952 kafka shqiptarësh!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ne fakt, eshte ndertuar me kafka serbesh. Artikulli ka 2 vite qe eshte i vjeter. Madje ekziston ne kete Fv :p

Sdq, 952 kafka ka qene totali, 15 metra e larte, 13 e gjere. 56 rreshta totali i kafkave, 17 kafka ne secilin rresht, dhe ne cdo ane te kulles. Kafka e komandantit rebel serb, Stevan Sindelic eshte vendosur ne krye. Me kalimin e kohes, familjarjet e rebeleve i hoqen disa nga kafkat, ne menyre qe t'ju behet nje nderim i vecant, si lloj funerali. Sot kane mbete vec 58 kafka. Autoritetet e Serbise gjate vitit 1892, ndertuan nje lloj si kishez rreth kulles per te ruajtur kete momument unik qe perfaqesonte trimerine dhe vuajtet e kombit serb.

Une e kuptoj mllefin qe keni ndaj turkut por sot te flasesh gjepura te tilla, that's a bullsh!t !

Ja nja 2 video te shkurtera, mesoni dic te re ;)

[video=youtube;_-U4LnKyNLM]https://www.youtube.com/watch?v=_-U4LnKyNLM[/video]

 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Ne fakt, eshte ndertuar me kafka serbesh. Artikulli ka 2 vite qe eshte i vjeter. Madje ekziston ne kete Fv :p

Sdq, 952 kafka ka qene totali, 15 metra e larte, 13 e gjere. 56 rreshta totali i kafkave, 17 kafka ne secilin rresht, dhe ne cdo ane te kulles. Kafka e komandantit rebel serb, Stevan Sindelic eshte vendosur ne krye. Me kalimin e kohes, familjarjet e rebeleve i hoqen disa nga kafkat, ne menyre qe t'ju behet nje nderim i vecant, si lloj funerali. Sot kane mbete vec 58 kafka. Autoritetet e Serbise gjate vitit 1892, ndertuan nje lloj si kishez rreth kulles per te ruajtur kete momument unik qe perfaqesonte trimerine dhe vuajtet e kombit serb.

Une e kuptoj mllefin qe keni ndaj turkut por sot te flasesh gjepura te tilla, that's a bullsh!t !

Ja nja 2 video te shkurtera, mesoni dic te re ;)

[video=youtube;_-U4LnKyNLM]https://www.youtube.com/watch?v=_-U4LnKyNLM[/video]

Faleminderit Loverboy,
Asgje te keqe ska te mesosh...

Sa per turkun, serbin e grekun personalisht te njejten ndjesi kam....kshuqe mos bej diferencime
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Informacion qe nuk e paskam ditur. Faleminderit Loverboy per informimin.


Megjithate per pyetjet qe parashtrova dje ja vlen qe te hapim diskutim dhe jo vetem per turqit "se mos thyej ndjenjat e ndonjeres/it" por per te gjithe fqinjet qe na rrethojne. Kuptohet peshen me te madhe e kane Ottomanet e vjeter e te koheve te sotme. ;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Moni, nuk bera diferencime. Por, te hapet e njejta teme qe ka qene para 2 vite, madje hajde po e zeme qe s'eshte hapur. Fakti qe hapen tema gjithmone per turqit, tregon nje turkofobi te madhe. Kjo mbyt njeriun. Mire kishte thene nje hoxhe, Jakup Hasipi rahmet i paste shpirti: Neve kur na rreh shkau, e shajm turkun :D

Drejtor, nuk eshte i vertet ai informacion rreth imameve. Perkundrazi, te merkuren u rikthy Dr.Shefqet Krasniqi ligjerues ne xhamine e madhe pas 4 viteve, vetem te merkureve. Edhe ne vend te Shefqetit, aty eshte imam tjeter qe s'ka t'beje madje as nuk ka studijuar ne Turqi.

Cili popull doli me I prapambeturi nga sundimi ottoman? - Eh, nje pyetje ta beje, pergjigjen e se ciles e ke si "HINT", nese mendon me larg. Cilt popuj i pati ne duar Perandoria Osmane? Si ndodhi qe vetem ne shqiptaret pranuam me "dhune" Islamin si fe? Si i mbijetuar "dhunes" se tyre popujt tjere, e sa vite i udhehoqi te tjeret pervec shqiptareve?
Ketu e gjen pergjigjen e prapambeturise sone.

Kush e ceku me lart, ne kemi qene dhe vazhdojme te jemi popull kah tshkon era jemi aty.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Loverboy si shpjegohet qe sa here hapen kto tema ti je prezent?
Ath do vazhdoj ti hap edhe ato te 100 viteve me pare, meqe kjo lloj tematike ty te ben prezent :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shpjegohet me 2 fjale. Loverboy eshte akoma Loverboy, por nuk prezenton tek Kiss anetarin lart e posht, e tek temat fantazi ! :D
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Lover ste ka thirr kush te Kiss apo fantazia...isha e qarte per cfare thashe.
Meqe interesin tend e dikujt tjeter e shtojne keto tema, do vazhdojme ti gjemojme...
:)
 
F

Frank

Edhe si è late muhabetin?!
A e keni idene se sa pak interes ka per antare apo vizitore normale te nje forumi kjo lloj teme apo dhe te tjera si tipi kesaj.
Perzierje e historise me te sotmen, Une e kuptoj qe niveli tregohet duke argumentuar apo diskutuar fort por jo gjithmone ne tema me karakter gjeopolitik dhe fetar. Askush nga ne ne perditshmerine tone nuk besoj se diskuton per Turqit, Serbet, te krishteret, muslimanet etj etj, skemi pse e bejme as ketu.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Lover ste ka thirr kush te Kiss apo fantazia...isha e qarte per cfare thashe.
Meqe interesin tend e dikujt tjeter e shtojne keto tema, do vazhdojme ti gjemojme...
:)
Nuk eshte patjeter te te therras dikush ne ndonje teme qe te aktivizohesh. As ketu nuk me thirri askush por ja ku jam, njesoj atje. Ta mora shembull temen e kissave sepse forumi ka vdekur me tema te tilla, duke harruar temat qe mund te kene debat te mire nese flasim ne argumente. Une argumentet e mia qe i di, i postova. Cdo gje tjeter jashte argumenteve, i mer era dhe i hudhi ne plehra une.
Ti vazhdo gjemo po pate kohe, e drejte e juaja, njashtu sic eshte e drejte e imja te aktivizohem aty ku e shoh te dobishme te paraqitem si mesues per gjeneratat, disa nga ato, qe i ka verberuar era e komunizmit :D
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Nuk eshte patjeter te te therras dikush ne ndonje teme qe te aktivizohesh. As ketu nuk me thirri askush por ja ku jam, njesoj atje. Ta mora shembull temen e kissave sepse forumi ka vdekur me tema te tilla, duke harruar temat qe mund te kene debat te mire nese flasim ne argumente. Une argumentet e mia qe i di, i postova. Cdo gje tjeter jashte argumenteve, i mer era dhe i hudhi ne plehra une.
Ti vazhdo gjemo po pate kohe, e drejte e juaja, njashtu sic eshte e drejte e imja te aktivizohem aty ku e shoh te dobishme te paraqitem si mesues per gjeneratat, disa nga ato, qe i ka verberuar era e komunizmit :D
Si peshkop ke fol tani..po hajt mo spo ta marr per te madhe.

Faleminderit Maestro!
 
Top