• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Truri 4 mijë vjeçar

Arkeologët në Turqi zbuluan trurin 4 mijë vjeçar të një njeriu në zonën arkeologjike të qytetit Kutahya, në Anadollin Perëndimor.


Meriç Altinoz, profesor i Universitetit Haliç të Stambollit thotë se bëhet fjalë për rastin e parë dhe të vetëm të zbuluar deri më tani, që kushtet e natyrës konservojnë në mënyrën më perfekte të mundshme trurin e një njeriu.

Ai thotë se zbulimi do të ndihmojë shkencëtarët në studimet neorologjike dhe evoluimin e sëmundjeve celebrale.

Arkeologët mendojnë se zona ku janë bërë gjetjet ka qenë një qendër banimi e shkatërruar nga një tërmet i fuqishëm rreth 4 mijë vjet më parë. Ruajtja e materies gri në gjendjen në të cilën e zbuluan shkencëtarët i faturohet kombinimit të shkëlqyer të potasit, magnezit dhe aluminit në zonën ku po kryhen gërmimet.
Top Channel
 
Top