• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

legjenda

Tetova
Turqia, ndër vendet e Organizatës së Bashkëpunimit Islamik, pas Malajzisë zuri vendin e dytë përsa i përket turizmit hallall.

Sipas shifrave të Indeksit Global Mysliman të Udhëtimit, këto dy vende mirëpresin 13% të gjithë turistëve në botë që preferojnë turizmin hallall.

Por çfarë do të thotë turizëm hallall. Ky turizëm i përgjigjet kërkesave të myslimanëve që kërkojnë të jenë turistë në vende të huaja pa përjetuar shqetësimin e identitetit mysliman.
Ky sektor i turizmit ofron prishtmëritë e turistëve si nga aspekti i ushqimit ashtu edhe pushimet në det apo pishina të cila janë të ndara nga ato të tjerat, vende të cilat gratë e mbuluara mund të hyjnë pa pasur as shqetësimin më të vogël duke përjetuar lirshëm argëtimin pa cënuar obligimet fetare.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

Turizem hallall :gjyshe::liber:qyqe tash e marre vesh une sa mekatin kam bere gjate pushimeve :bleta:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

Pushimet qenken mekat ? Myslimanet kane drejte te pushojne lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

Ej mos qeshni shume se sinqerisht injorance tregoni, Lol.

Halal turizm eshte koncept i cili ka vite qe ka hyre ne treg (te pakten une kam nja 9 vjet qe jam ekspozuar me kete gje, madje para nja 4 vjetesh dhe kam shkruar nje shkrim mbi hotelerine hallall) dhe po perhapet goxha viteve te fundit, Kjo fale turisteve musliman praktikant sigurisht. Kjo perfshin cdo gje, si nga ambjentet fizike, ashtu dhe tek sherbimi, ku nder gjerat kryesore eshte ushqimi, ambjentet e ofruara(pra hotelet nuk ofrojne ambjente apo argetime qe nuk lejohen ne fe).

Ajo qe me habiti mua eshte si ka mundesi qe esht Malajzia me Turqine ne krye t elistes, para vendeve te lindjes?
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

E frikshme!

hajduti
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

Turizem hallall ... C'fare idiotesie .
 
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

Po kush i ka shqetesuar deri tani aman te pakten persa i perket identitetit te tyre fetar,qiqra ne hell mos kerkojne!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

O Tomka, me duket se jan nis nga shqetesimi yt kur jan fut ne pishine ato me ferexhe. E shef filluan duke ber vende apostafat per ato qe mos te shqetesoheni ju tjeret lol
 

Jetmira

..........
Titulli: Turqia vendi i dytë në botë për Turizmin Hallall

:p Jalla jalla ca sna shofin veshet e qa sna ngjojn syt
 
Top