Trupi perfekt/ Si ka ndryshuar ideja me kohën

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
[h=1]Trupi perfekt/ Si ka ndryshuar ideja me kohën[/h]


Sot gratë nga e gjithë bota shqetësohen sa herë që kontrollojnë peshën e tyre.


Dhe një nga arsyet pse këto shqetësime u shfaqën është për shkak të kompanive të sigurimit. Ata ishin të interesuar në marrëdhënien midis peshës dhe shëndetit të njeriut, dhe së shpejti ata filluan të llogarisin indeksin e masës trupore në mënyrë që të parandalojnë shpenzimet e panevojshme nga ana e tyre. Si rezultat, femrat përfunduan me trajnime të tepruara dhe dieta të ndryshme.

FOTO GALERI
topchanel

 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Kilogramet e teperta nuk jane te shendetshme per askend.
Qofshin femra apo meshkuj.Kjo sdo thote te jemi kocke e lekure,por as shume mbipeshe ne lidhje me gjatesine qe kemi.
Personalisht me pelqen fotoja e trete ne version finese e me tej.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Aaa te lutem Monro me ska:murit:ajo ishte bioo:vap:

ket kimin se kam fare qef ..trup pa lidhje ka ..
 
Top