• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Një gjykatë në Turqi ka vendosur bllokin e përkohshëm të Twitter, Youtube dhe Facebook.

Vendimi erdhi pas pamjeve që u shfaqën në këto rrjete të prokurorit turk me një pistoletë në kokë.

Gjykata i ka cilësuar “kancer” rrjetet sociale për qytetarët.

Një gjë e ngjashme ndodhi edhe para pak kohësh kur ndaluan Twitterin dhe shkaktuan shpërthimin e protestave.

Gazeta turke Hurriyet, raporton se vendimi i marrë sot nga gjykata vlen për 166 media online dhe rrjete sociale, dhe se zbatimi i tij i është dërguar Telekomit të Turqisë.
mapo
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

ç paten keta , mos u frymzuan nga ajo tema ime cinike !!!!!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Normalisht dija "demton" rend shendetin mendor .
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

ç paten keta , mos u frymzuan nga ajo tema ime cinike !!!!!
ate mendova e une kur e lexova hahahaha
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

E kane muziken ne shpirt..cf i duhet youtube
 
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Nuk hera e pare qe Rexhepi e ben kete.E ben e pakta dy tre here ne vit kur ka ndonje ngjarje qe e shqeteson.
Kur dolen ne youtube telefonatat e djalit te tij shume te qarta e shume pastra si drita e diellit qe implikonin ate dhe ministrat e tij me korrupsion bllokoi madje edhe mundesine e nderrimit te ip ne google.
O Rexhep, nuk mbulohet dielli me shoshe!
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Interesant. Deri tani, Kina eshte i vetmi vend ne bote qe e klasifikon Internetin si semundje klinike dhe i cojne njerezit per 3 muaj ne kamp ku jan te shkeptur nga teknollogjia.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Interesant. Deri tani, Kina eshte i vetmi vend ne bote qe e klasifikon Internetin si semundje klinike dhe i cojne njerezit per 3 muaj ne kamp ku jan te shkeptur nga teknollogjia.
Varesia nga interneti eshte nge problem po aq i madhe sa dependencat e tjera.
Besoj qe ke degjuar per femie/adoleshent te vdekur para kompjuterit sepse nuk i shkeputej e pasmja dite rjesht nga pc-ja per nder te lojrave qe i mpine e perpijne trurin.

Edhe po, interneti eshte bere varesia e botes moderne, nqs perdoret pa mase.

Sa per kete menyre abuzive per te ndaluar menyrat e komunikimin ne Turqi nuk me duket normale. Njerzit kane te drejte te informohen, te shkembejne mendime me nj-tj ose me familjet qe nuk ndodhen afer, etj.
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Po i kam degjuar ato rastet qe kan vdek adoleshente para ekranit pasi luanin lojra 20 ore ne dite pa leviz nga veni.
Pikerisht per keta njerez Kina e ka klasifikuar Internetin si semundje dhe i con ne kampe ushtrie per 3 muj. Ke nje dokumentar ne Netflix per kete qe po flasim.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Po i kam degjuar ato rastet qe kan vdek adoleshente para ekranit pasi luanin lojra 20 ore ne dite pa leviz nga veni.
Pikerisht per keta njerez Kina e ka klasifikuar Internetin si semundje dhe i con ne kampe ushtrie per 3 muj. Ke nje dokumentar ne Netflix per kete qe po flasim.
Nuk besoj qe vetem Kina e ka kete mase "sherimi"

Keto varesi kurohen gjithandej ne bote...Edhe teknika eshte nje - shkeputje komplete nga cdo kontakt me faktorin vares. E per te mos ikur truri ne shetitje ne fushe te verdha... me mire aktivitet fizik qe te lodh deri sa te keput qe kur mbaron dita mos mendosh me asgje tj pervecse gjumit
 

Fly

Larguar
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Ne fakt eshte goxha per tu shqetesuar, disa deshperohen ne fb ndersa un shikoj me deshperim arsyen pse jane deshperuar.
Me vone do dal te pi kafe me nje shok i cili ka bler nje telefon 5 inch i cili e ka bere memec, ska asgje me teper se nje invalid qe smund te flasi!
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Ne fakt eshte goxha per tu shqetesuar, disa deshperohen ne fb ndersa un shikoj me deshperim arsyen pse jane deshperuar.
Me vone do dal te pi kafe me nje shok i cili ka bler nje telefon 5 inch i cili e ka bere memec, ska asgje me teper se nje invalid qe smund te flasi!
E drejte kjo. Kur flet me nji person psh, dhe ai fillon shef celularin ... dmth qe eshte pak addicted ai.
Lujta futboll un te Dielen psh, dhe nji shok i skuadres time i ra celulari ne mes te lojes dhe filloi duke fol ... edhe hongrem gol ne.
Fike celularin o pall se jena duke lujt! Na hypi nervat dhe nuk ka per te lujt më me ne.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

E drejte kjo. Kur flet me nji person psh, dhe ai fillon shef celularin ... dmth qe eshte pak addicted ai.
Lujta futboll un te Dielen psh, dhe nji shok i skuadres time i ra celulari ne mes te lojes dhe filloi duke fol ... edhe hongrem gol ne.
Fike celularin o pall se jena duke lujt! Na hypi nervat dhe nuk ka per te lujt më me ne.
Kjo ben pjes nga teoria kurimit nga "addictionet- aka varesite":p??
Kur keni njerez te perfshire nga telefoni o i dergoni nje sms per ti rikujtuar qe jeni perball e po prisni nje bashkebisedim, ose i thoni ne menyren me elegante " telefoni nuk eshte per te zevendesuar mungesen e subjekteve te diskutimit".
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Me vje keq, as SMS nuk i dergohet dhe as me shume kulture nuk i flitet kur tjetri hap celularin ne mes te fushes dhe harro mbrojten.
Merr i cik qendrim me te drejte dhe thuji gjonat troc "Fike telefonin se na cave k***".
 

Fly

Larguar
Titulli: Turqia bllokon rrjetet sociale: Janë kancer për popullin

Nese e zgjerojme si teme ka shum shembuj.

Psh: Rast tjeter eshte kur ne palester ishte nje vajze gjimnaziste (mbase) e cila bente bicikleten me 0.00001km shpejtesi pasi rrinte ne fb, lere me vrapin me pastaj qe gati e xhironte pisten por un e kuptoj se telefoni saj nuk kishte qef te rrinte ne xhep :p

dua te them qe ne disa vende telefoni eshte mir te eleminohet fare dhe sidomos kur flasim per FB, WAPP etj
 
Top